دیدار طلاب و فضلای گلستانی با حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی 

روحانیت الگوی مردم است و باید اعمال و رفتار ما اسوه و الگویی برای مردم باشد. طلاب باید روابط خود را با مردم تقویت کرده و همراه با آنان باشند.

[گزارش تصویری]

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار طلاب و فضلای گلستانی مقیم قم که پنج شنبه، شانزدهم اسفندماه در بیت ایشان برگزار شد، اظهار داشتند: خداوند متعال در آیه ۱۰۳ سوره آل عمران فرموده است: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنْتُمْ عَلَى شَفَا حُفْرَهٍ مِنَ النَّارِ فَأَنْقَذَکُمْ مِنْهَا ۗ کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللَّهُ لَکُمْ آیَاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ/ و همگی به ریسمان خدا [= قرآن و اسلام، و هرگونه وسیله وحدت‌]، چنگ زنید، و پراکنده نشوید! و نعمت (بزرگِ) خدا را بر خود، به یاد آرید که چگونه دشمن یکدیگر بودید، و او میان دلهای شما، الفت ایجاد کرد، و به برکتِ نعمتِ او، برادر شدید! و شما بر لبِ حفره‌ای از آتش بودید، خدا شما را از آن نجات داد؛ این چنین، خداوند آیات خود را برای شما آشکار می‌سازد؛ شاید پذیرای هدایت شوید».

معظم له ابراز داشتند: از شما عزیزان که در این دفتر حاضر شدید، کمال تقدیر و تشکر را داریم؛ حضور در این جلسات نعمتی از نعمت های خداوند متعال است؛ چراکه این جلسات وحدت آفرین خواهد بود.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساختند: برگزاری این جلسات و نشستن کنار یکدیگر، بسیار مهم بوده و خداوند متعال دستور به زیارت همدیگر داده است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی تصریح کردند: نبی مکرم اسلام در روایتی فرمودند: «و علیکم یا بنی بالتواصل و التباذل و التبار و ایاکم و التقاطع و التدابر و التفرق/ فرزندان دلبندم! دوباره به شما سفارش می کنم: به یکدیگر بپیوندید، نسبت به یکدیگر بذل و بخشش کنید، از نیکی کردن به یکدیگر غافل نمایند و از اینکه از یکدیگر ببرید و پشت به هم کنید و پراکنده شوید، سخت برحذر باشید».

 ایشان بیان داشتند: در یکی از روایات آمده است: خداوند به یکی از پیامبران وحی کرد که من می خواهم فلان عبد صالح را امتحان کنم. هفت سال نعمت فراوان و هفت سال هم در سختی ها زندگی کنند. پیامبر به او گفت خداوند دستور امتحان شما را داده است. زمان نعمت فراوان شروع شد و این شخص دست به خاک می زد، طلا می شد؛ اما با همسر خود تصمیم گرفتند که نعمت ها را با مردم تقسیم کنند؛ هفت سال تمام شد و منتظر زمان قحطی بودند؛ اما همچنان نعمت فراوان بود؛ نزد پیامبر آن زمان رفت و گفت نعمت ما قطع نشد. پیامبر از خدا سوال کرد و پاسخ شنید که وقتی من به آنها می دادم، آنها نعمت را از مردم دریغ نکردند و من تا آخر عمر به آنها نعمت های خود را خواهم داد.

این استاد برجسته حوزه اظهار داشتند: روحانیت الگوی مردم است و باید اعمال و رفتار ما اسوه و الگویی برای مردم باشد. طلاب باید روابط خود را با مردم تقویت کرده و همراه با آنان باشند.

همچنین حجت الاسلام منصوری، نماینده طلاب آزادشهر و رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان گلستان نیز در این دیدار ضمن تبریک حلول ماه رجب و ولادت امام باقر(علیه السلام) اظهار داشت: وجود حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی نعمتی برای طلاب سراسر کشور، علی الخصوص طلاب و فضلای استان گلستان می باشد و امیدواریم حضور شما بزرگواران در مراسمات گوناگونی که در این دفتر برگزار می شود، بیش از گذشته باشد.

وی ابراز داشت: مطابق با منویات رهبر انقلاب که در بیانیه گام دوم انقلاب جان تازه ای به همه مردم، خصوصا حوزویان داده اند، باید از نصایح و تبیین های مراجع عظام تقلید استفاده نماییم تا بتوانیم مسیری روشن در جلوی راه خود قرار دهیم.

نماینده طلاب آزادشهر خاطرنشان ساخت: مجمع نمایندگان طلاب گلستان جزو مجامع استانی فعال، پویا و نمونه در سراسر کشور بوده است که در این راستا فعالیت هایی همچون انجام برنامه های معیشتی، برگزاری برنامه های تفریحی، برگزاری برنامه های فرهنگی، برگزاری برنامه های معنوی، برگزاری برنامه های علمی، برگزاری مصاحبه درس خارج و سطوح عالی، دیدار با مراجع عظام تقلید، برگزاری جلسات با مسئولان استانی و … از جمله برنامه های این مجمع بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان گلستان تصریح کرد: از حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی درخواست داریم شهریه خود را برای طلاب این استان وصل نمایند؛ همچنین حضور حضرتعالی در سایر شهرهای استان گلستان از دیگر درخواست های ماست تا مردم بتوانند از وجود شما استفاده نموده و نشاط معنوی در سطح جامعه ایجاد شود.