دیدار طلاب شهرضا و سمیرم با حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی

بخل در دین مبین اسلام مزمت شده است؛ اما بخل در عمر بدون اشکال است و انسان باید نسبت به گذر عمر خود بخیل باشد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی در دیدار طلاب و فضلای شهرضا و سمیرم که جمعه، هفدهم اسفندماه در دفتر ایشان برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(علیه السلام)، اظهار داشتند: طلاب و فضلا باید امانت بزرگان دین را حفظ نموده و به دست نسل های بعدی بسپارند.

ایشان ابراز داشتند: در زمانی قرار گرفته ایم که چهره های مادی در جامعه زیاد شده و به نحوی شده است که نمی گذارد طلاب به دنبال تحصیل بروند.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان ساختند: بخل در دین مبین اسلام مزمت شده است؛ اما بخل در عمر بدون اشکال است و انسان باید نسبت به گذر عمر خود بخیل باشد.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی تصریح کردند: مرحوم صاحب وسائل الشیعه در جواهر الثنیه نوشته اند سه صندوق برای انسان در فردای قیامت آورده می شود؛ یکی از صندوق ها اعمال حسنات است، صندوق دیگر معصیت و گناهان انسان است و صندوق سوم، صندوق خالی است. سوال می کنند پروردگارا چرا صندوق سوم خالی است؟ که می فرماید: خودت آن را پر نکردی؛ عمر شما هدر رفت و چیزی در آن قرار ندادی.

ایشان بیان داشتند: انسان باید توجه به اذکار داشته باشد و زبانش به یاد و ذکر خدا بچرخد؛ نباید بیکار بمانیم و برای خود ثواب جمع نکنیم.

معظم له اظهار داشتند: ما باید نسبت به اعمال بشریت حساس بوده و نگذاریم فعالیت های غیراخلاقی و دینی داشته باشند؛ باید با مردم بوده و آنان را به انجام اعمال خیر دعوت کنیم.

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی ابراز داشتند: نبی مکرم اسلام در روایتی فرمودند: «و علیکم یا بنی بالتواصل و التباذل و التبار و ایاکم و التقاطع و التدابر و التفرق/ فرزندان دلبندم! دوباره به شما سفارش می کنم: به یکدیگر بپیوندید، نسبت به یکدیگر بذل و بخشش کنید، از نیکی کردن به یکدیگر غافل نمایند و از اینکه از یکدیگر ببرید و پشت به هم کنید و پراکنده شوید، سخت برحذر باشید».

همچنین حجت الاسلام والمسلمین نوری، نماینده طلاب شهرضا و سمیرم نیز در ابتدای این دیدار به ارائه گزارشی از وضعیت طلاب و فضلای این شهرستان ها ارائه کرد.