جلسه طلاب شبستر با حضور نماینده طلاب این شهرستان

تعطیلی ایام نوروز و حضور در جمع خانواده و بستگان بستر مناسبی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و ضرورت هاو الزامات آن در میان آحاد جامعه است.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام اسدی، در جلسه طلاب و فضلای شبستری مقیم قم که یک شنبه، ۱۹ اسفند در ساختمان طلاب آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: امام هادی علیه السلام همواره آرزوی دیدار نوه خویش صاحب الزمان(عج) را داشتند.

وی در ادامه ضمن تأکید بر اهتمام هرچه بیشتر طلاب به نهادینه سازی سبک زندگی و سیره اهل بیت علیهم السلام، خاطرنشان کرد: امام هادی علیه السلام با تیزبینی ضمن شناخت خط توطئه استحاله فرهنگی جامعه اسلامی، نقشه های دین ستیزانه دشمنان معارف ناب اسلامی را تبیین می نمودند.

نماینده طلاب شبستر مبارزه فرهنگی با نحله های منحرف عقیدتی، تحریر رساله کلامی و مشارکت در مناظره های علمی و اعتقادی را از برجسته ترین رویکردهای فعالیتی امام علی النقی علیه السلام در عرصه فرهنگی دانست و یادآور شد: امام هادی علیه السلام در زمینه رفع شبه های دینی که از سوی دانشمندان مزدور و فرقه های ضاله، برای فتنه انگیزی در جامعه اسلامی مطرح می شد، کوشش بسیاری داشتند.

حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مجمع طلاب شهرستان شبستر، به فرازهایی از سخنان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دیدار با طلاب و فضلا اشاره نمود و ابراز داشت: طلاب و حوزه‌هاى علمیه باید قابلیت مواجه و سینه به سینه شدن، با دشمنی که به سمت ایمان، اعتقادات و سلامت نفس مردم و عفت جوانان سرازیر می شود را در خودشان فراهم کنند.

وی در ادامه با تأکید بر این که هر صدمه ای که به انقلاب و نظام اسلامی وارد شود، متوجه طلاب و حوزه های علمیه نیز خواهد بود، تصریح کرد: انقلاب زدایی از حوزه، به ویژه نسل جوان آن از خطرهایی است که حوزه علمیه با همان مولد انقلاب را تهدید می کند.

نماینده طلاب شبستر ضمن تأکید بر اهمیت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: تعطیلی ایام نوروز و حضور در جمع خانواده و بستگان بستر مناسبی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و ضرورت هاو الزامات آن در میان آحاد جامعه است.

وی بر لزوم تجلیل و تکریم اساتید و معمرین حوزه های علمیه نیز تأکید نمود و اذعان داشت: از طلاب جوان انتظار می رود، سیره علما و بزرگان را در پیش گرفته، به نوع احترامی که قدما و بزرگان حوزه نسبت به اساتید و معمرین حوزه داشتند، توجه بایسته ای داشته باشند.

نماینده طلاب و فضلای شبستر تقویت بنیه اخلاق اجتماعی و آراستگی فضلا به اخلاق اسلامی را امر ضروری دانست و یادآور شد: مدیریت مساجد با محوریت روحانیون تاثیرات بسیاری در اتحاد جمعی اقشار و گروه های مختلف اجتماعی دارد.

حجت الاسلام اسدی در بخش پایانی سخنان خود به اعطای وام های ضروری توسط مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و صندوق قرض الحسنه مرکز خدمات حوزه های علمیه اشاره نمود و خاطرنشان کرد: با انتقال موجودی صندوق قرض الحسنه شهرستان، به صندوق مرکز خدمات حوزه، می توان دایره پرداخت وام های قرض الحسنه را گسترش داد.

همچنین حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی، عضو هیئت مدیره صندوق طلاب و فضلای شهرستان شبستر، نیز در ادامه این نشست گزارشی از پیشینه فعالیت های صندوق قرض الحسنه طلاب این شهرستان ارائه نمود و ابراز داشت: صندوق قرض الحسنه طلاب با سابقه ای طولانی با نواسانات متعددی روبرو بود که از سال ۸۸ ، پس از رکود چند ساله با انتخاب هیئت مدیره صندوق، وارد فاز جدیدی از فعالیت شد.

وی با بیان این که با موجودی حدوداً ۲۰ میلیونی صندوق، بالغ بر ۱۰۰ ملیون تومان وام پرداخت شده است، ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم با افزایش موجودی صندوق، خدمات شایسته و بایسته ای را به طلاب و فضلا ارائه نماییم.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به این که در سال ۸۸ صندوق قرض الحسنه طلاب شهرستان، حدودا یک میلون تومان موجودی داشت، اظهار داشت: در این مدت با فعال سازی نسبی صندوق، وام های ضروری به طلاب پرداخت شده است.