حجت الاسلام والمسلمین طائب در جمع طلاب کرمانی مقیم قم

ما در این میدان، نیاز به انقلابی واقعی داریم و انقلابی کسی است که حجت زمان خود را درک کرده و سخن او را بگوید؛ انقلابی به این معنا نیست که درس حوزه نخوانیم؛ بلکه به این معناست که بدانیم درس حوزه در چه راهی باید خرج شود.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین طائب در جلسه طلاب و فضلای کرمانی مقیم قم که چهارشنبه، بیست و دوم اسفندماه در مدرسه کرمانی های قم برگزار شد، اظهار داشت: بررسی بیانیه گام دوم انقلاب باید در دو جنبه انجام شود؛ جنبه اول، زمینه ای است که موجب شد رهبر انقلاب این بیانیه را صادر نمایند و بخش دوم، محتوای این بیانیه است.

وی ابراز داشت: باید این نکته را بدانیم که آیا انقلاب در تاریکی حرکت می کند، یا می داند به کجا خواهد رفت؟ انقلاب با یک هدف معینی شروع شده یا تیری است به تاریکی؟ حق قضیه این است که امام راحل می دانست چه می کند و برای ایشان روشن بود که به کجا خواهیم رسید.

سخنران این جلسه خاطرنشان ساخت: اگر این مسئله را فهمیدیم که انقلاب به کجا خواهد رفت، بیانیه گام دوم برای ما روشن خواهد شد که چرا رهبر انقلاب در ۳۰ سالگی یا ۳۹ سالگی این بیانیه را صادر نکردند؟

حجت الاسلام والمسلمین طائب تصریح کرد: آیا چون عدد ۴۰، عدد رندی بود، ایشان این عدد را برای صدور بیانیه گام دوم انتخاب کردند؟ که جواب آن منفی است و تبیین این مسئله به عهده ماست.

وی اظهار داشت: اگر مجموعه بیانات امام راحل را مشاهده کنیم، متوجه خواهیم شد که این انقلاب مقدمه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) است و به دنبال این مسئله خواهد بود که آن حضرت ظهور نماید.

سخنران این جلسه ابراز داشت: امام راحل در بیانات مختلف فرمودند که این انقلاب، مقدمه ظهور امام زمان عج است و باید گفت که این مقدمه، مقدمه واجب است؛ چراکه برای مقدمه مستحب شهید داده نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین طائب خاطرنشان ساخت: امام راحل در جواب نامه آیت الله منتظری که نوشته بود چرا این همه خون پای این انقلاب ریخته می شود؟ فرمودند که ما لحظه ای از ریخته شدن این خون ها پشیمان نشده ایم که نشان دهنده این مطلب است که ریخته شدن این خون ها، مقدمه ای برای ظهور بوده و واجب است.

وی تصریح کرد: وقتی انقلاب اسلامی ایران پیروز شد، این دعوا پدید آمد که تخصص مقدم است یا تعهد؟ اینکه رهبر انقلاب بیانیه گام دوم را صادر می کنند، به این معناست که ما در گام اول انقلاب، ۱۴ میلیون متخصص متعهد تربیت کرده ایم و این دعوا حل شده است.

سخنران این جلسه بیان داشت: ما در هشت سال جنگ تحمیلی، نیروهایی را تربیت کرده ایم که امروز دنیا دستان خود را در برابر نیروهای ما بالا برده و باید گام دوم انقلاب را بر اساس این نیروها برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین طائب اظهار داشت: با این نیرویی که در این ۴۰ سال تربیت شده، چکار خواهیم کرد؟ این نیروها تربیت شدند تا وقتی امام زمان عج ظهور کرد، شهید نشود و برای ظهور حضرت باید اسرائیل از بین برود و امروز ما به دیواره این رژیم غاصب رسیده ایم.

وی ابراز داشت: ما در این میدان، نیاز به انقلابی واقعی داریم و انقلابی کسی است که حجت زمان خود را درک کرده و سخن او را بگوید؛ انقلابی به این معنا نیست که درس حوزه نخوانیم؛ بلکه به این معناست که بدانیم درس حوزه در چه راهی باید خرج شود.

سخنران این جلسه خاطرنشان ساخت: اینکه رهبر انقلاب بیش از ۴۰ مرتبه کلمه انقلابی را در بیانیه گام دوم انقلاب به کار می برند، به این معناست که باید حرکت خود را با ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف انطباق داده و آن را به روز کنیم.