آیت الله طبرسی در جمع طلاب مازندرانی مقیم قم

نیازمند وحدت در استان مازندران هستیم / نماینده ولی فقیه در استان مازندران اظهار داشت: امروز نیازمند وحدت در سطح استان هستیم تا بتوانیم به برنامه ها و اهداف مدنظر در استان برسیم.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله طبرسی در همایش طلاب و فضلای مازندرانی مقیم قم که جمعه، بیست و چهارم اسفندماه در نمازخانه مدرس علمیه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: ما ۴۰ سال است که در کف جامعه حضور داشته و با مشکلات و معضلات از نزدیک آشنا هستیم و این مشکلات با تعامل، همکاری و همیاری مرتفع خواهد شد.

وی ابراز داشت: حضور فعال علما، فضلا و طلاب در سطح استان مازندران و فعالیت های تبلیغی و فرهنگی از ضروریاتی است که نیاز امروز استان می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران خاطرنشان ساخت: در گذشته دعوای ما با مسیحیت بر سر حقانیت این دین بود؛ اما امروز سخن از حاکمیت اسلام است و سبب استرس و نقشه های شوم دشمنان شده است؛ چراکه اگر حاکمیت اسلامی پا بگیرد، مسیحیت در دنیا نمی تواند کاری انجام دهد.

آیت الله طبرسی تصریح کرد: بزرگترین مشکل مسیحیت با ما این است که از رواج اسلام ترس داشته و می ترسند که با گسترش این دین، مسیحیت در گوشه قرار بگیرد.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران با پشتوانه مردمی در برابر دشمنان ایستاد و امروز شاهد چهل سالگی آن در کشور و جایگاه با عظمت آن در دنیا هستیم.

آیت الله طبرسی ابراز داشت: اجرای بیانیه گام دوم انقلاب از مباحث بسیار مهمی است که باید برای تحقق آن تلاش نماییم.

وی خاطرنشان ساخت: امروز اسلام نیازمند تلاش و همت شما طلاب و فضلاست تا به شبهات و سوالاتی که در این زمینه مطرح است، پاسخ داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران تصریح کرد: ماه رجب، از ماه های بسیاری بزرگی است که دو عید بزرگ بعثت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و ولادت امام علی علیه السلام در آن وجود دارد و باید از آن بهره برد.

جناب آقای مهندس حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این جلسه اظهار داشت: از حضور این تعداد طلبه و روحانی در استان قم به وجد آمده ام و این جمعیت نشان دهنده ظرفیت عظیم نیروی انسانی است که استان مازندران صاحب آن است.

وی ابراز داشت: یکی از دلائل عقب ماندگی های استان مازندران این است که ما در کنار هم کار نکرده و با همفکری، همیاری، همکاری و تعامل با یکدیگر به پیش نرفته ایم.

استاندار مازندران خاطرنشان ساخت: استان مازندران به لحاظ منابع انسانی از ظرفیت بالایی برخوردار است که خود را در بخش های گوناگون نشان داده اند.

مهندس حسین زادگان تصریح کرد: در سایه مدیریت و درایت های آیت الله طبرسی، مازندران کمتر دچار التهابات سیاسی شده و در مقاطعی شاهد بوده ایم که از حق خود گذشتند.

وی بیان داشت: ما اعتقاد داریم که همه با هم استان را هدایت و مدیریت نماییم و در سایه انتقادات، پیشنهادات، نظرات و … می توانیم مشکلات این استان را مرتفع نماییم.

استاندار مازندران اظهار داشت: ما در هیچ زمینه ای جز مدیریت در استان مشکل نداریم؛ امروز زیرساخت ها و قوانین مناسب وجود دارد؛ اما با مدیریت مناسب است که می توانیم به مطلوب برسیم.

مهندس حسین زادگان ابراز داشت: ما باید بپذیریم که این استان برای ماست و قرار نیست شخص دیگری بیاید این استان را به توسعه برساند؛ مردم ما مستحق بهترین ها هستند و با همکاری و تعامل است که می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: اختلافات و سلائق سیاسی به استان آسیب زده و ما احتیاج داریم که برای پیشرفت مازندران در کنار هم باشیم.

استاندار مازندران تصریح کرد: امروز استان مازندران ظرفیت بالایی در بخش های گردشگری، منابع طبیعی، دریا، جنگل و … است که اگر به درستی از این ظرفیت استفاده شود، می تواند کشور را اداره کند.

مهندس حسین زادگان بیان داشت: راه حل مشکلات امروز مازندران این است که هم مسئولین و هم مدیران دستگاه های اجرایی، تلاش شبانه روزی داشته و هم از ظرفیت مردم استفاده شود.

وی اظهار داشت: امروز نیازمند حضور گروه های تبلیغی در استان مازندران هستیم تا بتوانیم از این نفوذ اجتماعی استفاده نماییم.

استاندار مازندران ابراز داشت: گردشگری، کشاورزی، صنعت، خدمات و … قطب هایی است که در استان ما وجود داشته و ما باید سهم خود را از این قطب ها بگیریم.

مهندس حسین زادگان خاطرنشان ساخت: مشکلات استان مازندران با چند استانی شدن آن حل نخواهد شد؛ مگر وقتی استان گلستان از ما جدا شد، مازندران پیشرفت محسوس داشت؟ عقب افتادگی استان به این دلیل است که در کنار هم قرار نگرفتیم؛ تقسیم بندی استان منفعتی برای ما نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به دنبال ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران هستیم و رایزنی های آن نیز با دولت انجام شده و ان شاءالله این موضوع محقق خواهد شد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین مجید اکبری، نماینده طلاب شهرستان آمل نیز در این جلسه به محضر آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه، مهندس حسین زادگان، استاندار، حجت الاسلام والمسلمین شکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و حجت الاسلام والمسلمین حیدری، مدیرکل اوقاف استان خیرمقدم گفت.

گفتنی است در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین شکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران و حجت الاسلام والمسلمین حیدری، مدیرکل اوقاف استان نیز حضور داشتند.