بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پی وقوع سیل در استان های شمالی کشور

از نمایندگان محترم طلاب و فضلای حوزه علمیه قم انتظار می رود، بصورت جهادی وارد صحنه شده و کمک های نقدی و غیرنقدی خود را در میان جلسات و حلقه های اجتماعات طلاب و فضلای حوزه انتخابیه خود جمع آوری و در اختیار روسای مجامع استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی قرار بدهند.

بسم الله الرحمن الرحیم

«قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم»

 

با اظهار تاسف و تالم از حادثه تلخ وقوع سیل در استان های گلستان، مازندران و خراسان جنوبی، بنا به دستور دین مبین اسلام و فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی و مراجع عظام تقلید، بر همگان علی الخصوص مسئولین دولتی لازم است که از کوچکترین کمک مادی و‌ معنوی دریغ نورزیده و‌ در کاهش خرابی ها و ویران یهای پیش آمده تلاش و کوشش نمایند.

در این بین از طلاب و روحانیت معزز، بویژه نمایندگان محترم طلاب و فضلای حوزه علمیه قم انتظار می رود، بصورت جهادی وارد صحنه شده و کمک های نقدی و غیرنقدی خود را در میان جلسات و حلقه های اجتماعات طلاب و فضلای حوزه انتخابیه خود جمع آوری و در اختیار روسای مجامع استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی قرار بدهند. 

البته مسلم است این فاجعه دردناک اگر تدبیر می شد اینگونه شاهد این همه مصائب نبودیم. امید است این بی تدبیری از راه قانونی و قوه قضائیه پیگیری و به این مطالبه بحق مردم ایران اسلامی جامعه عمل پوشیده شود.

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۳۹۸/۱/۴