بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در تقدیر و تشکر از تحمل رنج‌ها و زحمات دلسوزانه سپاه و ارتش در کمک‌رسانی به مردم مظلوم سیل زده

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن درخواست مجدد از خیرین، دوراندیشان و ایمان آورندگان به فردای قیامت می خواهد از کمک خود دریغ نکنند. از طلاب و فضلای سراسر کشور تقاضا می‌کنیم کمک‌های نقدی و غیرنقدی را از محورهای معین هر چه سریعتر از طریق راهکارهای قانونی برای ارسال کمک به استان‌های سیل زده لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران، شیراز و همچنین بعضی از شهرهای سیل زده دریغ نورزند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در آستانه آغاز سال ۱۳۹۸ شاهد سیل سنگین و سهمگین در استان‌های متعدد کشور نظام مقدس جمهوری اسلامی بودیم.

امید داریم این باران رحمت الهی که چون مائده‌ای امید بخش، زمین های تشنه چندین ساله کشور را سیراب نمود ذخیره برای رشد وشکوفایی تولید واقتصاد محسوب گردد هر چند از نزدیک شاهد حوادث تلخی در این زمینه بودیم اما در کل ما تسلیم و راضی به رضای الهی هستیم. تقدیر و مشیت الهی چنین بود که چندین استان ما درگیر سیل و تخریب منازل و از دست دادن اموال و احشام روستائیان عزیز و همچنین ساکنین شهرها در نزدیکی رودخانه‌ها و مسیر آب‌ها بودیم.

بحمدالله از اولین لحظات رخداد این حادثه شاهد یک نوع انسجام و اتحاد در گروه‌های جهادی بودیم و بار دیگر روزگاران دفاع مقدس مجدداً تکرار گردید. صحنه های زیبایی که حکایت از روح مهرورزی و عشق و ارادت به مکتب بزرگ اسلام را یادآور می‌شد.

خوشبختانه شاهد بودیم ارتش و سپاه دوشادوش یکدیگر و روحانیت در کنار ایشان و جوانان گروه‌های جهادی که عاشقانه در این مسیر گام برداشتند.

جوانانی که سینه های خود را سیل بند، سیل خانمان سوزی کردند که هرگز این صحنه‌های آفریده شد از اذهان ملت بزرگ ایران محو نخواهد شد.

باید تشکر کرد از رهبر معظم انقلاب و دیده‌بان اصلی نظام که با تشکیل جلسات متعدد و فرمان‌های مشخص و معین به سپاه و ارتش ایشان را به خط نموده و قبل از هر کس و هر چیزی نیروهای امدادی، هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی حاضر در میدان شدند. البته کم نبودندکسانی که انتظاراتی از ایشان به خاطر مسولیت هایشان بود آن افرادی که دیر آمدند ولی آنها هم بالاخره آمدند. وظیفه داریم درمرحله اول از همه نیروهای نظامی و انتظامی، نیروهای دولتی و مردمی، گروه‌های جهادی و طلاب عزیز که از سراسر کشور خود جوش، مناطق اعزام شدند، تقدیر و تشکر کنیم و همچنین از مسؤولین دلسوز و انقلابی و ولایت مدار ایران اسلامی تشکر کنیم که خود را به دل آب زده و دل در کنار دلسوختگان این سیل قرار داده و گام دلجویی برداشتند.

باید از همه دست اندرکاران و کسانی که در این خدمت رسانی عمومی و در این سیل ناگهانی مرحمی بر زخم و درد دردمندان و سیل زدگان بودند تشکر کنیم.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن درخواست مجدد از خیرین، دوراندیشان و ایمان آورندگان به فردای قیامت می خواهد از کمک خود دریغ نکنند. از طلاب و فضلای سراسر کشور تقاضا می‌کنیم کمک‌های نقدی و غیرنقدی را از محورهای معین هر چه سریعتر از طریق راهکارهای قانونی برای ارسال کمک به استان‌های سیل زده لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران و شیراز و همچنین بعضی از شهرهای سیل زده دریغ نورزند.

در پایان به خانواده های که عزیزان خود را در این امتحان الهی از دست داده اند تسلیت گفته و برای آن مرحومین مغفرت الهی و علو درجات از خداوند متعال خواهانیم.

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۳۹۸/۱/۲۰