حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر: شعبان ماه چشیدن حلاوت دعا و مناجات در پرتو اهل بیت است

استاد درس خارج حوزه شعبان را ماه مناجات و دعا و توجه به هم نوعان دانست و گفت: معنویت حاصل در این ماه در پرتو عنایت اهل بیت(ع) برای عاشقان الله با هیچ چیز قابل معاوضه نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلال رضوی مهر استاد درس خارج حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان اظهار داشت: ‌ماه مناجات و معاشقه با خدا و دعا و کرنش در محضر ربوبی فرارسیده است و اعیاد معظمی را در دل خود از ابتدا تا انتها جای داده است.

وی افزود: ماه شعبان ماه آمادگی برای وصول به لیالی قدر در ماه مبارک رمضان است؛ مناجات شعبانیه انسان را هم طراز فرشتگان در آسمان عبودیت و بندگی شأنیت می بخشد همچنانکه اولیای الهی با این مناجات جان تازه طلب نموده و مسیر و حرکت را به سوی خداوند و توحید محوری سرعت می بخشیدند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر اضافه کرد: باید بدانیم که همه بندگان محتاج فضای معنوی برای پرورش روح در کنار جسم هستند، چراکه بدن آدمی مرکب از روح و جسم است که مکمل یکدیگر بوده و نیازمند به صحت و سلامت برای نیل به کمال است.

وی با بیان این که انسان زیرک کسی است که قدر این فضای معنوی را بداند، ابراز داشت: چشیدن طعم شیرین دعا که با اللهم انی اسئلک و لبیک یا داعی الله شروع می شود آغاز یک حرکت بندگی برای تثبیت طومار توحید محوری همگان است و امیدداریم با خواندن دعا و تعمق در فرازهای بلند ادعیه و به آغوش کشیدن شیرینی مناجات در این ایام و همچنین با تهجد و روزه های مستحبی و خدمت رسانی همگانی به خداوند متعال نزدیک تر بشویم.

نائب رییس مجمع نمایندگان طلاب تصریح کرد: باید در این ماه توفیق ایثار گری داشته باشیم خصوصا در ایامی که کشور و مردم عزیز ما دچار سیل زدگی در چندین استان شده اند این ایثار گری و کمک به هم نوعان از اهم عبادات محسوب می شود و یقینا خشنودی خدا و رضایت اهل بیت(ع) را در پی دارد.

وی با بیان این که فلسفه ادعیه حس حریم هم نوعان است که در کرامت انسانی تبلور پیدا می کند، گفت: این دعا و مایه حیات بخش مناجات است که انسان را در این مسیر ثبات قدم بخشیده و برای وصال ترغیب می کند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر اضافه کرد: سجده کننده بر تربت پاک امام حسین(ع) چنان راکب بر بال ملائک در طعم شیرین مناجات و نماز فرو رفته که این سرمایه و ذخیره را با چیز دیگری معاوضه نمی کند و مبارک باد بر اهل دعا و توسل ایامی که یک سال انتظار آمدن آن را می کشیدند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: آرزومندیم خداوند با توجه به دعای دل های شکسته و آبرومندان درگاهش به خواسته اهل دعا و مناجات که همانا فرج آل محمد است را تحقق بخشد و انقلاب اسلامی را متصل به انقلاب جهانی امام زمان(عج) گرداند و این ایام را بر نائب بر حق مهدی آل محمد و منتظران آن موعود مبارک بگرداند.