رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای مازندران: حضور پرشور روحانیت در سیل اخیر پاسخی محکم بر یاوه گویی ها بوده است

حضوری که روحانیت در این سیل اخیر داشته اند، پاسخ محکمی به یاوه گویان داخلی و خارجی بوده و نگاه ها را در عامه مردم نسبت به روحانیت تغییر داده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسلامی، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان مازندران در گفت و گو با خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب به ارائه گزارشی از وضعیت سیل مازندران پرداخت و گفت: سیل استان مازندران در دو مرحله اتفاق افتاده است؛ مرحله اول در بیست و هفتم اسفندماه سال ۹۷ بوده که خسارت زیادی به ۱۲ شهرستان، ۹ شهر و بیش از ۷۰۰ روستا وارد شده است.

وی اظهار داشت: میزان خسارت مرحله اول سیل قریب به یک هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان بوده است که بیشترین خسارات را در امر کشاورزی داشته ایم که بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

نماینده طلاب و فضلای ساری ابراز داشت: مرحله دوم سیل نیز در دوازدهم فروردین ماه امسال بوده که شهرستان های زیرآب، پل سفید و شیرگاه بیش از ۳۳۴ میلیارد تومان در مرحله دوم خسارت داشته و شش هزار و ۶۴۴ منزل مسکونی از ۳۰ درصد تا بالای ۷۰ درصد مورد خسارت واقع شده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان مازندران خاطرنشان ساخت: در صد سال اخیر مازندران، سیلی همانند این سیل دیده نشده است و میزان خسارت کم نظیر بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تصریح کرد: از تمام مردم، مسئولین، اشخاصی که در روزهای ابتدای سال همدردی، کمک و مساعدت کردند کمال تقدیر را داریم؛ اما کافی نیست؛ چراکه می طلبد کمک های دولتی و مردمی به مردم سیل زده استان مازندران بیشتر باشد.

وی اظهار داشت: حضور طلاب و فضلای مازندرانی بسیار پرشور بوده و گروه های تبلیغی در صحنه حضور داشته و کمک های خوبی کرده اند.

نماینده طلاب و فضلای ساری خاطرنشان ساخت: حضوری که روحانیت در این سیل اخیر داشته اند، پاسخ محکمی به یاوه گویان داخلی و خارجی بوده و نگاه ها را در عامه مردم نسبت به روحانیت تغییر داده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان مازندران تصریح کرد: یکی از زیبایی های این سیل، اهداء بخشی از جهیزیه دختر خود توسط یکی از نمایندگان طلاب و فضلای این استان بوده که حرکتی زیبا و ستودنی است.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی بیان داشت: از زیبایی هایی که این سیل به وجود آورد، همدلی، همبستگی و مساعدت عامه مردم و مسئولین، به ویژه طلاب و گروه های تبلیغی و جهادی بوده است.

وی اظهار داشت: ۱۹۰ نفر از طلاب و فضلای مازندرانی در قالب گروه های جهادی در منطقه مازندران، گلستان و لرستان حضور داشته و هزاران پک غذایی جمع آوری و به سیل زدگان اهدا شده است.

نماینده طلاب و فضلای ساروی مقیم قم در پایان ابراز داشت: از آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه تقدیر و تشکر داریم که در مناطق سیل زده مازندران حضور پیدا کرده و با مردم ابراز همراهی و همدردی کردند.