پاسخ نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویراحمد به برخی از انتقادات

حجت الاسلام والمسلمین ملک حسینی به چرایی حضور خود در شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: سه مدرسه علمیه در شیراز دارم که هنوز به سرانجام نرسانده ام و برخود وظیفه می دانم تا نسبت به این میراث مهم تا رسیدن به سر انجام توجه داشته باشم.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویر احمد، در جلسه طلاب و فضلای این استان که صبح روز ۲۷ مهرماه در مدرسه علمیه دارالشفا برگزار شد، با اشاره به روایتی از معصوم(ع)، خاطرنشان کرد: کار به دست خداست و قضا را خداوند متعال برای آشنایی بشر با ظرفیت هایش رقم می زند.

وی با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) که فرمود: «فی کُلِّ قضاءِ اللهِ عزّوجلَّ خِیَرَهٌ للمؤمنِ»، افزود: قضای الهی برای مومن و کسی که حق است و در مسیر حق قدم نهاده چیزی جز خیر نیست؛ انسانی که از حسن فاعلی و فعلی برخوردار است، نباید هیچ دغدغه ای داشته باشد، چه کشته شود و چه زنده بماند برای او مساوی است و این درسی است که عاشورا و نهضت اباعبدالله آن را به نمایش گذاشته است.

نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویر احمد با اشاره به این که شکست های ظاهری برای انسان مؤمن همان پیروزی است، اذعان داشت: فقدان تقوا و توجه به خداوند متعال همان چیزی است که شکست انسان را رقم می زند.

حجت الاسلام والمسلمین ملک حسینی در ادامه با بیان این که طلاب و فضلای استان از اوضاع وجوهات منطقه خبر دارند، اظهار داشت: آنچه از وجوهات به دفتر امام جمعه می رسد، مشخص و در اختیار متصدی امر قرار دارد.

وی با بیان این مطلب که مصیبت مملکت ما این است که هر فردی در امور تخصصی دخالت می کند، اظهار داشت: آنچه را که انسان نمی فهمد باید در آن دخالت نکند، و در مواجه با پروتکل های بین المللی باید پایبند به منویات و جهت گیری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویر احمد با اشاره به این که وظیفه کسی که سخن می گوید، قانع کردن دیگران نیست، ابراز داشت: هیچ وقت تعهد بر این که تمام وقت خود را در استان بگذارم را نداده ام، ولی تعهد داده ام که وقت بیشتری را نسبت به فعالیت های مرحوم أبوی خود بگذارم.

حجت الاسلام والمسلمین ملک حسینی به چرایی حضور خود در شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: هنوز سه مدرسه علمیه در شیراز دارم که به سرانجام نرسانده ام و بر خود وظیفه می دانم تا نسبت به این میراث مهم تا رسیدن به سر انجام توجه داشته باشم.

وی با بیان این که حمایت از مدارس منطقه، وابسته به حمایت های شیراز است، اذعان داشت: مرحوم ابوی تاکید داشتند که باید طلاب شخصیت طلبگی را حفظ نمایند؛ حتی اگر لازم شد با خود نان خشک به تبلیغ ببرد و گرسنگی خود را به مردم ارجاع ندهد و از کسی چیزی تقاضا نکنند.

وی تصریح کرد: در منطقه آنقدر شرایط عجیب و غریب است که باید به موارد منحصر پرداخت و نمی توان به موارد کلان بپردازیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویر احمد با اشاره به این که اگر کسی عزتش را در مقیاس عزیز نشدن انسان های دیگر بخواهد در حد کفر است، خاطرنشان کرد: بنده به شدت مشتاقم که صد نفر در منطقه حضور داشته باشند و هیچ گاه قول نداده ام که هفت روز هفته را در این استان خدمت نمایم.

حجت الاسلام والمسلمین ملک حسینی با تأکید بر این که اگر شوراهای استانی ذلیل شود، ذلالت طلاب و فضلای استان را به دنبال خواهد داشت، خاطرنشان کرد: همواره باید مراقب آبروی شخصیت هایی که در استان خدمت رسانی می کنند، باشیم.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام دهقان نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: از حضور پررنگ طلاب در پای صندوق های رأی گیری مجمع نمایندگان طلاب تقدیر و تشکر داشته و امیدواریم خداوند متعال توفیق خادمی طلاب و گره گشایی از کار طلاب و فضلا را به ما اعطا فرماید.

وی درخواست هایی نیز از نماینده ولی فقیه در استان داشت و گفت: «عضویت دو نفر از نمایندگان طلاب در شورای عالی حوزه علمیه استان»، «پرداخت شهریه و تقسیمی آیت الله ملک حسینی به همه طلاب مشغول تحصیل، تدریس و پژوهش در قم»، «انتقاد از تمرکز حضور نماینده ولی فقیه در شیراز»، «بررسی وضعیت مدیریت حوزه یاسوج»، «پشتیبانی از هیئت اندیشه ورز طلاب استان» و … از جمله درخواست ها بوده است.

نماینده طلاب کهکیلویه ابراز داشت: به علت برخی از ناهماهنگی ها در نهادهای تبلیغی، در وسط ماه تبلیغی انصراف حکم صورت می گیرد که نیازمند پیگیری است.

حجت الاسلام دهقان، با اشاره به برخی از مشکلات طلاب استان مقیم قم، خاطرنشان ساخت: نمایندگان طلاب و فضلا همواره خود را موظف به پیگیری دغدغه مندی طلاب و فضلا در سطح استان نموده اند.