اولین جلسه شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی برگزار شد

اولین جلسه شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی با حضور اکثریت اعضای این شورا در دبیرخانه مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسین نژاد در جلسه شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی مجمع نمایندگان طلاب که با حضور اعضاء این قرارگاه در دبیرخانه مجمع برگزار شد، به موضوع سیل اخیر در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در موضوع سیل اخیر به صورت هوشمندانه ورود کرده و سایر نهادها را در کنار دولت بسیج کرده اند که بسیار اثرگذار بوده و شاهد ثمرات مناسب آن بوده ایم.

وی ابراز داشت: همه باید در موضوع سیل کمک کنند و مدیریت رهبر معظم انقلاب در این قضیه بسیاری از دردها را التیام داده است.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: حضور روحانیت در کف میدان سیل بسیار اثرات مثبتی داشته و شاهد اثرات زیبای آن بوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب درباره حضور نیروهای جهادی در این سیل فرمودند: «این کار، کار شهدا بود که در سال ۶۰ انجام می شد و مجدد تکرار شده است» که نشان دهنده مناسب بودن این حضور بوده است.

وی بیان داشت: این سیل می توانست مملکت را در وضعیت فاجعه و سراشیبی قرار دهد؛ اما مشاهده کردیم حتی موکب های اربعین نیز پای کار آمده و روحانیت نیز حضور پرشور و جهادی مناسبی داشته است و امروز رضایت نسبی به وجود آمده است؛ البته مشکل زیاد است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: حضور پر امکانات سپاه و ارتش در این سیل نیز بسیار مناسب بوده و بسیاری از مشکلات موجود را کاهش داده است.

در ادامه این جلسه، اعضای شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی به ایراد سخن درباره آیین نامه شورای سیاست گذاری پرداخته و نکات و نظرات خود را بیان نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین سلطانی اظهار داشت: باید درباره بیانیه گام دوم انقلاب، کارشناسی دقیق و جدیدی انجام داد و از طرف دیگر، کارهای موازی نیز در این موضوع در حال انجام است که باید مراقب بود این قرارگاه مجددا آن را انجام ندهد.

وی ابراز داشت: آیت الله شب زنده دار اولین شخصی است که درباره تبیین بیانیه گام دوم انقلاب کار را آغاز کرده و مناسب است که از ایشان در مجمع عمومی نمایندگان طلاب دعوت شده و از نظرات این عضو شورای نگهبان استفاده شود.

عضو شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی خاطرنشان ساخت: امروز مردم برخی از استان ها به خاطر موضوع سیل در رنج بوده و معترض هستند؛ پس اگر حضور مردم در انتخابات کم رنگ شود، مناسب نظام نبوده و روحانیت باید در کنار وظایف دینی و تبلیغی، مردم را به حضور در صحنه دعوت کرده و شاهد انتخاب نمایندگانی انقلابی و مردمی برای مجلس شورای اسلامی آینده باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سلطانی تصریح کرد: ما نیازمند کمیسیون فرهنگی مناسب تری نسبت به امروز برای مجلس شورای اسلامی آینده هستیم.

وی بیان داشت: ارزیابی حضور روحانیت در امدادرسانی به مردم باید مستند شده و ماندگار باشد؛ چراکه طلاب و فضلا بسیار خوش درخشیدند؛ البته به دنبال سهم خواهی هم نیستیم؛ چون وظیفه ماست که در کنار مردم باشیم.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین رضوانی نسب به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: باید جایگاه شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی را حفظ کرد و مطابق با برنامه ها و وظایفی که تعیین شده، حرکت کرد تا دستاوردهای مناسب داشت.

وی ابراز داشت: باید متناسب با بندهای شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی فکر کرد و برنامه ریزی صحیح داشت تا بتوانیم قرارگاهی قوی داشت؛ همچنین باید مراقب بود که در برنامه ها دچار روزمرگی نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین گلزاده نیز به عنوان سخنران بعدی خاطرنشان ساخت: قرارگاه حوزه انقلابی یعنی ظرفیت انقلابی فکورانه همراه با اقدام سریع حوزه و به معنای دیگر یعنی اگر اقدام سریع جای خود را به اقدام سست داد، این اتفاق، انقلابی نیست.

وی تصریح کرد: سرفصل هایی از بیانیه گام دوم انقلاب باید در آیین نامه قرارگاه حوزه انقلابی گنجانده شود تا آیین نامه ای کامل و جامع داشته باشیم.

عضو شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی بیان داشت: ایجاد هیأت رئیسه برای شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی از ضروریات است تا بتوان تقسیم کار داشت و کارها پیگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین گلزاده اظهار داشت: در آیین نامه سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی باید بر اساس اولویت ها به جلو رفت تا مباحث ضروری بر روی زمین نماند.

وی در پایان ابراز داشت: همچنین ستندسازی بخش حوزوی نقش آفرینی در قضیه سیل اخیر به عنوان اقدام انقلابی باید جدی گرفته شود؛ چراکه نمایندگان طلاب و همچنین طلاب و فضلا نقش سترگی در این زمینه داشته اند و باید مستند شود.

حجت الاسلام والمسلمین حق جو نیز در این جلسه خاطرنشان ساخت: مشخص نمودن هرچه سریعتر هیأت اندیشه ورز از ضروریاتی است که این شورا باید به آن پرداخته تا بتوانیم فعالیت های این قرارگاه را هرچه سریعتر آغاز نماییم.

حجت الاسلام والمسلمین محسن زاده نیز به ایراد سخن پرداخت و تصریح کرد: انتخاب مسئول دفتر شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی از ضروریاتی است که باید انتخاب شود تا بتوان سروسامانی به کارهای این قرارگاه داد.

در ادامه حجج اسلام والمسلمین قطبی، سلم آبادی، عالمی و ایزدی نیز به بیان تذکراتی پیرامون بخش هایی از آیین نامه شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی پرداختند.

در این جلسه، اضافه شدن بیانیه گام دوم انقلاب به آیین نامه سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی نیز در این شورا رأی آورد و بر اساس نظرات اعضای شورا، بندهایی به این آیین نامه اضافه شد.