نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بین طلاب این استان

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان این که طلاب و فضلا در کنار لمس مشکلات و سختی های معیشتی زندگی طلبگی، هیچ گاه از یاری رساندن به فقرا و مظلومان دست بر نخواهند داشت، اظهار داشت: با یاری به مردم و ارتقاء سطح بینش اجتماعی، منتظران ظهور را تربیت نموده، زمینه قیام آخرین ذخیره الهی را فراهم سازیم.


به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه طلاب و فضلای این استان که جمعه، سی ام فروردین ماه برگزار شد، ضمن اشاره به سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت، با تأکید بر این که پیروزی انقلاب اسلامی، آینده جهان را به روشنی ترسیم نموده است، اظهار داشت: آینده جهان، حاکمیت صالحان و بندگان مورد رضایت خداوند متعال خواهد بود.

وی در ادامه به آیاتی از قرآن کریم اشاره نمود و اذعان داشت: در طول تاریخ به ویژه سیره انبیای الهی به خوبی شاهد امدادهای الهی هستیم، به گونه ای که حضرت موسی(ع) در مقابل فرعون زمان به عنوان قدرتمندترین فرد جهان، ایستادگی نمود و او را قعر در عذاب الهی ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان این که در جای جای سیره رسول اعظم(صلی الله علیه و آله)، الطاف و امدادهای الهی به خوبی مشاهده می شوند، خاطرنشان کرد: خداوند متعال وعده دادند که برای دین مورد پسند الهی زمینه های رشد و تعالی را فراهم می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان این که همه اعمال عبادی ما با ولایت ساماندهی می شود، اظهار داشت: زمانی که ولایت بر پیکره دین نسب شد، خداوند متعال بشارت کامل شدن دین را دادند و می فرمایند؛ اکنون دین مورد رضایت الهی در جهان ظهور یافته است.

وی فرازهایی از آیات الهی و نگاه یقینی آنها نسبت به آینده را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: قطعا آینده جهان از آن تقوا پیشه کنندگان برای کسب رضایت الهی است.

روایات اهل بیت علیهم السلام از دیگر موضوعاتی بود که نماینده ولی فقیه در استان قزوین، با تمسک به آن ضمن تبیین آینده روشن مؤمنین و متقین، خاطرنشان کرد: هرگاه مومنین در مسیر عمل به وظایف الهی همت گمارده از هیچ تلاشی غافل نشده، خستگی را شکست دهند، به آرمان وعده الهی دست خواهند یافت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در ادامه ضمن ارائه تاریخچه ای از نقش حوزه های علمیه در پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان این که مدرسه فیضیه قم، محور فعالیت های انقلابی و منطقه رسانه ای اندیشه انقلابی بود، یادآور شد: حکومت پهلوی پس از شناخت نقش مؤثر حوزه های علمیه به ویژه مدرسه علمیه فیضیه در بصیرت آفرینی اجتماعی، در این مدرسه دست به جنایاتی زدند.

وی با تأکید بر این که انقلاب اسلامی با حمایت از گروه های مقاومت، نقش بسزایی در بر هم زدن نقشه های ضد اسلامی استکبار جهانی داشته است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به حمایت زا مقاومت اسلامی، بارها شکست پذیری صهیونیسم جهانی را به اثبات رسانده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به حدیث « لَوْ لَمْ یَبْقَ مِنَ الدَّهْرِ إِلاَّ یَوم لَبَعَثَ اللهُ رَجُلاً مِنْ أهْلِ بَیْتِی ، یَمْلَؤُهَا عَدْلاً کَمَا مُلِئَتْ جَوْراً» اشاره نمود و ابراز داشت: روایات اسلامی ضمن ترسیم ابعاد مختلف حکومت دینی در آخرالزمان، این حکومت را زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت ذکر می کنند.

وی در ادامه با اشاره به این که کسی که تمام دغدغه آن اداره امور زندگی شخصی اش باشد، نمی تواند جامعه و اطرافیان خود را مدیریت نماید، تصریح کرد: پیش از مواجه با هر مشکلی باید نگاه هایمان را به رسالت دینی و ظهور منجی عالم بشریت سوق دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان این که طلاب و فضلا در کنار لمس مشکلات و سختی های معیشتی زندگی طلبگی، هیچ گاه از یاری رساندن به فقرا و مظلومان دست بر نخواهند داشت، اظهار داشت: با یاری به مردم و ارتقاء سطح بینش اجتماعی، منتظران ظهور را تربیت نموده، زمینه قیام آخرین ذخیره الهی را فراهم سازیم.

در ادامه و بخش دوم این نشست، جلسه پرسش و پاسخ طلاب و فضلای قزوینی حوزه علمیه قم برگزار و طلاب دغدغه ها و انتظارت خود را با نماینده ولی فقیه در استان قزوین مطرح کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی در پاسخ به فراهم نبودن فضای تبلیغ در استان قزوین به عنوان دغدغه ای فراگیر، گفت: هماهنگ سازی سازمان ها و نهادهای تبلیغی در راستای فراهم نمودن زمینه های تبلیغی از جمله وظایفی است که جلسات مختلفی را با مسئولین این نهادها برگزار نموده است.

وی با اشاره به این که کسانی که بصیرت لازم و درایت دقیق و صراحت لهجه را در بیداری مردم نداشتند، باید پاسخگوی مشکلات اقتصادی باشند، اذعان داشت: مجلس مهمترین پایه نظارتی است که با رای ملت انتخاب و نقش بسزایی در بهبود اوضاع اقتصادی دارد.

ارائه تحلیل در رابطه با ریشه تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متجده امریکا از دیگر موضوعاتی بود که حجت الاسلام والمسلمین عابدینی درباره آن گفت: سپاه پاسداران بزرگترین تروریست های دست پرورده استکبار جهانی را به گور فرستاد؛ این امر دلخوری شدید والدین تروریست ها یعنی امریکا و رژیم صهیونیستی را فراهم ساخته است.

وی موشک های نقطه زن را بزرگترین اهرم نظامی بازدارنده جمهوری اسلامی ایران دانست و ابراز داشت: کشوری که می تواند با شلیک موشکی، از فاصله ۸۰۰ کیلومتری یک اتاق را هدف بگیرد، قطعا باعث حیرت و هراس دشمنان خواهد شد.

گفتنی است؛ سوال در رابطه با اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور از دیگر موضوعاتی بود که نماینده ولی فقیه در استان قزوین، بحث هایی را در رابطه با ریشه این مشکلات مطرح کرد.

حجت الاسلام درگاهی، نماینده طلاب و فضلای قزوین نیز در ابتدای این جلسه با بیان این که در مهدویت دو نوع وجود دارد، ابراز داشت: در مهدویت نوعی هیچ اختلافی در میان مذاهب اسلامی وجود ندارد، ولی در مهدویت شخصی میان تمام مذاهب اسلامی اختلافاتی مشاهده می شود.

وی با تأکید بر این که شیعه قائل به مهدویت شخصی است، خاطرنشان کرد: در کتب روایی اهل سنت حدود ۱۰ هزار روایت و در کتب روایی شیعی بالغ بر ۱۶ هزار روایت در رابطه با موضوع مهدویت ذکر شده است که بخش قابل توجهی از آن روایات نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله هستند.

نماینده طلاب قزوین در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم با اشاره به این که تفکر شیعی بدون مهدویت شخصی تفاوت زیادی با تفکر اهل سنت ندارد، گفت: تجلی ولایت فقیه در دوران غیبت صاحب الزمان(عج) از عنصرهای مهم موعود باوری اهل بیتی(ع) است.

وی به برخی از دغدغه های مدیریتی ولایت فقیه اشاره نمود و ابراز داشت: در جمهوری اسلامی ایران، همه تابع قانون اساسی هستیم و در قانون اساسی نیز به خوبی حیطه وظایف ارگان های حاکمیت از جمله رهبر انقلاب، رئیس جمهور و مجلس ذکر شده است؛ در همین قانون اساسی به خوبی فرایندهای نظارتی و مقابله با بی تدبیری های مسئولین ذکر و قوه مقننه به عنوان اصلی ترین پایه نظارتی معرفی شده است.

نماینده طلاب قزوین در مجمع نمایندگان اظهار داشت: در اندیشه اسلامی رای مردم به نفیذ و امضای ولی فقیه می رسد، حتی در امر نمایندگی مجلس نیز عنصر تنفیذ به صورت غیر مستقیم از طریق شورای نگهبان اعمال می گردد.

وی با تأکید بر این که نوع انتخاب و رای ملت در تمام فرایندهای مدیریتی کشور حضوری پررنگ و موثر دارد، ابراز داشت: در انتخابات شورای شهر، نیز مردم با رای به گروهی، شهردار را به صورت غیر مستقیم انتخاب نموده، شهردار هم با چینش مدیران شهری، سلیقه مدیریتی خود را که برآمده از رای و خواست مردمی است پیگیری می کند.

حجت الاسلام درگاهی در پایان سخنان خود با بیان این که این جلسه، آخرین جلسه استانی طلاب قزوین در این سال تحصیلی خواهد بود، ابراز داشت: در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان هستیم، در این ماه مبارک تبلیغ از اساسی ترین وظایف روحانیون بشمار می رود تا پاسخ نیازهای معرفتی مردم به خوبی تبیین گردد.