مدیر جامعه الزهرا(س) در جمع طلاب و فضلای کاشمر، گناباد، بردسکن، خلیل‌آباد، کوه سرخ و بجستان

جت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مدنی مدیر جامعه الزهرا(س) گفت: در روایاتی که ۳۱۳ نفر را به‌عنوان یاران حضرت مهدی(عج) بیان می‌کند، ۵۰ نفر از آن‌ها زن هستند؛ ازاین‌رو مردان وزنان هر دو در جهان نقش آفرینند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، جلسه طلاب و فضلای شهرستان‌های کاشمر، گناباد، بردسکن، خلیل‌آباد، کوه سرخ و بجستان با عنوان خانواده مهدوی امشب در جامعه الزهرا(س) برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مدنی مدیر جامعه الزهرا علیها السلام  ضمن تبریک ایام بیان داشت: خدای تعالی را شاکرم که این توفیق برای بنده حاصل شد که در بین شما عزیزان حاضر شوم و صله ارحامی بعد از گذشت سال‌ها صورت پذیرفت.

وی با اشاره به‌عنوان جلسه یعنی خانواده مهدوی تصریح کرد: لزومی وجود ندارد که در باب خانواده مهدوی حرفی تازه زده شود و همه مسائل بیان‌شده از باب تذکر است.

مدیر جامعه الزهرا علیها السلام گفت: در روایاتی که ۳۱۳ نفر را به‌عنوان یاران حضرت مهدی(عج) بیان می‌کند، ۵۰ نفر از آن‌ها زن هستند؛ ازاین‌رو مردان وزنان هر دو در جهان نقش آفرینند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده مهدوی یعنی سنخیت و مشابهت با مهدویت و اگر این مشابهت حاصل نشود معنای تلخی از خانواده مطرح می‌شود.

این استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: در زمان ظهور برخی علما مقابل با حضرت ولیعصر(عج) می‌ایستند و این مسئله زمانی حاصل می‌شود که انسان سنخیت با مهدویت را در وجود خود ایجاد نکند.

وی ابراز داشت: زبیر زمانی در کنار امیر مؤمنان علی(ع) بود و زمانی دیگر مقابل اهل‌بیت(ع)، در تاریخ اسلام از این نمونه‌ها به‌وفور یافت می‌شود، ازاین‌رو اگر ما بخواهیم با مهدویت باشیم باید زندگی‌مان با مهدویت سنخیت داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی گفت: زهد نخستین شرط برای خانواده مهدوی به شمار می‌رود، زهد به معنای آزادگی از دنیا است، بزرگانی وجود داشتند همچون مرحوم نراقی که دارای ثروتی عظیم بودند اما زاهد و آزاد از دنیا بودند.

وی بیان کرد: گاهی ما اسیر اسامی همچون حجت‌الاسلامی و یا آیت‌اللهی می‌شویم؛ گاهی خواهران ما اسیر یک لباس هستند بااین‌حال چگونه می‌توانیم منتظر ظهور باشیم.

مدیر جامعه الزهرا علیها السلام مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ماکسی را دعوت به ریاضت نمی‌کنیم ولی می‌خواهیم که روحانیان دل‌هایی آزاد داشته باشند.

وی بیان کرد: علما و ابرار حوزه علمیه برای مرجعیت درس نخواندند، آن‌ها برای رضای خدای تعالی درس خواند و با آزادگی به مقام مرجعیت رسیدند و این آزادگی علمای اسلام برای ما افتخار است.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: انس با عبادت شب از دیگر شروط خانواده مهدوی است زیرا انس باخدای تعالی سبب می‌شود تا ارتباط آدمی با ظهور حاصل شود.

وی با تأکید بر اینکه باید از فرصت‌های موجود استفاده کنیم، اذعان داشت: ماه شعبان و رمضان فرصت مناسبی است برای رسیدن به قرب الهی؛ طلاب و خانواده ایشان باید از عرف جامعه معنویت بیشتری داشته باشند تا بتوانند دست‌گیری کنند.

وی ادامه داد: آیت‌الله شاه‌آبادی‌ها با اشک و تعبد به مقام الهی خود رسیدند و فلسفه و عرفان مقدمه‌ای برای آن‌ها بوده است، خانواده مهدوی نیز با اشک به نتیجه مطلوب خواهند رسید.

مدیر جامعه الزهرا علیها السلام در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم همکاری در تبلیغ دین عنوان کرد: ما طلاب اگر در کنار هم باشیم و برای هدف خود برنامه‌ریزی کنیم قطعاً به نتیجه‌ای مطلوب خواهیم رسید.

حجت‌الاسلام حسین دلدار نماینده طلاب و فضلای کاشمر، گناباد، بردسکن، خلیل‌آباد، کوه سرخ، بجستان در آغاز مراسم ضمن خیرمقدم به حضار بیان داشت: امیدواریم بتوانیم در قدم‌های بعدی برنامه‌های بهتری را برای طلاب و فضلای محترم تدارک ببینیم و از حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی نیز قدردانی ویژه را داشته و داریم.

در ادامه حجت‌الاسلام میرزاده، یکی از طلاب و فضلای این شهرستان ها، گفت: این جمع‌ها زمانی مثمرثمر خواهند بود که ما دغدغه‌های خود را بیان کنیم و در ادامه این دغدغه‌ها جمعی عملی کنیم.

وی ادامه داد: ما باید کارهای خود را گروهی انجام دهیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم، تبلیغ گروهی به‌تازگی در دفتر تبلیغات راه‌اندازی شده ولی باید با سازوکار بهتری انجام شود.

حجت‌الاسلام میرزاده گفت: مسائل امروزی با یک منبر پاسخ داده نمی‌شود و زمانی می‌توانیم به نیازهای جامعه پاسخ بگوییم که گروهی کار تبلیغ کنیم و این مسئله نیازمند کار گروهی و اتاق فکری مناسب است.

در پایان حجت‌الاسلام دل آور از طلاب خاطرنشان کرد:  یکی از دغدغه مهم در جامعه مسئله مهدویت است زیرا این مسئله نقطه امیدآفرین برای جامعه است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در طلوع چهل‌سالگی انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مسئله پرورش نهال امید را مطرح کردند، مردم ، مسئولان و پژوهشگران باید طوری فعالیت کنند که امید در جامعه افزایش پیدا کند و روحانیان باید در اجتماع تبلیغی از این امر غافل نشود به‌ویژه اینکه روحانیان بهتر است در منطقه خود امیدآفرینی کنند.