نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان، در جمع طلاب و فضلای نقده

بر طلاب لازم است تا در مناسبت های مختلف تبلیغی ضمن بازشناسی شخصیت والای صاحب الزمان(عج)، چهره واقعی حضرت را معرفی نموده و تمام زمین را از لطف و عنایات بقیه الله(عج) آگاه نمایند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین شبستری در جلسه طلاب و فضلای نقده که پنج شنبه، پنجم اردیبهشت ماه برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهیختگان حوزه و تبریک اعیاد شعبان المعظم، به ویژگی های دوران ظهور بقیه الله(عج) اشاره نمود و خاطرنشان کرد: متاسفانه چهره خونریز، خشمگین و غضبناکی از صاحب الزمان(عج) در میان عموم جامعه شکل گرفته که مورد سوء استفاده افراد معاند و بی دین قرار می گیرد.

وی با بیان این که لازم است تا طلاب و فضلا در مناسبت های مختلف با بازگو کردن حقایق، چهره واقعی صاحب الزمان(عج) را در میان مردم تبیین نمایند، اظهار داشت: آخرین ذخیره الهی در عین برخوداری از چهره غضب در مقابل دشمنان خدا، از چهره ای مهربان و رئوف برخودار است.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری مواجهه مهربانانه با مردم را از ویژگی های خاص بقیه الله الاعظم(عج) دانست و یادآور شد: صاحب الزمان(عج) توأمان از قدرت دافعه و جاذبه برخودار است؛ بر اساس رویات اسلامی سیره حجت خدا همانند وجود مبارک پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، اشداء علی الکفار و رحماء بینهم هستند.

وی افزود: کسانی که در مسیر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله حرکت می کنند، در مقابل کفار مقاوم و سرسخت بوده در مقابل دوستان خدا، مهربان، متواضع و با عطوفت هستند. برای برقراری عدالت در جامعه باید ضمن برخوداری از روحیه مهربان و رئوفانه، باید در مقابل ظالمان و دشمنان خدا مقاوم و سختگیر بود.

حجت الاسلام والمسلمین شبستری با بیان این اجتماع انسانی همانند بدن آدمی نیازمند دفع فاسد و جذب مفید است، یادآور شد: این که جنبه قهر و غصب حضرت را برجسته و جنیه رأفت و مهربانی ایشان را مورد غفلت قرار دهیم، ظلم بزرگی به وجود مبارک صاحب الزمان(عج) است.

وی با تأکید بر این که امام زمان دوست و همراهی دلسوز برای تمام انسان ها هستند، خاطرنشان کرد: بقیه الله الاعظم(عج) از چنان عطوفت و مهربانی برخودار هستند، که در روایات از تعبیر مهربانی مادر نسبت به فرزند استفاده شده است. رأفت و مهربانی ایشان در زمین و زمان اثرگذار است؛ به گونه ای که زمین تمام مواهب و گنجینه های خود را در زمان ظهور ایشان نمایان خواهد کرد.

نماینده مردم آذربایان غربی در مجلس خبرگان رهبری به تجلی لطف، رحمت و عنایت الهی بقیه الله الاعظم(عج) در بسترهای مختلف اشاره نمود و تصریح کرد: اگر منجی عالم بشریت ظهور کنند، قطعا در مقابل جریان هایی چون؛ داعش و رژیم صهیونیستی و کسانی که مانع تحقق عدالت هستند، مقتدرانه ایستادگی و برخورد خواهند نمود.

سخنران این نشست تأکید کرد: بر طلاب لازم است تا در مناسبت های مختلف تبلیغی ضمن بازشناسی شخصیت والای صاحب الزمان(عج)، چهره واقعی حضرت را معرفی نموده و تمام زمین را از لطف و عنایات بقیه الله(عج) آگاه نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین شبستری در بخش دیگری از سخنان خود، به شرایط، اقتضائات و دغدغه های تبلیغی طلاب و فضلای استان اشاره نمود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که علما و روحانیون در طول تاریخ همواره با زحمت و سختی معیشتی مواجه بودند، خاطرنشان کرد: طلبه ای که همت خود را در مسیر کسب معارف ناب الهی به کار گرفته، بنیه های علمی و دانشی خود را روز به روز ارتقاء دهد؛ نهادهای علمی، فرهنگی و تبلیغی برای استفاده از ظرفیت وجودی وی با یکدیگر رقابت خواهند نمود.

حجت الاسلام رحیم باغبان، نیز در جمع طلاب و فضلای نقده ای حوزه علمیه قم، ضمن تبریک اعیاد شعبان المعظم، با بیان این که امیدواریم توفیق استفاده حداکثری از فیوضات این ماه نورانی را داشته باشیم، به تشریح ویزگی های شخصیتی حجت الاسلام والمسلمین شبستری پرداخت و اظهارداشت: حجت الاسلام والمسلمین شبستری و پدر بزرگوار ایشان آیت الله شبستری، از علمای انقلابی منطقه آذربایجان غربی هستند.

نماینده طلاب نقده در مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در ادامه تاریخچه ای از تاسیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ارائه نمود و خاطرنشان کرد: این مجمع پس از جنگ تحمیلی و با تأکیدات امام خمینی(ره) که در قالب منشور روحانیت ابلاغ شد، شکل گرفته است.

حجت الاسلام باغبان استفاده از ظرفیت طلاب انقلابی و رزمنده را از ویژگی های بارز مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برشمرد و ابراز داشت: نقش پل ارتباطی طلاب میان رهبر فرزانه انقلاب، مراجع عظام و دستگاه های فرهنگی از اهداف تاسیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم به شمار می رود.

وی در ادامه ضمن قرائت فرازهایی از مواد اساسنامه مجمع نمایندگان، خاطرنشان کرد: این جلسه به منظور به روز رسانی اطلاعات طلاب از شرایط و اقتضائات منطقه تشکیل شده است.

نماینده طلاب نقده در مجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با تأکید بر این که شهرستان نقده دومین شهر شهید پرور استان است، یادآور شد: از مسئولان انتظار می رود، تا با روحیه ای انقلابی توجه روز افزونی به دغدغده ها و انتظارات فرهنگی مردم منطقه داشته باشند.

وی آسیب های اجتماعی منطقه را مورد توجه قرارداد و اذعان داشت: متاسفانه در برخی از موارد با آسیب های اجتماعی فراوانی در سطوح مختلف روبرو هستیم که نیازمند توجه مسئولان و دغدغه مندان فرهنگی استان و شهرستان است.

حجت الاسلام باغبان به مشکلات اقتصادی ماه های اخیر نیز گریزی زد و با بیان این که موضوعات اقتصادی باعث رنجش خاطر مردم از مسئولین شده است، خاطرنشان کرد: حوزه و روحانیت همنوا با اقشار مختلف جامعه، با چالش های مختلف اقتصادی روبرو هستند، به طوری که برخی از طلاب با سختی های معیشتی غیر قابل وصفی دست و پنجه نرم می کنند.