امام جمعه کوهدشت در جمع طلاب و فضلای کوهدشت و رومشگان


حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی: مردم در سیل اخیر مشاهده کردند که روحانیت در صحنه بوده و دلسوز است و پیشقدم در کارهاست.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در جلسه طلاب و فضلای کوهدشت و رومشگان که شنبه، هفتم اردیبهشت ماه در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) پردیسان برگزار شد، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم اشاره کرده است که عده ای باید برای تفقه در دین کوچ کرده و به این کار بپردازند و وظیفه شما و طلاب، تفقه در دین و بیان آن برای مردم دیار خود است.

وی ابراز داشت: طلاب و فضلا مسئول تأمین رزق فکری مردم با قلم، بیان و … هستند و باید با تلاش و کوشش به این مهم دست پیدا کرد.

امام جمعه کوهدشت خاطرنشان ساخت: طلبه باید چهار «تاء» تحقیق، تدریس، تألیف و تبلیغ را دارا باشد و این موضوع، توصیه بزرگان است.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی تصریح کرد: روحانیت خادم مردم است و ما باید لباس خدمت به تن کنیم.

وی بیان داشت: اختلاف در میان هر قشری کمر آن گروه را خواهد شکست و طلاب و فضلا باید مراقب اختلافات باشند و خداوند متعال نیز به این موضوع در قرآن کریم اشاره کرده است.

امام جمعه کوهدشت اظهار داشت: تخریب از دیگر ویژگی هایی است که باید مراقب آن بود؛ اگر هم به شخصی انتقاد داریم، در مقابل او بیان کرده و به خود او تذکر دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی ابراز داشت: امروز باید بار سنگینی که در موضوعات گوناگون در شهرستان کوهدشت وجود دارد را با همدلی، همکاری و تعامل با یکدیگر به پیش برده و با همکاری و تدبیر فعالیت نماییم.

وی با اشاره به اینکه امروز چند دسته درباره روحانیت قضاوت می کنند، خاطرنشان ساخت: دسته ای انتظار مرگ روحانیت را می کشند؛ چون منافع خود را در مرگ این قشر می دانند؛ دسته دیگر انتظار مرگ ندارند و به دنبال حفظ وضع موجود هستند؛ دسته سوم، روحانیت را منجی دانسته اما بیان می کنند که روحانیت راهکاری ندارد و دسته چهارم، روحانیت را منجی دانسته و بیان می کنند که راهکار هم دارند.

امام جمعه کوهدشت تصریح کرد: مردم در سیل اخیر مشاهده کردند که روحانیت در صحنه بوده و دلسوز است و پیشقدم در کارهاست.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی در بخش دیگر از سخنان خود بیان داشت: امروز نیازمند فعال سازی بخش خصوصی در کوهدشت هستیم تا صنعت در این شهرستان، ریشه گرفته و اشتغال برای بیکاران فراهم شود.

وی اظهار داشت: باندبازی کشنده است و به نفع مردم نیست؛ باید به یکدیگر کمک کرده و مشکلات را حل و فصل نماییم.

امام جمعه کوهدشت ابراز داشت: وحدت در جهت و اختلاف در عمل هیچ اشکالی ندارد و باید با کمک یکدیگر کوهدشت را بسازیم.

حجت الاسلام والمسلمین کوهدشت در پایان خاطرنشان ساخت: در موضوع سیل ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به مردم کوهدشت وارد شده است که به دنبال تحقق حق مردم هستیم.

در ادامه دکتر ملک شاهی، نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: در ابتدا از حضور فعال و جهادی حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی، امام جمعه محبوب و محترم کوهدشت که با جدیت تمام، پیگیر مشکلات مردم هستند، کمال تقدیر و تشکر را داریم و دور از انصاف است که این مسائل در میان شما بیان نشود.

وی ابراز داشت: از طلاب و فضلایی هم که در فضای حقیقی و مجازی به مشکلات دینی و فرهنگی مردم پرداخته و رسیدگی می کنند نیز کمال تقدیر و تشکر را داریم.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان با اشاره به اینکه نیازمند تعامل و همکاری با یکدیگر هستیم، خاطرنشان ساخت: نماینده مجلس عنصری است سیاسی و امور بین المللی و پارلمانی کشور بر عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

دکتر ملک شاهی تصریح کرد: نماینده مجلس، وظیفه ملی داشته و وظیفه اصلی او قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین می باشد و خوشبختانه ما در کمیسیون قضائی فعالیت مناسبی داشته و آمار و ارقام نشان دهنده این گفته است.

وی بیان داشت: امروز هیچ روستایی در کوهدشت وجود ندارد که حتی با دو خانوار برق نداشته باشد؛ همچنین مشکل آب آشامیدنی از دیگر مشکلات شهر و روستاهای کوهدشت بوده است؛ اما امروز چنین مشکلی وجود ندارد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان اظهار داشت: امروز کوهدشت یکی از امن ترین شهرهای کشور است و باید قدردان امنیت در این شهرستان باشیم.
دکتر ملک شاهی ابراز داشت: بر اساس آمار، استان لرستان یکی از استان های امن کشور است و شهرستان نورآباد این استان، پنج سال به عنوان امن ترین شهر کشور معرفی شده است؛ پس نباید با وجود یک مشکل، آن را بزرگ کرده و آن را فاجعه بدانیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع سیل در شهرستان کوهدشت اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ساخت سد معشوره در زمان ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد آغاز شد؛ اما با روی کار آمدن دولت آقای روحانی، ساخت ۵۴ سد متوقف شد که یکی از مهمترین این سدها، سد معشوره بوده است؛ اما باید گفت سیل کوهدشت هیچ ارتباطی با ساخته نشدن سد معشوره نداشته و نباید آن را مرتبط با عدم ساخت این سد دانست؛ ولی می توانست کمک زیادی به عدم خسارت در پلدختر و … نماید.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان تصریح کرد: کاری که برای ساخت این سد انجام دادیم، این است که نگذاشتیم این سد به فراموشی سپرده شود و این سیل هم سبب شده که مسئولان بیشتر به فکر تکمیل سد معشوره بیفتند.

دکتر ملک شاهی بیان داشت: اگر امروز بیش از پنج هزار تا ده هزار میلیارد تومان خسارت بر اثر سیل به استان لرستان وارد شده است، بخش اعظم آن به دلیل عدم تکمیل سد معشوره بوده است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشگان در پایان به برخی از سؤالات طلاب و فضلا پاسخ داد.

همچنین حجت الاسلام سوری لکی، نماینده طلاب و فضلای کوهدشت و رومشگان نیز در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به مهمانان جلسه، اظهار داشت: از پیشنهادات و راهکارهای طلاب و فضلا استقبال کرده و در ابتدای سال تحصیلی بعدی نیز از حضور نماینده مردم کوهدشت در جمع طلاب استفاده خواهیم کرد.

وی ابراز داشت: در جلسات قبلی راجع به معضلات و مشکلات منطقه نکاتی را خدمت نماینده مردم کوهدشت بیان کرده و ان شاءالله در این جلسه از نظرات و پیشنهادات طلاب و فضلا استفاده خواهیم کرد.

نماینده طلاب و فضلای کوهدشت و رومشگان خاطرنشان ساخت: حسابی را برای طلاب و فضلا در بانک رسالت ایجاد کرده و همه عزیزان می توانند عضو شوند تا بتوانند از ظرفیت های موجود استفاده نمایند.

حجت الاسلام فتحی، نماینده طلاب و فضلای کوهدشت و رومشگان نیز در این جلسه تصریح کرد: نیازمند نظارت فرهنگی در مناطق توریستی گوناگون کوهدشت هستیم تا شاهد برخی ناهنجاری ها نباشیم.

وی اظهار داشت: همچنین نظارت بر برخی دعواها و نزاع ها از دیگر درخواست هاست؛ چراکه شاهد برخی دعواهای فجیع در منطقه هستیم.
نماینده طلاب و فضلای کوهدشت و رومشگان ابراز داشت: همراهی و حمایت از طلاب مبلغ از دیگر ضرورت هایی است که در شهرستان احساس می کنیم تا شاهد کمبودهای فرهنگی در منطقه نباشیم.