مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در جمع طلاب و فضلای این استان

حجت الاسلام والمسلمین انصاری گفت: ۱۳ پایگاه فرهنگی-اجتماعی راه اندازی کرده و ۱۳ روحانی بومی از شهر بندرعباس انتخاب شده و آموزش داده ایم که خوشبختانه خروجی مناسبی داشته و از ناهنجاری ها کاسته است.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین انصاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در جلسه طلاب و فضلای این استان که یک شنبه، هشتم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: تهذیب نفس یکی از مهمترین مسائل برای طلاب و فضلاست؛ چراکه اگر ۸۰ سال هم در حوزه درس بخوانیم؛ اما تهذیب نفس نداشته باشیم، ثمری نخواهد داشت.

وی در بخش دیگر از سخنان خود ابراز داشت: همه ما موظفیم در حوزه فرهنگ دینی به درستی عمل کرده و وظایف خود را انجام دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان ساخت: بنده فعالیت خود را از پایین ترین نقطه سازمان تبلیغات آغاز کرده و سال های متمادی در شهرستان های گوناگون حضور و فعالیت داشته و امروز قریب به ۳۰ سال است که در این استان مشغول به کار می باشم.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری تصریح کرد: امکانات و ظرفیت محدودی در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی بوده و یک شبه نمی توان تمام مشکلات را حل کرد.

وی بیان داشت: امروز ۷۰ نقطه از روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار نیازمند خانه عالم است؛ اما اعتبار مناسبی در اختیار ما قرار ندارد که بتوانیم این کارهای اساسی را انجام دهیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهار داشت: ما در بحث آسیب های اجتماعی که یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است، ورود کرده و برای کاهش آن بودجه هایی را دریافت کردیم تا بتوانیم فعالیت مناسب داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری ابراز داشت: ۱۳ پایگاه فرهنگی-اجتماعی راه اندازی کرده و ۱۳ روحانی بومی از شهر بندرعباس انتخاب شده و آموزش داده ایم که خوشبختانه خروجی مناسبی داشته و از ناهنجاری ها کاسته است.

وی خاطرنشان ساخت: امروز همین طرح برای رودان و میناب نیز برنامه ریزی شده و ان شاءالله این کارها در این شهرها نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶۰ باب خانه عالم در استان هرمزگان ساخته شده است؛ البته دولت کمک خوبی در این زمینه نمی کند و مشکلاتی داریم.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری بیان داشت: امروز ۲۶۰ روحانی هجرت و مستقر در استان هرمزگان مشغول به فعالیت فرهنگی-تبلیغی هستند که مشکلاتی نیز در این راه وجود داشته و کار در این عرصه راحت نیست.

وی اظهار داشت: از خیرین و قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران برای ساخت خانه عالم کمک گرفته و بدون این کمک ها، امروز بیش از ۱۵۰ خانه عالم در استان نداشتیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ابراز داشت: امروز پنج دبیرستان در رودان، میناب و بندرعباس با ۵۰۰ دانش آموز علوم و معارف اسلامی داریم که ان شاءالله جذب حوزه های علمیه خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری خاطرنشان ساخت: سازماندهی ۱۹۰۰ مداح از دیگر فعالیت های سازمان تبلیغات استان هرمزگان بوده است.

وی تصریح کرد: ۱۶۰۰ هیأت مذهبی دارای کد و شناسنامه در استان هرمزگان وجود داشته که مورد حمایت و آموزش عمومی و تخصصی می باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان داشت: بسیاری از طلاب طرح ها و پیشنهادات خود را به سازمان تبیلغات آورده که در کارگروه های سازمان مطرح شده و بخشی از آنان در حال اجرا در استان است.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری اظهار داشت: بنده خدمتگذار علما و روحانیون بوده و روحیه مشارکت هم در ما وجود دارد؛ اما مشکلات مالی نیز وجود دارد که نمی توان تمام طرح ها را اجرا کرد.

وی ابراز داشت: امروز مشکلات استان هرمزگان زیاد است و باید با همدلی و صمیمت از این مشکلات بکاهیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان خاطرنشان ساخت: از راه اندازی اتاق فکر که پیشنهاد شما عزیزان است استقبال کرده و آماده همکاری با طلاب و فضلای حاضر در قم هستیم.

پیش از سخنان مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز چند نفر از طلاب و فضلا نیز به وضعیت فرهنگی و تبلیغی شهرستان های خود پرداخته و بیان نظرات، انتقادات و پیشنهاداتی را داشتند.

 

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام جهانگیری، نماینده طلاب استان هرمزگان نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان را در پیش داشته و مسئله تبلیغ از اهمیت بالایی برخوردار است که وظیفه من و شماست.

وی با اشاره به اینکه انبیاء دو موضع متفاوت در دعوت و تبلیغ داشته اند، ابراز داشت: گاهی انبیاء اصرار بسیار برای ایمان آوردن قوم خود داشته و آنان را رها نمی کردند و در این راه اذیت زیادی نیز شده اند؛ گاهی نیز همین انبیاء که اصرار بر دعوت داشته اند، از برخی صحنه ها و حوادث به راحتی گذشته و عکس العملی نداشتند.

نماینده طلاب و فضلای استان هرمزگان خاطرنشان ساخت: حال سوال اینجاست که آیا عدم اصرار انبیاء، ناسخ بخش اول است؟ که باید گفت افراد خاص، مخاطب خاص، محیط خاص، منطقه خاص و … در تبلیغ شرط است؛ لذا یکی از وظایف ما مبلغان، شناخت مخاطب ماست و بر اساس این شناخت، سخن بگوییم.

حجت الاسلام جهانگیری تصریح کرد: از مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان دعوت کردیم تا شناخت بیشتری نسبت به منطقه پیدا کرده و با آگاهی بیشتر روانه تبلیغ در ماه مبارک رمضان شوند.