با سخنرانی رئیس مجمع نمایندگان طلاب؛ تجمع طلاب همدانی مقیم قم در محکومیت شهادت حجت الاسلام قاسمی برگزار شد

تجمع طلاب و فضلای استان همدان در محکومیت شهادت حجت الاسلام مصطفی قاسمی در ساختمان مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، تجمع طلاب و فضلای همدانی مقیم قم در محکومیت شهادت حجت الاسلام والمسلمین مصطفی قاسمی، دوشنبه، نهم اردیبهشت ماه با حضور رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم و طلاب همدانی برگزار شد.

در بخشی از این جلسه حجت الاسلام والمسلمین گرجی، نماینده طلاب همدان اظهار داشت: با خون این شهید طلبه عزیز امید می رود آلودگی های موجود در فضای مجازی پاک شود.

وی با قرائت متنی از امام راحل پیرامون عجز دشمنان در برابر مسلمانان ابراز داشت: منطق دشمنان در مقابل اسلام ترور بوده و اسلام ترور را باطل می داند.

وی با بیان اینکه بزرگان، طلاب و فضلای حوزه علمیه و مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم برای این اقدام وحشیانه در کشتن طلبه همدانی بیانیه ای صادر کرده اند که در بخشی از این بیانیه آمده است: ما خواستار این هستیم که آلودگی های فضای مجازی که خسارت های بسیاری برای کشور به بار آورده، شناسایی و پاک شود؛ روباه صفتان بدانند که ما هرگز از شهادت نمی هراسیم و سربازی امام زمان(عج) را رها نخواهیم کرد و خون این طلبه عزیز وحدت را در بین فضلا و مردم افزایش می دهد؛ مجمع نمایندگان طلاب با محکوم کردن این اقدام از قوه قضائیه می خواهد تا عناصر پشت پرده این ترور را شناسایی کرده و آن ها را به سزای عمل خود برساند.

در ادامه این برنامه پیام آیت الله العظمی نوری همدانی توسط حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر، نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم قرائت شد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و عنوان کرد: در این حادثه ای که در همدان اتفاق افتاده، قطعا دست صهیونیزم پشت پرده این ترور قرار دارد.

وی افزود: با این خون ها نه تنها روحانیت از چشم ها دور نشد، بلکه بیشتر بر دل مردم نشست و گذشته این انقلاب و تاریخ نشان داده که هر جا دشمنان علیه روحانیت برنامه ای ریخته اند، شکست خورده اند و ما در جریان شهادت شهید بهشتی ها شاهد بودیم که روحانیت چقدر عزیز شد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا گفت: در حادثه سیل اخیر روحانیون بیل به دست در محل حضور پیدا کردند و محبوبیت آنان افزایش یافت؛ دشمنان خیال می کنند می توانند با این حرکات روحانیت را از چشم بیندازند؛ اما دوباره شکست خواهند خورد.

وی بیان کرد: همه ما از اینکه همرزمانمان رفته اند و ما مانده ایم، ناراحتیم و در این شرایط وظیفه داریم راه آن ها را دنبال کنیم و قطعا در انتظار شهادت در راه خدا خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد ادامه داد: نیروی انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی به طور دقیق در این حادثه عمل کرده و در حال پیگیری این موضوع هستند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا ابراز کرد: امروز شبهه ای در میان برخی از طلاب مطرح است که شاید مردم به دلیل تورم ها و گرانی های موجود، طلاب را مسئول این وضعیت می دانند و به همین دلیل شاهد این ترور ها هستیم؛ اما باید گفت این سخن در فضای مجازی به دروغ مطرح می شود و این روحانیون باید بدانند که مردم امروز بهتر از اوایل انقلاب روحانیون متعهد را از غیرمتعهد تشخیص می دهند.

وی خاطرنشان ساخت: امروز روحانیوت در اوج قدرت و محبوبیت بوده و دشمنان می خواهند در بین خود ما شبهه بیندازند؛ ما می دانیم دشمنان از کجا می سوزند؛ آن ها از غزه، لبنان، یمن، نیجریه، بلندی های جولان و منطقه خاورمیانه سوخته و می دانند رهبری این جریان با روحانیت است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد تصریح کرد: اسلام هزینه دارد و ما برای ماندگار شدن در تاریخ باید هزینه بدهیم و شهادت در راه خداوند افتخار ماست.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا مطرح کرد: روحانیت هیچ گاه از حقیقت گویی و افشاگری دست برنداشته و در خدمت به مردم و دفاع از مظلومان دنیا همواره در خط مقدم بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد اضافه کرد: کسی مانند شیخ زکزاکی ۲۰ میلیون نفر را به تشیع جذب کرده و دشمنان می دانند که روحانیون از بمب هسته ای برای آن ها خطرناک تر است.

وی تاکید کرد: دشمن در چنین شرایطی می ترسد که اسلام نفوذ بیشتری در دنیا داشته باشد و به همین دلیل دست به این اقدامات می زند و روحانیت باید بداند که با این خون ها محبت و عظمتش در بین مردم بیشتر خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا یادآور شد: این شهید سه فرزند داشته که یکی از آن ها به تازگی ازدواج کرده است و خدا می داند که آن ها اکنون در چه شرایط روحی قرار دارند؛ ما روحانیون نیز در این غم شریک هستیم و به آن ها قول می دهیم که پیگیر این موضوع خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مسئولین هشدارهای رهبر انقلاب نسبت به فضای مجازی را جدی نمی گیرند و بعید نیست دشمنان در قدم بعدی برای ترور سراغ مردم بروند.