حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر: شهرداری به امور فرهنگی در فضای عمومی بیشتر اهتمام ورزد

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم گفت: شورای شهر و شهرداری‌ها باید بیش از پیش در خصوص توجه به فعالیت‌های فرهنگی در فضای عمومی جامعه اهتمام ورزند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جلال رضوی مهر در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، در خصوص بی‌توجهی به فضاسازی فرهنگی در شهرها در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: همچون بسیاری از مسائل دیگر در بحث آماده‌سازی برای ماه مبارک رمضان نیز مردم مقدم بر مسئولان بودند و از طریق مساجد و تکایا به این موضوع ورود پیدا کردند.

وی ادامه داد: آنچه در این بحث گلایه دارد این است که سازمان‌ها و اداراتی همچون شهرداری‌ها وظیفه دارند تا توجه به ماه مبارک رمضان را به‌عنوان یک امر فرهنگی در فعالیت‌هایشان بروز و ظهور دهند و همچون سنوات گذشته در قالب یک آموزش عمومی آن را به اجرا بگذارند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسائل فرهنگی مافوق همه امور است، گفت: به‌نظر می‌رسد توجه به اموری همچون تبلیغات بازرگانی، تمرکز برخی از متولیان امر را نسبت به امور فرهنگی در فضای عمومی جامعه کمرنگ کرده است.

رضوی مهر خاطرنشان کرد: مسئولان امر و شهرداری‌ها می‌بایست مطالبه مردم را نسبت به توجه به امور مذهبی و فرهنگی در فضاهای عمومی شهر جدی بگیرند.

این فعال حوزه فرهنگی در پایان گفت: شورای شهر و شهرداری‌ها باید بیش از پیش در خصوص توجه به فعالیت‌های فرهنگی در فضای عمومی جامعه اهتمام ورزیده و تلاش کنند تا این نقصان را جبران کنند.