بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت زندانی نمودن رهبر مسلمانان نیجریه علامه شیخ زکزاکی

مجمع نمایندگان طلاب ضمن شکایت به مجامع حقوقی و اعتراض به جو خفقان دولت‌های به ظاهر مسلمان از وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی می‌خواهیم تا از پتانسیل خود، فعالانه به جهت آزادی شیخ زکزاکی و یارانش اقدامات مؤثری انجام داده و مراتب نگرانی حوزه‌های علمیه جهان اسلام را به مجامع بین الملل برسانند.

إِنَّمَا أَشْکُو بَثِّی وَحُزْنِی إِلَى اللَّهِ وَأَعْلَمُ مِنَ اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ (یوسف – ۸۶)

شواهد و قرائن موجود از وضعیت بین الملل، پیشروی اسلام ناب محمدی«ص» در مقیاس جهانی و شکست مفتضحانه حامیان ‌اسلام آمریکایی، مرتجعین وصهیونیزم خبیث راچون ارمغانی برای زمینه سازان ظهور مهدی آل محمد(ص) مژده می‌دهد.

و این همان پیش بینی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای«مدظله العالی» است که تمدن اسلامی را در افق نزدیک چون سروش رحمانی وعده می‌دهند.

دلهای مالامال از عشق محمد و آل محمد(ص) در سایه فرآیند انقلاب اسلامی و طنین ندای خمینی کبیر در بیداری فطرت‌ها، در عصر کنونی به ثمر نشسته است و پیروان امامین انقلاب اسلامی که در شرق و غرب و در ملیت‌ها و مذاهب گوناگون به صف ایستاده‌اند را به استقامت و مقاومت دعوت می‌نماید. بر همین اساس امروز شاهدیم که حکومت وابسته به آل سعود و حامی تفکرات سلفی – وهابی، در نیجریه و زادگاه شیخ زکزاکی در ذاریا؛ صدها زن و مرد و کودک بی‌دفاع را در محاصره و حمله نظامی توسط ارتش قرار می دهد و به تخریب مساجد و حسینیه‌ها می‌انجامد.

ناباورانه با گشودن گلوله سرخ بر عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم آن سامان، دوباره یادآور عاشورای سال ۶۰ قمری در تقابل لشکر عمر سعد در برابر اصحاب امام حسین علیه السلام را تداعی کرد و آنان دست به هر جنایتی زدند و هر خیانتی را علیه آن مردم مسلمان روا داشتند.

مع الاسف به این هم بسنده نکردند و با زندانی کردن و شکنجه‌های جسمانی و روحی، شیخ بیدارگر و پیروان مکتب جهادی خمینی کبیر، امروز با ترفندهای گوناگون و چراغ سبز آل سعود و صهیونیزم به دنبال به شهادت رساندن عالم جلیل القدر و رهبر بیدارگر نیجریه، مجاهد خستگی ناپذیر شیخ زکزاکی هستند.

ما ضمن شکایت به مجامع حقوقی و اعتراض به جو خفقان دولت‌های به ظاهر مسلمان از وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی می‌خواهیم تا از پتانسیل خود، فعالانه به جهت آزادی شیخ زکزاکی و یارانش اقدامات مؤثری انجام داده و مراتب نگرانی حوزه‌های علمیه جهان اسلام را به مجامع بین الملل برسانند. سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ

 

مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم

هشتم/ ذی العقده/ ۱۴۴۰