توصیه های آیت الله یزدی به هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب

هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با آیت الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرده و در موضوعات گوناگون گفت و گو داشتند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، آیت الله محمد یزدی در دیدار هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب ضمن تسلیت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حائری، اظهار داشت: درگذشت این شخصیت علمی برای ما سنگین بود و امثال ایشان سرمایه های حوزه بودند که از نظر علمی، انقلابی و کاری ارزشمند بوده اند.

وی ابراز داشت: شما در موقعیتی قرار دارید که با طلاب سروکار داشته و هم کلام با آنان هستید و باید نسبت به آینده حاکمیت تشیع، نظام، انقلاب و حوزه آنان را آگاه سازید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: سرچشمه این حاکمیت، حوزه های علمیه بوده و آینده این حاکمیت در دستان نسل جوان است.
آیت الله یزدی تصریح کرد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به نسل جوان توجه بسیاری داشته و در عزل و نصب های اخیر خود نیز به این نکته توجه داشته و از جوانان استفاده می نمایند.

وی بیان داشت: رسیدگی به مشکلات طلاب همچون مشکلات معیشتی از جمله وظایف شماست؛ چراکه طلابی که اشتغالی نداشته و فقط مشغول به تحصیل هستند، با مشکلات بالایی مواجه بوده و نیازمند رسیدگی بیشتر است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: نکته مهم تر از مشکلات معیشتی، نگاه داشتن اعتقادات و افکار اصیل و صحیح مکتب تشیع در میان طلاب بسیار مهم است و می توان با گفت و گوی بیشتر و بهتر با این عزیزان این مسائل را حفظ کرد.

آیت الله یزدی ابراز داشت: امروز موضوع تخصص در حوزه های علمیه از اهمیت بالایی برخوردار است و طلاب و فضلا باید در موضوعات گوناگون دارای تخصص شده و پاسخگوی نیازهای جامعه باشند.

وی خاطرنشان ساخت: شما به دلیل عضویت در هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلا، دارای وظیفه سنگینی هستید تا طلاب را همراهی کرده تا به درجات بالای علمی و اخلاقی برسند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: باید ارتباطات نمایندگان طلاب و فضلا با طلاب قوی تر شود تا شاهد بیان سخنان غیراسلامی و مشکل دار از برخی از افراد نباشیم.

آیت الله یزدی بیان داشت: نباید تمام طلاب را برای مرجعیت آماده کرد؛ باید در تخصص های گوناگون ورود کرده تا شاهد حضور فضلای متخصص در جامعه باشیم.
وی اظهار داشت: مهمترین وظیفه خبرگان، مسئله شناخت اشخاصی است که صلاحیت و شایستگی رهبری امت اسلامی را بر اساس مبانی تشیع داشته باشند و در نهایت محرمانه بودن، در اختیار خبرگان باشند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: از خدای متعال خواسته ام تا زنده هستم در خدمت نظام و انقلاب باشم.

همچنین در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: پس از انتخابات مجمع نمایندگان، فضلای انقلابی به عنوان نماینده طلاب انتخاب شده و دفتر قرارگاه حوزه انقلابی نیز در مدرسه فیضیه راه اندازی شده و خوشبختانه فعالیت های خوبی آغاز شده است.

وی ابراز داشت: یکی از مطالبات رهبر انقلاب این بود که نمایندگان طلاب جلساتی را با طلاب و فضلا داشته باشند که بحمدالله این جلسات چندین برابر شده و اساتید انقلابی و بابصیرت در این جلسات حاضر شده و اطلاعات مناسبی به طلاب ارائه می شود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: در مجمع نمایندگان طلاب نیز مهمان های خوبی برای نمایندگان دعوت کرده ایم که از جمله آنان دادستان کل کشور، مدیر حوزه های علمیه و …. می‌باشد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم اظهار داشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی را نیز در اسفندماه امسال در پیش رو داریم که امیدواریم افرادی انقلابی و بصیر برای مجلس انتخاب شده تا دغدغه های رهبر انقلاب، بزرگان حوزه و مردم کمتر شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد ابراز داشت: بحمدالله روحیه انقلابی در حوزه دارای رشد و نمو بهتری شده و تحرکات خوبی در حوزه احساس می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی اردهالی نیز در این دیدار بیان داشت: سکوت نخبگان و عدم تحرک آنان کمر اسلام را از ابتدا شکست؛ به این معنا که اگر عده ای درست به آقا امیرالمومنین (ع) کمک می کردند، آن اتفاقات رقم نمی خورد و شاهد آن مسائل نبودیم.

وی اظهار داشت: ما در این دوران نیز شاهد خیانت ریاست طلبان و فرصت طلبان بوده و پشتیبان نظام، ولایت و رهبری نبوده و مصائبی را رقم زده اند.

نماینده طلاب و فضلای کاشان ابراز داشت: نظام اسلامی امروز در اوج عزت و امنیت خود بوده و باید این مسائل را به مردم را برسانیم که قدردان این نعمت گرانبها بوده و اگر از این فرصت ها به درستی استفاده نکنیم، از دست ما خواهد رفت.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی اردهالی خاطرنشان ساخت: مسئله ای که امروز با آن مواجه هستیم، عدم تربیت و کادرسازی انسان های بزرگی همچون خود شماست که اگر نظام از وجود امثال شما خالی شود، با خطراتی مواجه خواهیم شد.