حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی در جمع طلاب و فضلای قروه و کامیاران

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در اربعین حسینی نیز موکب های بسیاری از سوی شیعیان و اهل تسنن راه اندازی شد که ۱۴ موکب در سطح استان و چهار موکب در کربلا بوده است.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی در جلسه طلاب و فضلای قروه و کامیاران که پنج شنبه، شانزدهم آبان ماه در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، اظهار داشت: یکی از مسائلی که در خطبه غدیر وجود دارد، اشاره به موضوع ظهور حضرت ولی عصر(عج) است که نشان از اهمیت این مسئله است.

وی ابراز داشت: امروز در شرایط غیرعادی قرار داشته و جبهه حق، قدرت مناسبی یافته است که باید به این فکر بیفتیم که هرکدام از ما چه نقشی داشته و چه عملی باید انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان ساخت: با آغاز انقلاب اسلامی در سال ۱۳۴۱، امام راحل سخنرانی هایی داشته و «مبارزه با طاغوت»، «تشکیل حکومت اسلامی» و «سپردن این پرچم به دست صاحب اصلی آن» را سه هدف این انقلاب عنوان کردند.  

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: از جمله مباحثی که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده، خودسازی، جامعه پردازی و تشکیل تمدن اسلامی است که رهبر انقلاب آن را از مقدمات ظهور می دانند و باید برای آن برنامه داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی بیان داشت: امروز انقلاب اسلامی در سراسر جهان تأثیر خود را گذاشته و دیگر همانند قبل نیست که استکبار و آمریکا بتوانند تسلط بر کشور ما داشته باشند.

وی اظهار داشت: امروز دیگر تحریم های آمریکا نیز کارساز نیست و به شدت به خود آمریکا ضربه زده است که یکی از نمونه های آن سقوط ارزش دلار در سطح جهان است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ابراز داشت: امروز مشکلات اقتصادی از مشکلات اصلی این کشور است و با روی کارآمدن ترامپ نیز این مشکلات سرعت بیشتری گرفته است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: امروز بسیاری از کشورها با پول های ملی خود تبادل مالی دارند و دلار را کنار گذاشته اند که ضربه سنگینی برای آمریکاست.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی تصریح کرد: یکی از وظایفی که در آخرالزمان بر دوش ماست، این است که علم از قم به جهان منعکس شود و ما باید به این موضوع بیندیشیم که چه کرده ایم و چه کارهایی انجام داده ایم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به وضعیت استان کردستان اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه امسال در محرم و صفر برنامه های مناسبی در سطح استان و در میان شیعه و اهل سنت برگزار شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: در اربعین حسینی نیز موکب های بسیاری از سوی شیعیان و اهل تسنن راه اندازی شد که ۱۴ موکب در سطح استان و چهار موکب در کربلا بوده است.

عضو خبرگان رهبری ابراز داشت: وحدت میان شیعه و اهل سنت از برنامه هایی است که در سطح استان پیگیر آن بوده و خوشبختانه نتیجه مناسبی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی خاطرنشان ساخت: امروز حوزه های علمیه برادران و خواهران در سطح استان فعالیت مناسبی داشته و خواهران طلبه بسیاری در سطح استان مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: امروز زمینه برای حضور طلاب و فضلا در میان اهل سنت فراوان است و خواهان حضور شما عزیزان در سطح استان هستیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان داشت: امروز استقبال مناسبی از روحانیون شیعه در سطح استان شده و شاهد این موضوع در شهرهای گوناگون استان بوده ایم.

گفتنی است در پایان این جلسه، نماینده ولی فقیه به سوالات طلاب و فضلای قروه و کامیاران پاسخ داد.

همچنین در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین هوشیاری، نماینده طلاب و فضلای قروه و کامیاران به ایراد سخن پرداخت و گفت: طلاب و فضلا باید در کنار تحصیل، فعالیت های پژوهشی نیز داشته و سطح سه یا چهار خود را نیز به اتمام برسانند.

وی ابراز داشت: امروز در سطح استان نیازمند حضور طلاب و فضلا هستیم و شما عزیزان باید با تحصیل مناسب و دست پر در منطقه حضور پیدا کنند.

نماینده طلاب قروه و کامیاران خاطرنشان ساخت: یکی از مباحثی که باید به آن توجه داشته باشیم، مسئله نظم است که باید در ما نهادینه شده تا در ادامه زندگی نیز سرلوحه فعالیت های ما قرار بگیرد.