بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اظهارات تفرقه آمیز بعضی از مسؤولین کشور

به رئیس جمهور محترم به عنوان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم آخرین یادگار امام خمینی هشدار می‌دهیم که از نظریه پردازی منورالفکر مآبانه و قرائت‌های سکولار مآبانه از قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی جداً پرهیز و خودداری فرماید و هرگز جمهوریت را در مقابل اسلامیت نظام قرار ندهد و مؤکداً به رئیس جمهور اعلام می‌کنیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی که رکن رکین آن ولی فقیه است و مشروعیت همه قوا بستگی به تنفیذ ولی فقیه دارد.

أَطیعُوا اللّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی اْلأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ فی شَیْ‏ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ

بِاللّهِ وَ الْیَوْمِ اْلآخِرِ ذلِکَ خَیْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْویلاً (النساء – ۵۹)

 

بار دیگر در ایام مصادف با هفته وحدت که نیاز جامعه اسلامی به انسجام و یکپارچکی و وحدت ضرورتی بیش از گذشته دارد. شاهد هستیم رئیس دستگاه اجرایی کشور به جای پاسخگویی و عذرخواهی از پیشگاه ملت فهیم و انقلابی ایران اسلامی از کوتاهی‌ها و ناتوانی خود در حل مشکلات اقتصادی و انجام وظایف قانونی و پایبندی به قانون اساسی و فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در اطاعت از رهبری معظم انقلاب به فرافکنی پرداخت و در مقابل فرمایشات رهبری علم مخالفت برافراشته و سخنان دشمنان نظام اسلامی، امام و شهداء را بر زبان جاری می‌نماید و به دو قطبی کردن جامعه و ملت انقلابی روی آورده است.

به رئیس جمهور محترم به عنوان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم آخرین یادگار امام خمینی هشدار می‌دهیم که از نظریه پردازی منورالفکر مآبانه و قرائت‌های سکولار مآبانه از قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی جداً پرهیز و خودداری فرماید و هرگز جمهوریت را در مقابل اسلامیت نظام قرار ندهد و مؤکداً به رئیس جمهور اعلام می‌کنیم، نظام مقدس جمهوری اسلامی که رکن رکین آن ولی فقیه است و مشروعیت همه قوا بستگی به تنفیذ ولی فقیه دارد. اینکه می‌بینیم در آستانه وادادگی جریانات غربگرا بعضی نطق‌های دور از عقلانیت و بر خلاف قانون شنیده می‌شود باید برنامه نفوذ در کنار مسؤولین را جدی گرفت و این واقعیت را که قابل انکار نیست بپذیریم که اگر مسؤولین بخواهند بازیچه جریاناتی که از خارج هدایت می‌شود قرار بگیرند قطعا از چشم ملت خواهند افتاد.

چرا بعضی از مسؤولین تجربه نمی‌کنند و ۱۴ اسفند سال ۱۳۶۰ را که از حلقوم بنی صدر صداهای نامرغوب، هنجارشکن و ضدوحدت شنیده شد را بعد از چهل سال دوران درخشان که در گام دوم انقلاب اسلامی آمده است از خود به نمایش می‌گذارند.
امروز روند نیل به عدالت در قوه قضائیه برای همگان مشهود است، چرا کسانی که خود را مدعی حقوقدانی می‌دانند به این واقعیت‌ها پی نبرده اند و دائم بر طبل مخالفت می‌کوبند.

اگر مسؤولین اجرایی کشور می‌دانند دانه درشت‌هایی به تصاحب اموال بیت المال پرداخته‌اند چرا شش سال است که سکوت کرده اند اگر چنین است آنان نیز شریک جرم هستند و باید در پیشگاه ملت طبق تعهد و سوگندی که در ابتدای مسؤولیت در محضر قرآن و خدای متعال خورده‌اند، پاسخگو باشند.
ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن هشدار به همه جریانات، احزاب، گروه‌ها، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و همه قوا تأکید می‌کنیم؛ پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به این مملکت نرسد. این همان صدای پاک از جوهره و نهاد پاک بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، امام رضوان الله تعالی علیه است.

آقای رئیس جمهور و دولت همراه باید بدانند تا زمانی که تنفیذ و امضای مقام معظم رهبری در پای حکمشان است مشروعیت دارند و اگر خدایی نکرده رهبر معظم انقلاب طبق قانون، تنفیذ خود را پس بگیرند آن روز باید به حال کسانی که به غرب دلخوش کرده بودند و سال‌ها این مردم را به مذاکره سرگرم کرده بودند گریست که از گذشتگان عبرت نگرفتند و به زباله دان تاریخ پیوستند.

در پایان یادآور می‌شویم نظام مقدس اسلامی با کسی عقد اخوت نبسته و قانون گریز در هر پست و مسؤولیتی باشد خاطی است و باید با او برخورد کرد و امروز قوه قضائیه نظام جمهوری اسلامی اقدام به این امر مهم نموده است و امید و نشاط را در همه اقشار جامعه ایجاد نموده و زمینه خدمت رسانی به همه دلسوزان در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فراهم نموده است.
والسلام علی من اتبع الهدی

مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم

۲۲/۸/۹۸