نماینده ولی فقیه در استان همدان خطاب به طلاب همدان: همچون رسول خدا (ص) از توهین ها و طعنه ها نهراسیم

در زمان رسول گرامی اسلام(ص)، توهین ها و طعنه های بسیاری نسبت به ایشان گفته شد؛ اما ایشان از کار خود دست نکشید و دست از مأموریت خود برنداشت؛ پس ما نیز باید همچون ایشان مقاوم بوده و دست از تلاش نکشیم.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان در جلسه طلاب و فضلای همدانی مقیم قم که پنج شنبه، بیست و سوم آبان ماه در مسجد مصطفی خمینی(ره) قم برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت، اظهار داشت: من و شما ادامه دهنده راهی هستیم که دیروز پیامبر اسلام(ص) آغاز کردند؛ ما امروز در مسیری که انبیاء الهی شروع نمودند قرار داریم و باید به آن ادامه دهیم.

وی ابراز داشت: طلاب و فضلا اگر می خواهند ادامه دهنده راه اولیاء الهی و نبی مکرم اسلام (ص) باشند، باید با همان روش هدایت پیامبر خاتم، به این حرکت و نهضت ادامه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان خاطرنشان ساخت: امام علی (ع) در خطبه ای به یکی از صفات و ویژگی های پیامبر اسلام (ص) اشاره کرده و فرموده است: “وَ مِنْهَا طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ/ او (پیامبر) پزشکى است که با طبّ خویش پیوسته در گردش است»؛ پس ما نیز به عنوان ادامه دهندگان راه نبی مکرم اسلام(ص) باید همانند ایشان عمل نماییم.

امام جمعه همدان تصریح کرد: در زمان رسول گرامی اسلام(ص)، توهین ها و طعنه های بسیاری نسبت به ایشان گفته شد؛ اما ایشان از کار خود دست نکشید و دست از مأموریت خود برنداشت؛ پس ما نیز باید همچون ایشان مقاوم بوده و دست از تلاش نکشیم.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی بیان داشت: ان شاءالله بتوانیم به همان اهداف و انگیزه ای که رسول گرامی اسلام (ص) داشتند، ادامه دهنده راه ایشان بوده و «طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ» باشیم.

وی اظهار داشت: رسول خدا (ص) نسبت به مردم دغدغه داشت و با غصه آنان غصه دار می شد و ادامه دهندگان راه ایشان نیز باید همانگونه باشند.
نماینده ولی فقیه در همدان در پایان ابراز داشت: ما نیازمند نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما طلاب و فضلا هستیم تا بتوانیم فعالیت های بهتری در سطح استان داشته باشیم.

همچنین آیت الله حمیدی نیز در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت، اظهار داشت: در زمان مرحوم آیت الله العظمی بروجردی مسئله وحدت میان شیعه و سنی مطرح شد و ایشان یکی از فضلا را به مصر فرستاد تا با بزرگان آنان در رابطه با وحدت صحبت نماید.

وی ابراز داشت: در ابتدا سخن گفتن درباره وحدت سخت بود؛ اما در ادامه بهتر شد و این مسئله با نام «تقریب» به کار خود ادامه داد.

این استاد حوزه خاطرنشان ساخت: شیخ شلتوت یکی از بزرگان اهل سنت بود که در رابطه با مسئله وحدت و تقریب، فعالیت های مناسبی انجام داد و فتوایی صادر کرد که اگر کسی به فتوای شیعه اثی عشری عمل نماید، بدون مشکل است.

سخنران این جلسه اذعان داشت: شیخ محمود شلتوت در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرده بود که در پاره ای از نظرات، فقه شیعه را ترجیح می دهم و از رأی شیعه استفاده می نمایم.

آیت الله حمیدی تصریح کرد: روش علی بن ابی طالب (ع) در مقابل خلفای اهل سنت، نشان دهنده تقریب بوده است و تأکید داشتند که نماز جماعت پشت سر آنان خوانده شود.

وی بیان داشت: شهید مصطفی خمینی نیز در هنگامی که در مکه و مدینه حضور داشتند، تمام نمازهای خود را پشت سر امامان جماعت مسجدالنبی و مسجدالحرام اقامه می کردند.

این استاد حوزه اظهار داشت: وحدت یکی از مسائل مهم امروز نیز هست؛ چراکه دشمنان بسیاری همچون آمریکا برای جدایی میان شیعه و سنی برنامه ریزی کرده تا به اهداف خود دست پیدا نمایند.

آیت الله حمیدی ابراز داشت: امام خمینی (ره) نیز بر وحدت میان مسلمین تأکید بسیاری داشته که یکی از این تأکیدها، نمازخواندن شیعیان در مسجدالنبی و مسجدالحرام بوده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی نظیری، مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و ضمن تبریک به مناسبت اعیاد پیش رو، گفت: نبی مکرم اسلام امانت دار امانت بزرگ از سلسله انبیاء بوده و بیش از ۵۵ قرن تلاش و مجاهدت انبیاء و اولیاء الهی، ثمره ای بود که به دست وجود مقدس و نورانی پیامبر خاتم قرار گرفت و آن امانت امروز در دستان ماست و ایشان نظاره گر فعالیت های ما در این پیچ تاریخی می باشند.

وی ابراز داشت: امروز برای تحقق آرزوی انبیاء و اولیاء الهی که همان ظهور حضرت حجت (عج) است، یک گام بیشتر نمانده و باید برای تحقق آن تلاش نماییم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان در ادامه به یکی از سخنان امام خمینی (ره) اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امام راحل فرمودند: «مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست؛ انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت (عج) است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل مادی اگر لحظه ای مسئولین را از وظیفه ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ به دنبال دارد؛ باید دولت جمهوری اسلامی تمام سعی خود را در ادامه هرچه بهتر مردم بنماید؛ اما بدان معنا نیست که از اهداف عظمی انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است، منصرف نماید؛ مردم عزیز ایران باید سعی کنند سختی ها و فشارها را برای خدا پذیرا گردند تا مسئولان بالای کشور به وظیفه اساسی که نشراسلام در جهان اسلام است، برسند».

حجت الاسلام والمسلمین نظیری تصریح کرد: هدف ما این است که در یک انسجام تشکیلاتی، تابع امر ولایت و تحت زعامت نماینده رهبر انقلاب در سطح استان بتوانیم در گام دوم انقلاب به سمت تشکیل جامعه اسلامی و تمدن اسلامی حرکت نماییم.

وی در ادامه به ارائه گزارش از فعالیت ها پرداخت و بیان داشت: در حال حاضر یک هزار و ۲۵ روستا در سطح استان همدان وجود دارد که قریب به ۵۰۰ روستا دارای بیش از ۱۰۰ خانوار جمعیت بوده و تقریبا در ۲۰۰ روستا روحانی حضور دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان اظهار داشت: امروز ۱۶ مدرسه علمیه و ۱۷۰۰ مسجد در سطح استان هست که ۴۲۰ مسجد در فضای شهری است و درصد بالایی از این مساجد شهری، دارای امام جماعت است که حاصل تلاش و زحمات آیت الله موسوی همدانی است.

حجت الاسلام والمسلمین نظیری ابراز داشت: قریب به ۲۵۰۰ مداح در سطح استان ساماندهی شده اند که ۶۰۰ نفر از آنان از بانوان هستند؛ همچنین ۴۷ کانون فرهنگی تبلیغی، دو انجمن اسلامی، ۱۶۵ خانه عالم، ۴۲ خانه قرآنی شهری، ۱۵۴ خانه قرآنی روستایی، ۸۳ مؤسسه قرآنی و … در سطح استان وجود دارد.

وی خاطرنشان ساخت: پتانسیل بسیار خوبی در مساجد و هیئات مذهبی در اختیار طلاب و روحانیون است که می توانند با ظرفیت خود از این فضا استفاده نمایند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان تصریح کرد: امروز پایگاه سلامت اجتماعی در سطح استان راه اندازی شده که طلاب و فضلا، ورود مؤثر در مسائلی همچون اعتیاد، طلاق، اختلافات خانوادگی و … داشته اند.

حجت الاسلام والمسلمین نظیری بیان داشت: فضای سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک مجموعه هدفمند اثرگذار در فعالیت های فرهنگی-تبلیغی، هیچ تناسبی با حوزه مأموریتی و اهداف تعریف شده در سازمان ندارد؛ طلاب و فضلا هم باید ناظر بر فعالیت ها باشند؛ هم همراه و پشتیبان فعالیت های این سازمان باشند.

وی اظهار داشت: ما تا پایان سال جاری، این آمادگی را داریم که ۳۰ طلبه موفق و آشنا به وظایف امامت را پذیرش نموده تا در سطح استان فعالیت نماید.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان ابراز داشت: اگر فضلای همدانی مقیم قم در سطح استان حضور یابند، بسیار مناسب است؛ اما اگر هم برنامه ای برای آمدن ندارد، می تواند کمک حال ما در موضوعات گوناگون باشد.

دکتر خجسته، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس، گفت: مجلس شورای اسلامی، نماینده فعالی می خواهد که در مسائل مهم، اظهار نظر داشته و ورود نماید.

وی ابراز داشت: سکوت نماینده مجلس شورای اسلامی در برابر مسائلی همچون فساد اقتصادی و قاچاق، بسیار نامناسب است و نمایندگان باید ورود داشته باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: ایستادگی در مقابل مسئله نفوذ از مباحث بسیار پراهمیتی است که نماینده مجلس باید در مقابل آن بایستد.

دکتر خجسته تصریح کرد: نماینده، زبان مردم در مجلس شورای اسلامی است و باید سخنان و خواسته های مردم از زبان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان شود.

وی بیان داشت: امروز برخی از مسئولان به دنبال آلودگی فضا هستند تا بسیاری از مسائل در کشور مشخص نشود؛ پس نماینده مجلس باید این مسائل را افشا نماید تا به مطالبه مردم جواب داده شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز در کشور شاهد آن هستیم که ۱۲۵ هزار خودرو توسط یک خانواده وارد کشور شده است که نمایندگان مجلس باید نظارت داشته باشند.

دکتر خجسته ابراز داشت: قدرت مجلس با نظارت است و اگر نظارت نمایندگان نباشد، مجلس شورای اسلامی بی خاصیت خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: بنده با هیچ کدام از مسئولان دولتی مخالف نیستم؛ اما با فساد مخالفم و در مقابل آن خواهم ایستاد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نماینده مجلس شورای اسلامی، نوکر مردم است و باید برای آنان کار کند؛ مردم خواهان برچیدن فساد از کشور هستند و نماینده مجلس باید در این مسیر حرکت نماید.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر، نماینده طلاب همدان نیز به ایراد سخن پرداخت و با تأکید بر انقلابی بودن همگان، اظهار داشت: انقلابی بودن هزینه دارد و این هزینه دادن را شهدای بزرگ به ما یاد داده اند.

وی ابراز داشت: حضور مدیران در پست های دولتی به تنفیذ ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب است و اگر این تنفیذ نباشد، مسئولین ما مشروعیتی در نظام نخواهند داشت؛ پس باید گوش به فرمان ولی فقیه باشند.

نماینده طلاب همدان خاطرنشان ساخت: از حجت الاسلام والمسلمین نظیری، مدیرکل محترم تبلیغات استان همدان که در یکی از جلسات که به مُسلمات دین و کشور دهن کجی شده بود، جانانه دفاع کردند کمال تقدیر و تشکر را داریم.

نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلا تصریح کرد: امیدواریم تمام مسئولین، انقلابی بوده و به وظایف خود به درستی عمل نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در پایان بیان داشت: ما استوار و محکم پشت کلام، بیانات و اهداف رهبر معظم انقلاب ایستاده و خود را سرباز کوچکی در رکاب ایشان می دانیم.