مصاحبه حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با خبرگزاری ایکنا درباره موضوع وحدت

زمانه‌ای که در آن قرار داریم پر از فتنه، آشوب و توطئه بر علیه مسلمانان است، اسلام برای حفظ تمامیت خود باید با پافشاری بر اشتراکات یعنی کتاب خدا، پیامبر(ص) و قبله، دشمنان را از اقدامات وقیحانه خود بازدارد.


حجت‌الاسلام سید جلال رضوی مهر، نایب‌رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با ایکنا از قم ضمن تأکید بر اینکه امروزه رهبر معظم انقلاب اسلامی طلایه‌دار وحدت، انسجام و یکپارچگی در جهان اسلام است، اظهار کرد: امسال هفته وحدت که جشن بهار مسلمانان است فرصتی ایجاد کرده تا برادران اهل سنت و تشیع همدیگر را در آغوش گرفته و ضرورت این فرصت طلایی را بیشتر از قبل باور کرده‌اند.

وی ادامه داد: استکبار و صهیونیست در کمین ملت اسلامی نشسته‌اند و به دنبال تشتت و تفرقه میان مسلمانان هستند که در این راستا باید عقلای قم، تشیع و علمای اهل سنت مراقب باشند تا به این اختلافات دامن نزنند چرا که نیاز به وحدت برای بدنه امت اسلامی مانند نیاز بدن انسان به اکسیژن است.

این استاد حوزه علمیه افزود: ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول هفته وحدت اعلام می‌شود تا تفرقه‌افکنی امت اسلام از سیره و سنت پیامبر ناکارآمد بماند و این یکرنگی در سایه مهرورزی پیامبر(ص) رقم می‌خورد تا موتور جنگی آدم کش صهیونیست کند شده و استکبار در سردرگمی کامل بماند.

حجت‌الاسلام رضوی مهر با بیان اینکه زمانه‌ای که در آن قرار داریم پر از فتنه، آشوب و توطئه بر علیه مسلمانان است، گفت: جهان اسلام برای حفظ تمامیت خود باید با پافشاری بر اشتراکات یعنی کتاب خدا، پیامبر(ص) و قبله، دشمنان را از اقدامات وقیحانه خود بازدارد.

هفته وحدت فرصتی برای مطالعه راهبردی درباره وحدت

نایب‌رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم بیان کرد: از همه برادران اهل سنت و مذاهب چهارگانه و برادران اهل تشیع می‌خواهیم تا با ترفندهای بیگانگان، غفلت و جهل را بر خویش مستولی نکرده و از زلال هدایت‌های پیامبر و اهل‌بیت(ع) اعماق وجود خود را مملو از دوستی و محبت به هم دیگر سیراب کنند و پرتلاش و با بصیرت در کنار همدیگر در صف مبارزه با استکبار و صهیونیست قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه خون شیعه و سنی هر دو پاک و مقدس و حفاظت از این خون وظیفه همه است، تصریح کرد: هفته وحدت بزرگ‌ترین فرصت برای مطالعه راهبردی در زمینه حفظ دستاوردهای این پدیده مهم است که از جمله این دستاوردها جلوگیری از نفوذ بیگانگان به صفوف شیعیان و اهل سنت، انسجام و یکپارچگی ایران بزرگ، برادری و مهربانی و وجود دوستی میان همه اقوام و مذاهب ایرانی، جلوگیری از تجزیه و کشورگشایی بیگانگان در ایران اسلامی است.

استاد حوزه علمیه اضافه کرد: امروزه علمای فریقین بر وحدت میان تشیع و تسنن و کنار زدن وهابیت، داعش و گروه‌‌های تکفیری تأکید دارند و در این زمینه نامه‌هایی میان حوزه علمیه قم و الازهر نیز ردوبدل می‌شود؛ علمای شیعه و سنی اعتقاددارند برخی از حاکمان سرزمین‌های اسلامی استوار بر عقیده بنی قَینُقاع، بنی قریظه و بنی نضیر هستند و مسلمانان باید از فتنه یهودیان و صهیونیسم غافل نشوند چرا که طرح اختلاف‌افکنی میان مسلمانان اولین مشق صهیونیست‌ها است و حیات و زندگی خود را در آن می‌بینند.