دکتر هاشم پور در جمع طلاب و فضلای سوادکوه، قائمشهر، جویبار و سیمرغ

مدیرعامل سابق مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: ما در کشور ظرفیت های آسمانی، زمینی، دریایی و … بسیار زیادی داریم که با طرح ها و لوایح مناسب مجلسی ها می تواند به فرصتی مناسب برای ملت تبدیل شود / نمایندگان مجلس با طرح های خود ظرفیت های کشور را شکوفا کنند.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، دکتر مرتضی هاشم پور در جلسه طلاب و فضلای سوادکوه، قائمشهر، جویبار و سیمرغ که چهارشنبه، بیست و نهم آبان ماه در دفتر مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی برگزار شد، اظهار داشت: بنده تاکنون ۱۵ جلد کتاب در موضوعات گوناگون به رشته تحریر درآورده ام که آخرین موضوع آن درباره رهبر معظم انقلاب است.

وی ابراز داشت: از دیگر کتاب های بنده، راهبردهای توسعه در مازندران است که بر اساس شناسایی نقطه به نقطه استان مازندران، آمایش و پیمایش سرزمینی از این منطقه می باشد.

مدیرعامل سابق شرکت فولاد کشور خاطرنشان ساخت: همه قوت ها، ضعف ها، تهدیدها، چالش و راهکارها در این کتاب گردآوری شده و طرح های گوناگونی برای یکایک آن ارائه شده است.

دکتر هاشم پور تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که توسعه مبتنی بر مطالعه عمیق خواهد بود و ما با مطالعه هایی که داشته ایم، این کتاب را به رشته تحریر درآورده و می توانیم بر اساس آن به توسعه برسیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود بیان داشت: افزایش قیمت بنزین، نقدترین دریچه ای است که می تواند کسری بودجه را ترمیم نماید و این دولت نیز این کار را انجام داد.

مدیرعامل سابق مجتمع سنگ آهن سنگان اظهار داشت: بودجه سال جاری، ۴۲۷ هزار میلیارد تومان بوده است که در قالب یک لایحه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد؛ اما چون بخشی از پیش بینی های دولت به دلائل گوناگون به ثمر ننشست، دچار کسری بودجه شد و باید به نحوی این کسری را جبران می کرد.

سخنران این جلسه ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای افزایش تاب آوری اقتصاد ملی در مقابل تکانه های خارجی است و اگر بخواهیم اقتصاد کشور را بالا ببریم، باید جلوی کارهایی همچون قاچاق کالا که ۲۴ میلیارد دلار در سال است را بگیریم و آن را به صفر برسانیم که کار مجلس شورای اسلامی است.

دکتر هاشم پور خاطرنشان ساخت: مسئولین اجرایی اعلان کردند که از این ۴۲۷ هزار میلیارد تومان قریب به ۳۰ درصد از عایدات نفت و قریب به ۷۰ درصد از درآمدهای داخلی کشور که قالب درآمدها اخذ مالیات است، خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ۶۳ درصد این درآمدها از اخذ مالیات است، تصریح کرد: ما بنابر اعلان مسئولین کشور، ۴۰ درصد فرار مالیاتی در کشور داریم و این فرار از سوی غیرکارمندها در کشور اتفاق می افتد؛ چراکه حقوق کارمندان پس از کسر مالیات به حساب آنان واریز می شود.

سخنران این جلسه ابراز داشت: ما در مسئله فرار مالیاتی سوء مدیریت داشته و بودجه بالایی از مالیات به دولت پرداخت نمی شود که می تواند مشکلات بسیاری را حل نماید.

دکتر هاشم پور خاطرنشان ساخت: به غیر از مسئله مالیات، ما مشکلات بزرگ دیگری را نیز در کشور داریم که مجلس شورای اسلامی باید به این کلان مشکلاتی که در این کشور وجود دارد، بپردازد.

وی تصریح کرد: ما در کشور ظرفیت های آسمانی، زمینی، دریایی و … بسیار زیادی داریم که با طرح ها و لوایح مناسب مجلسی ها می تواند به فرصتی مناسب برای ملت تبدیل شود.

سخنران این جلسه بیان داشت: مازندران در خلال سال های گذشته یا دهه های گذشته تک محور بوده است و این مسئله اشتباه است؛ در قرن یا نیم قرن گذشته، الگوی کشت و صنعت در منطقه مازندران اجرا می شد؛ اما سوال اینجاست که آیا نباید به فکر مباحث دیگر در این منطقه می بوده ایم؟

همچنین حجت الاسلام قبادی از فضلای قائمشهری مقیم قم نیز در ابتدای این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: ما انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم که باید شخص صالحی را انتخاب نماییم تا در راستای تأمین سعادت دنیا و آخرت انسان ها فعالیت نماید.

وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) درباره مجلس شورای اسلامی فرمودند: مجلس از همه مقاماتی که در یک کشور است، بالاتر است و مرکز همه قانون هاست؛ تمام امور را مجلس اصلاح می کند و مجلس عصاره ملت است.

حجت الاسلام قبادی ابراز داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود بیان کرده اند: همه مسئول سرنوشت کشور و اسلام می باشند؛ اگر ما مسامحه کنیم مطمئن باشید از راه مجلس به ما لطمه می زنند؛ سرنوشت کشور با انتخابات مشخص شده و وظیفه ای الهی، ملی و اسلامی است؛ امروز مسئولیت به عهده ملت است؛ اگر اشخاص مؤمن و متعهد کنار بنشینند، افرادی که برای کشور نقشه کشیده اند، وارد می شوند؛ کنار کشیدن مخالف تکلیف است.

وی با اشاره به نظرات امام راحل درباره شرایط نمایندگان مجلس، خاطرنشان ساخت: بنابر نظر ایشان، نماینده مجلس شورای اسلامی باید متعهد، معتقد، متفکر و دلسوز به ملت بوده و از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه نباشد.

حجت الاسلام قبادی تصریح کرد: امام خمینی (ره) در فرازهای دیگری از سخنان خود خطاب به کاندیداهای مجلس شورای اسلامی بیان فرموده بودند: آیا قدرت این را دارید که برای کشورت درست خدمت کنی؟ قدرت خود را بالاتر از دیگران می دانی؟ آیا کاندیدی که برای خود تبلیغ می کند یاد تبلیغ برای اسلام هم هست یا نه؟ نماینده باید کارآمد و بروز باشد؛ و الا ضرر او منوجه نظام و منطقه انتخاباتی او خواهد شد.

وی بیان داشت: همه باید دست به دست هم دهیم تا افرادی سالم، صالح، متعهد و انقلابی برای مجلس شورای اسلامی انتخاب شوند.

حجت الاسلام نوبخت، نماینده طلاب و فضلا نیز در این جلسه به طلاب و فضلا و مهمانان جلسه خیرمقدم گفت.