امام جمعه موقت شهرضا در جمع طلاب و فضلای این شهر

امام جمعه موقت شهرضا بر پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و ابراز داشت: حضرت معصومه (س)، حضرت زهرا (س) و … به سمت امام هجرت کرده اند؛ نباید امام را به جلو انداخت؛ بلکه باید به سمت امام حرکت کنیم و پشتیبان ایشان باشیم؛ رهبری که احساس کند که مردم، جامعه و علما در کنار او نباشند، مستضعف خواهد شد و باید همراه ایشان باشیم.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین موسوی در جلسه طلاب و فضلای شهرضایی مقیم قم که پنج شنبه، سی ام آبان ماه در قم برگزار شد، اظهار داشت: در سالروز ورود حضرت معصومه (س) قرار داریم و ایشان دارای مقام شفاعت است؛ مقام شفاعت همان مقام محمود است که یکی از مقام های رسول گرامی اسلام (ص) است.

وی ابراز داشت: بنابر فرازهای زیارت عاشورا، اگر به مقام محمود برسیم، برای ظهور و همراهی ولی عصر (عج) آماده خواهیم شد.

امام جمعه موقت شهرضا خاطرنشان ساخت: امام صادق (ع) درباره حضرت معصومه (س) فرموده است که به شفاعت این بانو، همه شیعیان ما روز قیامت وارد بهشت می شوند و چند امام معصوم نیز درباره زیارت این بانو بیان کرده اند که بهشت بر زائران او واجب می شود.

سخنران این جلسه تصریح کرد: امام کاظم (ع) درباره ایشان می فرماید: «فداها أبوها/ پدرش به فدایش باد» که نشانگر جایگاه این بانوی بزرگ اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی بیان داشت: حضرت معصومه (س) در اوج تقوا قرار داشتند که به این دلیل مقام شفاعت به ایشان اهداء شد؛ اگر در مسیر حق ثبات داشته باشیم، خدای متعال به ما نیز توفیقاتی را خواهد داد.       

وی اظهار داشت: ایشان تالی تلو معصوم بوده و از جمله امامزادگانی هستند که مقامات ایشان همچون مقامات ائمه معصومین (ع) ذکر شده است.

امام جمعه موقت شهرضا در بخش دیگر از سخنان بر پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و ابراز داشت: حضرت معصومه (س)، حضرت زهرا (س) و … به سمت امام هجرت کرده اند؛ نباید امام را به جلو انداخت؛ بلکه باید به سمت امام حرکت کنیم و پشتیبان ایشان باشیم؛ رهبری که احساس کند که مردم، جامعه و علما در کنار او نباشند، مستضعف خواهد شد و باید همراه ایشان باشیم.

سخنران این جلسه خاطرنشان ساخت: امام قوی، جامعه را غنی خواهد کرد؛ اگر صرفا بنشینیم و مطالبه داشته باشیم، راه به جایی نخواهیم برد و قوتی برای امام نخواهد ماند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی به آشوب های اخیر در کشور اشاره و تصریح کرد: خط مقدم این مبارزه، افسران جنگ نرم هستند و باید خود را در این قضایا نشان دهیم تا رهبر این جامعه خرج نشود.

وی بیان داشت: مخاطب آتش به اختیاری که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید کرده اند، ما طلاب و فضلا هستیم و باید مطابق با منویات معظم له حرکت های بصیرتی و هوشمندانه داشته باشیم.

امام جمعه موقت شهرضا ابراز داشت: امیدافزایی در جامعه، یکی از وظایف منبری هاست و اگر بخواهیم ناامیدی را در جامعه ترویج دهیم، خیانت کرده ایم.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین نوری، نماینده طلاب شهرضا نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: رهبر انقلاب بارها تأکید کرده اند که حوزه باید انقلابی بماند؛ چراکه اگر حوزه انقلابی نمایند، به مفسده کشیده خواهد شد.

وی به راهپیمایی مردم قم در مقابله با شرارت های اخیر درکشور اشاره کرد و گفت: بحمدالله راهپیمایی بسیار خوبی انجام شد؛ البته قم باید زودتر این کار را می کرد و همانند همیشه جلودار بود؛ اما باید به این نکته توجه داشت که همه با جان و دل آمده بودند و با رهبر معظم انقلاب بیعتی دوباره کردند.

نماینده طلاب و فضلای شهرضا در پایان ابراز داشت: یکی از مباحثی که طلاب و فضلا باید به آن توجه داشته باشند، اتحاد است؛ اگر اتحاد داشته باشیم، می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

یادآور می شود در این جلسه ۲۲۰ نفر (طلاب به همراه خانواده) حضور داشتند.