سردار نوحی در نشست بسیجیان، افسران جنگ اقتصادی و جهاد خدمت رسانی

یکی از اعضای کمیته جمهوری اسلامی در کاخ سفید، ترکی فیصل بوده است که سالیان متمادی مسئول سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی بوده و عربستان در این پروژه پذیرفته است که تمام حمایت های مالی این کمیته را بر عهده بگیرد و پول آن را پرداخت نماید.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، سردار نوحی در جلسه مشترک مجمع نمایندگان طلاب و بسیج اساتید و نخبگان حوزه که با عنوان «بسیجیان، افسران جنگ اقتصادی و جهاد خدمت رسانی» و با موضوع «تبیین وقایع اخیر کشور» در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۹۱ و ۹۲ طراحی های جدیدی درباره جمهوری اسلامی شکل گرفت و پس از آن کمیته ای در مرکزیت کاخ سفید به نام جمهوری اسلامی شکل گرفت.

وی اظهار داشت: مایکل دی اندریا مسئول علمیات های ویژه سی آی ای بوده و به او لقب آیت الله مایکل را داده اند؛ همسر او هندی است و از متمولین به حساب می آید.

معاون سازمان اطلاعات سپاه ابراز داشت: شهادت حاج رضوان از جمله فعالیت های این شخص بوده است که در کارنامه او ثبت شده است.

سردار نوحی خاطرنشان ساخت: یکی از اعضای کمیته جمهوری اسلامی در کاخ سفید، ترکی فیصل بوده است که سالیان متمادی مسئول سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی بوده و عربستان در این پروژه پذیرفته است که تمام حمایت های مالی این کمیته را بر عهده بگیرد و پول آن را پرداخت نماید.

وی تصریح کرد: عملیات عنکبوت یکی از برنامه هایی است که این کمیته در حال انجام آن است و از سال ۱۳۹۶، اولین مرحله اقدام آن آغاز شد که اولین اغتشاش را در دی ماه ۹۶ در این رابطه داشته ایم. 

معاون سازمان اطلاعات سپاه در ادامه به تفاوت های جنبش های اجتماعی و ناجنبش های اجتماعی پرداخت و بیان داشت: جنبش های اجتماعی بر اساس عقلانیت شکل می گیرد؛ اما ناجنبش های اجتماعی بر اساس هیجان راه افتاده و اتقافات غیرعقلانی در آن زیاد است.

وی افزود: جنبش های اجتماعی سلسله مراتب داشته و در رأس آن رهبری و در قاعده آن عناصر میدانی وجود دارند که لیدرها حلقه ارتباطی میان رهبری و عناصر میدانی هستند؛ اما در ناجنبش ها شاهد این مسئله نیستیم.

سردار نوحی اظهار داشت: جنبش های اجتماعی مبتنی بر ایدئولوژی است؛ اما ناجنبش ها ایدئولوژی ندارد و می تواند بر اساس مطالبات قشری، صنفی و گروهی یا قومی و مذهبی باشد.

وی ابراز داشت: همچنین جنبش های اجتماعی در طولانی مدت شکل می گیرد؛ اما ناجنبش ها در کوتاه مدت شکل می گیرد.

معاون سازمان اطلاعات سپاه خاطرنشان ساخت: عناصر میدانی جنبش های میدانی عموما سازمان های سیاسی و احزاب و شرکت های بزرگ و چند ملیتی هستند؛ اما در ناجنبش های اجتماعی همه اینها حامی بوده و حمایت حقوقی و تبلیغاتی انجام می دهند.

سردار نوحی تصریح کرد: طراحی آنان به این ترتیب بود که در سال ۹۶ یک موج را پدید آورده که بنا بود ۶۰ روزه نظام را بر بیاندازند اما نتوانستند و برایان هوک با دستور رئیس جمهور آمریکا، جایگزین دی اندریا شد و در ادامه در سال ۹۷ موج های دیگر طراحی شد که به نتیجه نرسیدند؛ اما در سال ۹۸، سه موج راه اندازی شد که موج اول آن در خردادماه با عنوان مطالبات شکل گرفت؛ اما این موج خنثی شد.

وی بیان داشت: دومین موج در مهرماه ۹۸ طراحی شد؛ به صورتی که در ابتدای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اعتصاب سراسری در کشور راه بیندازند اما این موج هم خنثی شد و اعتصابات فراگیر در کشور صورت نگرفت؛ اما موج سوم، در دی ماه امسال برنامه ریزی شد که اعتراضات و مطالبات سیاسی شود و منجر به درگیری و جنگ خیابانی صورت پذیرد

معاون سازمان اطلاعات سپاه اظهار داشت: سه سناریو با این هدف طراحی گردند؛ سناریوی اول این بود که چنانچه کشور در شرایط ورشکسته قرار بگیرد، توانایی برگزاری انتخابات مجلس در اسفندماه را نخواهد داشت و نظام زیر سوال قرار خواهد گرفت؛ دومین سناریو این بود که اگر جمهوری اسلامی توانست انتخابات برگزار کند، نخواهد توانست سیستم های نظارتی خود را فعال کند که نتیجه این سناریو، سناریوی سوم خواهد شد و این سناریو این است که مجلسی اصلاحی و انتقادی انتخاب خواهد شد که نظرات حاکمیت را اصلاح خواهد کرد و هسته مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

سردار نوحی ابراز داشت: این سناریوها که بر پایه طرح عنکبوت بوده است، به شکست انجامید و طرح نمرود را راه انداختند که این طرح بر خلاف طرح عنکبوت که سه ساله بود، یک ساله است و می گویند همچنان که سال ۲۰۱۱ سال بهار عربی بود، سال ۲۰۱۹، سال زمستان شیعی خواهد بود.