امام جمعه اسدآباد در جمع طلاب بهار و اسدآباد

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد گفت: اینکه ما هفته ای یک بار یا ده روز یک مرتبه خدمت حضرت معصومه (س) مشرف شده و به زیارت ایشان برویم، عیب است؛ باید بیشتر خدمت حضرت رسیده و کسب فیض کنیمژ / زیارت هفتگی حضرت معصومه (س) عیبی بزرگ است/ طلاب و فضلا از محضر ایشان استفاده کنند

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد، امام جمعه اسدآباد در جلسه طلاب و فضلای بهار و اسدآباد که پنج شنبه، چهاردهم آذرماه در سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: دو بال علم و معنویت، توفیق بزرگ الهی است که با این دو بال می توان از این عالم فانی و خاکی به درجات بالایی رسید و افلاکی و آسمانی شد.

وی ابراز داشت: امروز شما طلاب عزیز در شهر مقدس قم قرار دارید و می توانید با حضور در این فضای علمی و معنوی، دستاوردهای بزرگ داشته و باید قدردان این نعمت باشید.

امام جمعه اسدآباد خاطرنشان ساخت: در آیات قرآن کریم، تزکیه مقدم بر علم است و هیچ عالم و بزرگی را سراغ ندارید که با غیر این دو بال به جایی رسیده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد تصریح کرد: اگر من و شما بتوانیم علم و تقوا را همراه یکدیگر کنیم و با خود داشته باشیم، اطرفیان ما نیز از ما درس خواهند گرفت و در آنان اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه به روایتی از امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و بیان داشت: حضرت در این روایت فرمودند: «أورع الناس من وقف عند الشبهه/ پارساترین مردم کسانی هستند که در هنگام شبهه توقف می کنند».

امام جمعه اسدآباد اظهار داشت: بسیاری از افراد عبادت خود را خوب انجام دادند و علم خوبی هم دارند؛ اما دو مسئله دیگر هم وجود دارد که باید به آن توجه کرد و آن، سحرخیزی و نمازشب و دیگری توسلات به معصومین (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد ابراز داشت: بزرگان گفته اند اگر می خواهیم به مقاماتی برسیم، باید نمازشب خوان بوده و اهل تهجد و سحرخیزی باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: توسل به ائمه اطهار (ع) گره های کوری را باز خواهد کرد و مشکلات بسیاری را مرتفع خواهد نمود.

امام جمعه اسدآباد تصریح کرد: شما طلاب و فضلا که در شهر مقدس قم حضور دارید، حتما باید به حضرت معصومه (س) متوسل شوید و رفع مشکلات علمی و … خود را از ایشان بخواهید.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد بیان داشت: اینکه ما هفته ای یک بار یا ده روز یک مرتبه خدمت حضرت معصومه (س) مشرف شده و به زیارت ایشان برویم، عیب است؛ باید بیشتر خدمت حضرت رسیده و کسب فیض کنیم.

وی اظهار داشت: چاشنی تمام این مباحث، اخلاص است و بدون آن فائده ای نخواهد داشت؛ اخلاص سرمایه است و بوسیله آن می توانیم به مقامات برسیم.

امام جمعه اسدآباد ابراز داشت: اگر بتوانیم با اخلاص فعالیت های خود را انجام دهیم، اطرافیان می توانند از ما استفاده کرده و درس بگیرند و ما به آنها فائده برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد خاطرنشان ساخت: امروز مسئولیت ما و شما سنگین است و باید در راستای وظایف خود به خوبی عمل کنیم.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به وضعیت اسدآباد اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر پنج دانشگاه و دو حوزه علمیه برادران و خواهران در شهر اسدآباد مشغول به فعالیت است و خوشبختانه مدیران و اساتید بسیار خوبی در حوزه علمیه شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به اینکه مسئولان خوبی نیز در شهر اسدآباد مشغول به کار هستند، بیان داشت: وحدتی که امروز در اسدآباد برپاست، نعمت بسیار بزرگی است و بحمدالله مسئولان شهر نیز بسیار فعال و پرتلاش بوده و کارهای خوبی در این شهر انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد در پایان گفت: استان همدان در حادثه اخیر اغتشاشات با سرافرازی بیرون آمد و مدیریت خوبی در این استان انجام شد.

همچنین مهندس درویشی، فرماندار اسدآباد نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: در ایام ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی قرار داریم و بحمدالله استقبال خوبی از سوی کاندیداها انجام شده است.

وی ابراز داشت: تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات از وظایف ماست تا بتوانیم نظام و انقلاب را پس از این جریانات اخیر تثبیت نماییم.

فرماندار اسدآباد خاطرنشان ساخت: هدف دشمن در این شرایط و وضعیت اقتصادی، دلسردنمودن مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است تا بتواند تزلزل ایجاد کرده و برای براندازی نظام قدم بردارند.

مهندس درویشی تصریح کرد: در چهل سال گذشته، چهل انتخابات در کشور برگزار شده که نشان دهنده آن است که مردم پای این نظام و انقلاب ایستاده و حضور حداکثری در انتخابات اسفندماه ۹۸ از ضروریات امروز ماست.

وی بیان داشت: یکی از ابزار و وسایل استمرار نظام، انتخابات است و با حضور مردم در پای صندوق، دشمن ناامید شده و گفتمان او با ما تغییر خواهد کرد.

فرماندار اسدآباد اظهار داشت: حضور حداکثری در انتخابات می تواند انسان های پرتلاش و کارآمد را راهی مجلس شورای اسلامی نموده و با این افراد می توانیم پیشرفت های بهتری داشته باشیم.

مهندس درویشی ابراز داشت: “قانون مداری، بی طرفی و انسجام ملی”، شعار انتخابات امسال است و بر این اساس به پیش خواهیم رفت. 

وی خاطرنشان ساخت: امروز ۱۵۱ مسجد در شهر اسدآباد وجود دارد که ۲۱ مسجد در اسدآباد، ۲۱ مسجد در بخش آجین و مابقی آن در روستاها می باشد.

فرماندار اسدآباد تصریح کرد: شرایط مذهبی در سطح شهرستان مناسب است؛ اما نیازمند حضور طلاب و فضلا در سطح شهرستان هستیم تا از ظرفیت فرهنگی و معنوی شما عزیزان استفاده نماییم.

همچنین حجت الاسلام ذوالفقاری، نماینده طلاب و فضلای بهار و اسدآباد نیز در این جلسه ضمن خیرمقدم به مهمانان و حضار، اظهار داشت: قریب به ۴۰۰ طلبه از بهار و اسدآباد در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل، پژوهش و تدریس بوده و در ایام تبلیغی نیز در منطقه حضور پیدا می کنند.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه یکی از رسالت های روحانیت، حضور در منطقه خود و فعالیت های تبلیغی و فرهنگی است، طلاب مشتاق به انجام این وظیفه هستند؛ اما برخی از مشکلات وجود دارد که مسئولان محترم می توانند از این مشکلات کم نمایند.