نماینده طلاب و فضلای شبستر در جمع طلاب این شهرستان

حجت الاسلام اسدی با اشاره به اینکه اگر روشنگری های رهبر فرزانه انقلاب و رویکرد هوشمندانه معظم‌له نبود، این فتنه همچنان ادامه داشت، گفت: هدف طراحان اغتشاشات و فتنه‌انگیزی اخیر، بعد از فرمایشات و روشنگری های امام خامنه ای و حمایت قاطع ملت، نقش بر آب شد / اگر رویکرد هوشمندانه رهبر انقلاب نبود، فتنه ۹۸ همچنان ادامه داشت

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام اسدی در جلسه طلاب و فضلای شهرستان شبستری مقیم قم که چهارشنبه، نوزدهم آذرماه با موضوع بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی منطقه ناظر به تحولات اخیر در ساختمان مجمع نمایندگان طلاب و فضلای آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن تأکید بر اهمیت توجه به رویدادهای فرهنگی و اجتماعی و پایش آن توسط طلاب، به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید به جایگاه توانمندی های مدیریتی توجه نمود.

وی برخورداری از توانمندی مدیریتی را از تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: نمایندگان مجلس در عین برخوداری از کارایی بالا باید مردمی و ولایت مدار باشند و از بصیرت کافی برای مواجه با مسائل برخوردار بوده، و همواره منویات ولی فقیه را سرلوحه تصمیمات خویش قرار دهند.

نماینده طلاب شبستر به اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی، اشاره نمود و ابراز داشت: نیاز است تا طلاب و فضلای محترم، ضمن توجه به مؤلفه های انتخاباتی و پرهیز از نگاه های حزبی و جناحی، با بصیرت افزایی اجتماعی، سرباز ولایت و خادم مردم را به مجلس معرفی نمایند.

حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از سخنان خود به اعتراضات اخیر که به اغتشاشات منجر شد، گریزی زد و با بیان این که اگر روشنگری های رهبر فرزانه انقلاب و رویکرد هوشمندانه معظم‌له نبود، این فتنه همچنان ادامه داشت، خاطرنشان کرد: هدف طراحان اغتشاشات و فتنه‌انگیزی اخیر، بعد از فرمایشات و روشنگری های امام خامنه ای و حمایت قاطع ملت، نقش بر آب شد.

وی به برخی از آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی اغتشاشات اخیر نیز اشاره نمود و یادآور شد: اگر درایت های مدبرانه رهبر معظم انقلاب نبود، فتنه و اغتشاشات همه جامعه را درگیر و شعله ور می ساخت؛ دشمن به دنبال این است تا در بسترهای مختلف و ناظر به شرایط خاص، به ویژه  مسائل انتخاباتی، موج جدیدی را برای شعله ور سازی فتنه و آشوب رقم زند.

نماینده طلاب و فضلای شبستر در ادامه به وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عرصه های ملی و حوزه انتخابیه اشاره نمود و تصریح کرد: در این جلسه بر آنیم تا ضمن بررسی مسائل فرهنگی و دغدغه‌های اجتماعی منطقه، آشنایی اجمالی نسبت به دیدگاه ها، نظرات و شرایط کاندیداهای محترم انتخابات مجلس شورای اسلامی کسب نماییم.

وی به معضلات اقتصادی حاکم بر جامعه و تأثیر آن بر زندگی اقشار مختلف جامعه اشاره نمود و اذعان داشت: طلاب و روحانیون جزو آسیب پذیرترین قشر در مواجهه با مشکلات و معضلات اقتصادی هستند؛ امیدواریم بتوانیم با مشارکت خود طلاب و فضلا چتر حمایتی عزتمندانه ای را برای فضلایی که نجابت طلبگی مانع از بیان و ذکر مشکلات می شود، داشته باشیم.

حجت الاسلام اسدی بصرت افزایی را مهمترین وظیفه طلاب و فضلا دانست و یادآور شد: هم اندیشی طلاب و فضلا، ضمن به روز رسانی اطلاعات، در بصیرت یابی و بصیرت دهی به جامعه مؤثر است.

در بخش پایانی این نشست، طلاب و فضلا به برخی از ویژگی ها وشرایط لازم برای نمایندگی ملت در مجلس شورای اسلامی اشاره نمودند.

گفتنی است، طلاب شرکت کننده در جلسه بعد از این نشست به عیادت حجت الاسلام والمسلمین اسدی، نماینده سابق طلاب و فضلای شهرستان شبستر رفتند.