رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب قزوین

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده مردم شریف استان قم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به این سؤال طلاب و فضلای استان قزوین که چرا نباید با آمریکا رابطه داشته باشیم و چرا کشورهای دیگر رابطه دارند؟ پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای استان قزوین که پنج شنبه، بیست و هشتم آذرماه در نمازخانه مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد، از همان ابتدا به سؤال طلاب و فضلا پاسخ داد و اظهار داشت: استیضاح وزیر نفت با ۷۰ امضا به هیأت رئیسه مجلس تحویل داده شده و کنسل نشده است و هیچ نماینده ای امضای خود را پس نگرفته است. وی ابراز داشت: حذف کارت سوخت یکی از خسارت هایی بود که به کشور زده شد و یکی از دلائل استیضاح وزیر نفت، همین مسأله است که اگر کارت سوخت برای کشور خسارت بود، چرا امروز مجددا آن را راه انداخته اید و اگر برای کشور خسارت نبود، چرا آن روز، کارت سوخت را حذف کردید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر استیضاح وزیر کشور منتفی شده است؛ چراکه امضا نمایندگان به هشت امضا رسید و از حد نصاب افتاد. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر به دنبال استیضاح رئیس جمهور در کشور هستیم؛ چراکه در گذشته چهار کارت زرد از مجلس شورای اسلامی گرفته بود و هنوز اشکالات موجود را برطرف نکرده است.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ طرح بنزینی از سوی نمایندگان در مجلس ارائه شد، بیان داشت: یکی از طرح هایی که در مجلس شورای اسلامی ارائه شد، دادن سهم بنزین به ازای هر ایرانی بود که بر اساس محاسبات، هفت دهم لیتر در روز به هر ایرانی بنزین می رسید که در ماه، ۲۱ لیتر می شد و می توانست اگر از آن استفاده نکرد، آن را به فروش برساند و پول عوض آن به کارت یارانه او واریز می شد. وی اظهار داشت: طرح دیگری که بنده ارائه کردم، حذف دهک های پولدار جامعه برای بنزین بود که در این صورت، روزانه یک و هفت دهم لیتر بنزین سهم هر ایرانی می شد و سهم ماهیانه به کارت او واریز می شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: از بدترین طرح ها، همین طرحی بود که امروز در کشور اجرا شد و سه مرتبه در جلسات غیرعلنی در مجلس به رأی گذاشته شد و هر سه مرتبه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را رد کردند. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسات سران قوا خلاف نظر نمایندگان مجلس، نظری را ارائه کرد و به همین دلیل، استیضاح رئیس مجلس را نیز در دستور کار داریم.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری در پاسخ به این سؤال که چرا نباید با آمریکا رابطه داشته باشیم و چرا کشورهای دیگر رابطه دارند؟، تصریح کرد: نظام سلطه و نظام ظالمانه قدرت فعلی در دنیا، دارای ستون فقراتی به نام آمریکاست؛ کشورهایی نیز نقش ماهیچه را در کنار ستون فقرات بازی می کنند که این کشورها انگلیس، آلمان، فرانسه، کانادا و … می باشند؛ حلقه بعدی کسانی هستند که جزو ستون فقرات و ماهیچه ها نیستند؛ ولی با همان هماهنگی حرکت می کنند که کشورهای اتحادیه اروپا همچون هلند، دانمارک، یوگوسلاوی و … می باشند؛ حلقه بعدی کشورهایی هستند که نه جزو نظام سلطه هستند؛ نه جزو جرگه های خاص هستند که عربستان، امارات و … بوده و نقش نوکر را دارند؛ حلقه دیگر کشورهایی هستند که نه در نظام سلطه تعریف می شوند؛ نه در مقابل آن هستند مثل ترکیه که گاهی در مقابل آنان ژست می گیرند و گاهی همراه با آنان هستند؛ حلقه دیگر کشورهایی همچون چین و روسیه هستند که با آمریکا تقابل دارند و دلیل این تقابل، بازیافت قدرت اقتصادی و قدرت های دیگر است و این کشورها تقابل جوهری و ذاتی باهم ندارند؛  فقط یک کشور در دنیا به صورت مبنایی، ماهوی و جوهری در مقابل نظام سلطه قرار دارد و این کشور، جمهوری اسلامی ایران است؛ پس ما تافته جدا بافته ایم و با دنیا متفاوت هستیم؛ پس نمی توانیم با آمریکا رابطه داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که مجلس آینده را چگونه پیش بینی می کنید؟ بیان داشت: پیش بینی این است که مجلس آینده از مجلس فعلی بهتر باشد؛ البته عوامل دیگری در این مسئله دخالت دارد و نمی توان به صورت دقیق اظهارنظر کرد. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به تفاوت استعفا و استیضاح اشاره کرد و اظهار داشت: استعفا فرار قهرمانانه است که می توان بعد از آن مظلوم نمایی و فرافکنی کرد و مشکلات را گردن دیگران انداخت؛ اما استیضاح به معنای محاکمه و تنبیه است. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: امروز شاهد عدم تمکین دولت نسبت به سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی، سیاست های نظام خانواده، سیاست های فضای مجازی و … رهبر انقلاب است و دولت وظیفه خود را در موارد گوناگون انجام نداده است.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری در پاسخ به این سؤال که طرح جدید بانکداری مجلس شورای اسلامی به کجا رسید؟، خاطرنشان ساخت: طرح بانکداری جدید مجلس شورای اسلامی طی پنج سال به اینجا رسیده و از سوی حجت الاسلام والمسلمین بحرینی، نماینده مردم مشهد تدوین شده است و کار سنگینی بر روی آن انجام شده و ضعف هایی نیز دارد؛ ایراد عمده مراجع عظام تقلید، بحث جرائم و دیرکرد است که برای حل آن، کارهایی در حال انجام است. وی با اشاره به این مطلب که چرا رهبر انقلاب در مسئله بنزین ورود کردند؟ تصریح کرد: اگر رهبر انقلاب ورود نمی کردند و نظام عقب نشینی می کرد، در هر مسئله ملی، این اغتشاشات جواب می داد و خطراتی را برای کشور داشت؛ همچنین اگر آقا ورود نمی کردند، نمی توانستیم ضد انقلاب را از مردم جدا کنیم؛ ضدانقلاب در این مسئله ورود جدی داشت و درگیری های مسلحانه ای را انجام داده بودند و چیزی برای کشور باقی نمی ماند؛ در این مسئله خسارت بسیاری به پمپ بنزین ها، بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای و … وارد شد و رهبری با هزینه کردن آبروی خود جلوی این مسئله را گرفتند.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین محمد میرزایی، نماینده طلاب بوئین زهرا و آبگرم نیز ضمن خیرمقدم به طلاب گفت: یکی از برنامه هایی که برای طلاب استان قزوین در نظر گرفتیم، پرداخت وام از سوی صندوق قرض الحسنه است که نیازمند همکاری و همیاری بیشتر طلاب و فضلاست. وی اظهار داشت: در نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم و جلساتی را با این موضوع برگزار خواهیم کرد تا از شناخت بیشتری نسبت به فضای انتخاباتی کشور برخوردار شویم.

نماینده طلاب بوئین زهرا و آبگرم اذعان داشت: آگاهی بخشی به مردم نسبت به شاخص های کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از وظایف اصلی ماست تا بتوانیم افرادی انقلابی، ولایتمدار، توانمند و متخصص راهی مجلس شوند. وی تصریح کرد: ما باید افرادی را به مجلس شورای اسلامی بفرستیم که بتوانند به نفع نظام و مردم تصمیم گیری و تصمیم سازی داشته باشند؛ باید در تأیید یا مخالفت های خود صاحب نظر بوده و به فکر مردم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی خاطرنشان ساخت: امروز اگر در آشفته بازار سیاسی کشور غفلت کرده و بصیرت خود را بالا نبریم، قطعا به گمراه دچار خواهیم شد. وی تصریح کرد: ما امروز در کشورهای منطقه شاهد هستیم که دچار هرج و مرج هایی شده اند؛ چراکه رهبر واحدی در این کشورها وجود ندارد و ما باید قدردان رهبر معظم انقلاب باشیم. نماینده طلاب بوئین زهرا و آبگرم بیان داشت: ما در اغتشاشات اخیر شاهد از خود گذشتگی رهبر معظم انقلاب بودیم که کشور را از فتنه دیگری نجات دادند.

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی اظهار داشت: ما در کنار این مباحث، شاهد برخی بی بصیرتی ها همچون نامه ۷۷ نفر بوده ایم که از اغتشاشگران حمایت کرده و پشتیبان آنان شده اند. وی ابراز داشت: ایجاد آشوب در لبنان و عراق در راستای راه اندازی اغتشاش در ایران اسلامی بوده است؛ اما با ورود بهنگام و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، شاهد نقش بر آب شدن نقشه دشمنان بوده ایم.