بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم پیرامون خطای انسانی سقوط هواپیمای مسافربری

مجمع نمایندگان طلاب، با الهام از فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه) که فرمودند: اگر سپاه نبود کشور هم نبود و با عنایت به  تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر بقاء و تقویت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور، از جانفشانی ها و مجاهدت‌های ۴۰ ساله سردار حاجی زاده که سیلی محکمی به دولت مستکبر آمریکا زد و با خلوص وصف نشدنی و با صداقت ابوذری که از آبروی خود مایه گذاشت، حق شناسی می‌نماید.

بسم الله الرحمن الرحیم

(و من یخرج من بیته مهاجرا الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله)

خبر درگذشت مسافرین هواپیمایی اوکراین و اثبات وجود خطای انسانی بعد از ترور ظالمانه و ناجوانمردانه سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهان ایشان غم دیگری برقلوب ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی گذاشت. مجمع  نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده‌های معزی و داغدیده از خداوند متعال برای جانباختگان در این حادثه تاسف بار رحمت و مغفرت  و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نماید. لکن بیان  چند نکته درباره علل این حادثه غم‌انگیز لازم و ضروری است که به عرض می رساند:

  • ستاد کل نیروهای مسلح  باید پیگیر کوتاهی ها و تقصیرات احتمالی بوده و مراقب عدم تکرار حوادث مشابه باشد.
  • ) با الهام از فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه) که فرمودند: اگر سپاه نبود کشور هم نبود و با عنایت به  تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر بقاء و تقویت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در حفظ امنیت کشور، از جانفشانی ها و مجاهدت‌های ۴۰ ساله سردار حاجی زاده که سیلی محکمی به دولت مستکبر آمریکا زد و با خلوص وصف نشدنی و با صداقت ابوذری که از آبروی خود مایه گذاشت، حق شناسی می‌نماید.
  • از مسئولین ارشد نظام و مدیران امنیتی بالجد درخواست داریم با هرگونه اخلال، اغتشاش و اهانت به مقدسات تحت هر عنوانی مقابله کرده و اجازه ورود اتباع بیگانه خارجی علی  الخصوص  دیپلمات‌های کشورهای خائن و خبیث و برخی عناصر داخلی خود فروخته و بی هویت  را در جمع مردم داغدار و گاها معترض و گلایه‌مند را نداده و در صورت لزوم با اخراج آنان و یا هر اقدام انقلابی ممکن، مانع از خیانت و خباثت جدید آنان شوند.
  • از مسئولین مربوطه علی الخصوص رئیس امنیت ملی کشور می پرسیم؛  با وجود نقص فنی  در هواپیمای مسافربری به چه دلیل اجازه پرواز گرفته است؟؟؟ چرا در شرایط حساس و آماده باش کامل نظامی و احتمال بالای حمله دشمن هواپیمای مسافربری مجوز پرواز دادند؟؟؟
  • برخی از مسئولین ذی ربط باید درباره سقوط اتوبوس دانشگاه آزاد، سانحه هواپیمایی یاسوج، حوادث زیان بار مادی و معنوی و غیر قابل جبران  گرانی یک شبه بنزین و سانحه قطار تبریز و از این دست حوادث که در کشور رخ داده و متاسفانه هنوز زوایای آن مبهم مانده، شفاف سازی کرده و ضمن عذرخواهی، نتایج آن را به سمع و نظر مردم برسانند.

 در پایان از خداوند متعال می خواهیم انقلاب ما را به انقلاب جهانی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف متصل کرده و چشم ما را به ظهور دولت یار منور گرداند. آمین

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

۱۳۹۸/۱۰/۲۲