نشست تخصصی بررسی ظرفیت های همکاری مجمع نمایندگان طلاب و مؤسسه پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی

رئیس مجمع نمایندگان طلاب در نشست تخصصی بررسی ظرفیت های همکاری مجمع نمایندگان طلاب و مؤسسه پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: مجمع نمایندگان طلاب و فضلا این آمادگی را دارد که کمک کار ترویج اندیشه و آثار رهبر معظم انقلاب باشد.

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد در نشست تخصصی بررسی ظرفیت های همکاری مجمع نمایندگان طلاب و مؤسسه پژوهشی – فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای) که در این مؤسسه برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلاب، اظهار داشت: برگزاری این نشست، بسیار مهم بود و شرکت کنندگان آن به عنوان اتاق فکر مجمع نمایندگان طلاب، حضور پررنگی دارند که جای تقدیر و تشکر دارد. وی ابراز داشت: اینکه مسئولان این مؤسسه تلاش دارند آثار رهبر معظم انقلاب ترویج داده شده و دیده شود، بسیار پسندیده بوده و جای تقدیر است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان ساخت: ترویج اندیشه ها و کتب رهبر معظم انقلاب از برنامه های بسیار ضروری است و باید برنامه ها و مسابقات کتابخوانی با اهداء جوایز نفیس در سراسر کشور انجام شود. حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد تصریح کرد: اگر بتوانیم جمعیت یک هزار نفری را برای برگزاری مسابقه کتابخوانی گردهم جمع کرده و به ۱۰ نفر از آنان اجازه دهیم، یقینا دستاوردهای بالایی خواهد داشت. وی بیان داشت: مجمع نمایندگان طلاب و فضلا این آمادگی را دارد که کمک کار ترویج اندیشه و آثار رهبر معظم انقلاب باشد.

همچنین در این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین صلح میرزایی نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: هدف از تشکیل دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای این است که به تعداد افرادی که محاسبات ذهنی و نوع اندیشه آنان شبیه به حضرت آقاست، اضافه شود و یکی از واحدهای مهم این مجموعه، واحد ترویج است که فعالیت ترویج اندیشه و آثار رهبر انقلاب را در دستور کار دارد. وی ابراز داشت: امروز متأسفانه بسیاری از اشخاص و بزرگان با اندیشه و آثار رهبر معظم انقلاب آشنا نیستند؛ به همین دلیل برنامه های آموزشی و ترویجی را برنامه ریزی کرده ایم تا بتوانیم این اندیشه و آثار را در سراسر کشور ترویج دهند. مسئول مؤسسه پژوهشی-فرهنگی انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان ساخت: برای انتشار آثار رهبر انقلاب، از هیچ یارانه ای استفاده نکرده و از هیچ ارگان و نهادی کمک مالی گرفته نشده و ایشان اجازه چنین کاری را نمی دهند.

حجت الاسلام صادقی، مسئول واحد دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای نیز در این جلسه به ایراد سخن پرداخت و گفت: از جمله برنامه های واحد ترویج این دفتر، «تربیت اساتید ترویج»، «شبکه سازی مروجان اندیشه»، «برگزاری جلسات ترویج آثار»، «تشکیل حلقات مطالعه» و «تسهیل دسترسی به کتاب ها» می باشد. وی ابراز داشت: امروز بالای ۹۰ درصد از نخبگان حزب اللهی با آثار رهبر انقلاب هم آشنا نیستند؛ چه برسد به اندیشه های ایشان و به همین دلیل برنامه های فوق را در دستور کار قرار داده ایم.

مسئول واحد ترویج دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان ساخت: ما برای دوره هایی که در این راستا برگزار می کنیم، مدارک پایان دوره تقدیم خواهیم کرد تا اشخاص بتوانند به ترویج این مباحث در سراسر کشور بپردازند. حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: هدف غائی از این فعالیت‌ها، ایجاد شبکه ای از نخبگان و عموم شخصیت های فرهنگی که با اندیشه های رهبر انقلاب آشنا شده و به ترویج آن بپردازند. وی بیان داشت: تربیت استادیارهای آشنا با اندیشه و کتب رهبر معظم انقلاب از برنامه های ماست تا بتوانیم در موضوع ترویج، از این عزیزان استفاده نماییم.

مسئول واحد ترویج دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشت: این دفتر این آمادگی را دارد که ۹۰ اثر رهبر معظم انقلاب را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار کتابخانه های مدارس علمیه سراسر کشور، کتابخانه های عمومی کشور و … قرار دهد. حجت الاسلام صادقی ابراز داشت: در حال حاضر، در ۲۷ استان قریب به ۲۰۰ جلسه ترویجی در حال برگزاری داریم که اساتید آن از قم اعزام می شوند و می توانیم از ظرفیت نمایندگان طلاب و فضلا نیز در این راستا استفاده نماییم.

همچنین حجت الاسلام وافی، مسئول اعزام واحد ترویج دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای نیز در این جلسه به ارائه سخن پرداخت و گفت: یکی از پادزهرهای نفوذ جریانی در کشور، تغییر محاسبات ذهنی بر اساس آشنایی با منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی است که باید به این مهم دست پیدا کنیم. وی در ادامه به دو راه مهم برای دست یافتن به نظام محاسباتی رهبر انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: «پیگیری دقیق تمام بیانات و پیام ها رهبر انقلاب» و «مطالعه دقیق آثار مقام معظم رهبری» دو راه برای دست یافتن به نظام محاسباتی ایشان است.

مسئول اعزام واحد ترویج دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به علت وحدت رویه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ابراز داشت: «اتصال به منبع اصیل وحی قرآنی و روایات»، «رعایت تقوا»، «مطالعه عمیق و درس آموز تاریخ» و… از جمله دلائل وحدت رویه مقام معظم رهبری است. حجت الاسلام وافی خاطرنشان ساخت: «حدیث»، «فقه و احکام»، «اخلاق و معارف»، «انقلاب اسلامی»، «زن و خانواده»، «سیره اهل بیت‌(ع)»، «تفسیر» و… از جمله موضوعات آثار مقام معظم رهبری است.