دیدار مجمع نمایندگان طلاب با حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی

در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی با این مرجع عالیقدر دیدار و از رهنمودهای معظم له بهره مند شدند.

این دیدار که مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ و در بیت حضرت آیت‌الله  العظمی علوی گرگانی برگزار گردید، با تلاوتی چند از قرآن کریم توسط حجت الاسلام والمسلمین امینی اطهر آغاز و در ادامه حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای حسینی نژاد ریاست مجمع نمایندگان طلاب ضمن تشکر از مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی که این جمع را به حضور پذیرفتند گفتند: این در حالی است که چهل و یکمین سال جمهوری اسلامی را جشن می‌گیریم. دشمنان نظام مقدس ایران اسلامی پی برده‌اند که انقلاب شکوهمند به اوج خود رسیده و گام دوم را آغاز کرده است و با عزت و عظمت رو به پیشرفت است. نمونه این عزت در تشییع سردار سپهبد سلیمانی دیده شد که همه مردم از هر سلیقه که بودند در حمایت از این سرباز مملکت به خیابان‌ها آمدند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب در ادامه گفت: نقل است که میرزای بزرگ بعد از فتوای تحریم تنباکو، متأثر بود و نگران این بود که دشمنان برد و نفوذ مرجعیت و ولایت فقیه را فهمیدند و من بعد باید منتظر حملات دشمنان به این جایگاه رفیع باشیم. آن سخنران میرزای بزرگ الان به ظهور رسیده، هم در پرتو ولایت فقیه ایران اسلامی به اوج قدرت و شکوفایی رسیده و هم دشمنان داخلی و خارجی به کوچک‌ترین بهانه حملات پی در پی به ولایت فقیه دارد. وی افزود: مجمع نمایندگان مولود مبارک منشور روحانیت امام است که توانسته است عَلَم انقلاب را در حوزه بلند کند و هم اکنون این جمع فاخر در محضر مرجعیت انقلابی و با تمام وجود از نظام و انقلاب و ولایت فقیه دفاع می‌کند. مجمع نمایندگان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نظر مراجع قدم برداشته و خود را خدمتگذار طلاب می‌داند.

در ادامه حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (دامت برکاته) ‌با قرائت آیه مبارکه ( تلک الدار الاخره نجعلها للذین لایریدن علوا فی الارض…) فرمودند: بنده ضمن تقدیر و تشکر از حضور شما عزیزان نمایندگان طلاب، افتخار می‌کنم در جمع شما عزیزان هستم. علماء و مفسرین در ذیل آیه [لمن کان له قلب] می‌فرمایند: قلب صنوبری مراد نیست مراد عقل است، نقطه مرکزی توجه است که قلب، تمام مسؤولیت و مأموریت‌ها را تذکر می‌دهد. افرادی که پای صحبت‌های پیامبر و امامان می‌نشینند و با توجه قلب بوده از بیانات آن حضرت بهره‌مند می‌شدند.

این مرجع عالیقدر افزود: اجتماع شما از برکات انقلاب است که چهل و یک سال از عمر انقلاب می‌گذرد علت بقای انقلاب این است که قدردان این انقلاب باشیم و از این انقلاب مواظبت کنیم تا این انقلاب را خدا نگهدارد. روایت دارد حضرت موسی (علیه نبینا و آله علیه السلام) در کوه طور چند مطلب را تقاضا کرد.
یکی از آن مطالب این بود که کسی بر امت من مسلط نشود. خطاب رسید یا موسی من کسی را مسلط نمی‌کنم، به شرطی که خود شماها کاری نکنید که کسی مسلط شود. گاهاً انقلاب از دست خودی‌ها ضربه می‌خورد، ملت واحده مظهر قدرت الهی است که در این صورت هیچ قدرتی حریف نمی‌تواند باشد. اختلاف، نظام و دولت را ضعیف می‌کند. برای این انقلاب زحمت کشیده و حاصل دسترنج امام و شهداء است که ما وظیفه داریم این امانت را سالم و صحیح تحویل به نسل‌های بعدی بدهیم. ان شاء الله خداوند این انقلاب را به صاحب اصلی آن برساند، ضمن تشکر مجدد درخواست دعا از محضرتان را دارم.