نماینده مجلس خبرگان رهبری در جمع طلاب و فضلای شهرستان نقده

به گزارش خبرنگار مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، جلسه طلاب و فضلای شهرستان نقده باحضور آیت الله دیرباز نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری استان آذربایجان غربی روز جمعه، بیست پنجم بهمن ماه برگزار شد.

به مناسبت سرآعاز چهل و دومین سالگرد پرشکوه نظام مقدس جمهوری  اسلامی ایران و ایام الله دهه فجر و همچنین ولادت با سرسعادت ریحانه نبی و اُمّ الائمه حضرت زهرای أطهر جلسه طلاب و فضلای شهرستان ولایتمدار نقده بهمراه خانواده هایشان با دعوت نماینده محترم طلاب  شهرستان حجت الاسلام والمسلین باغبان و با حضور نماینده محترم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری آیت الله دیرباز در محل ساختمان مجمع طلاب آذربایجان شرقی برگزار گردید. جلسه با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و مولود خوانی به مناسبت ولادت زهرای مرضیه شروع شد.

ابتداء جلسه حجت الاسلام المسلمین باغبان نماینده محترم طلاب و فضلای شهرستان ضمن تبریک ایام و مناسبتها و تقدیر و تشکر از حضور علما و فضلاء، مقدمتاً به دو مسئله اساسی اشاره نمودند.

اول: اینکه حوزه و ما طلاب وامدار هیچ فرد و گروهی از جناحهای سیاسی نیستیم و فقط در خط رهبری و ولایت بوده و مطیع امر ایشان هستیم. از طلاب و مبلغین محترم درخواست نمودند با حضور در جمع مردم و تشویق و تبلیغ به حضور حداکثری در سر صندوقهای رأی، عزیزان حضوری فعال و جهادی داشته باشند.

دوم: اینکه به مسأله انتخابات در منطقه شهرستان نقده اشاره کرده و بیان نمودند: با توجه به حساسیت منطقه و بافت جمعیتی شهرستان و حضور اقوام  مختلف،سعی دشمن با دست گذاشتن بر اختلافات ایجاد نفاق و تفرقه می باشد تا حضور  مردم در انتخابات کم رنگ بشود، ولی وظیفه ما مبلغین و سربازان حضرت ولی عصر(عج) ای است که با ایجاد وحدت و تبلیغ به همدلی در آحاد مردم، حضوری پرشور سر صندوقهای رأی داشته باشیم.

سپس حضرت آیت الله دیرباز نماینده محترم استان آذربایجان غربی درخبرگان رهبری به عنوان خطیب اصلی جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت شفیعه محشرحضرت زهرای أطهر مطالبی مهم و مفید در شأن و مقام ایشان بیان فرمودند. و اینکه ما محبین حضرت زهرا (س)، باید با الگو قرار دادن ایشان در دفاع از مقام ولایت و با بصیرت زهرایی مدافع ولایت باشیم.

ایشان با اشاره بر اینکه بعد از رسول الله (صل الله علیه و آله وسلّم) خلافت و حکومت اسلامی غصب شد و حتی با غصب فدک که هبه ی رسول خدا به دخترشان بود، نقشه شوم خود را تکمیل نمودند. ولی با خواست و اراده الهی همین فدک سندی بر مظلومیت و حقانیت زهرای أطهر و اهل البیت علیهم السلام و شیعیان ایشان شد. که بعدها هارون الرشید در یک جریان نمایشی و صوری خواست فدک را به امام موسی کاظم علیه السلام  پس بدهد تا این سند حقانیت نیز به زعم دشمنان از بین برود، ولی امام علیه السلام با احاطه بر نقشه شوم هارون الرشید، به حدود و حقوق کامل فدک و با اشاره بر مرزهای حکومت و  امپراطوری اسلامی خواستار فدک شدند. یعنی فدک نماد خلافت و حکومت اسلامی است. یعنی فدک شامل تمامی بلاد اسلامی هست.

و الحمدلله بعد از چهارده قرن با زعامت و رهبری یک فرزند برومند از سلاله فاطمی،کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قطعه و پازلی از فدک زهرایی از زیر یوغ و ستم دشمنان آزاد گشته است، و  ان شاءالله کشورهای اسلامی منطقه نیز قطعه های دیگر فدک از زیر سلطه استعمار آزاد گشته و پرچم آن با زعامت ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری بدست صاحب اصلی فدک حضرت ولی عصر(عج) تحویل داده می شود.

در پایان جلسه از تمامی عزیزان شرکت کننده  بهمراه خانواده با ضیافت شام پذیرایی بعمل آمد.