جلسه طلاب و فضلای همدان با حضور نماینده ولی فقیه در استان

امام جمعه همدان افزود: امروز همه شرایط برای تبلیغ در منطقه آماده است ولی متأسفانه از این مهم غفلت شده است. وی بیان داشت: وظیفه اصلی حوزه، تبلیغ دین است و امروز بیش از گذشته مردم و مساجد به مبلغ برای پاسخ گویی به شبهات عقیدتی و دینی نیازمند هستند و نباید از این مسئله به سادگی گذشت و در قم ماندگار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضوی مهر: مردم نماینده ولایی و انقلابی را انتخاب کنند

حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر، رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان نیز ضمن خیر مقدم گفت: این جلسه در آستانه برگزاری انتخابات شکوهمند انقلاب اسلامی که رکن مردم سالاری دینی است یعنی نمایندگی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و لازم است همه برای برگزاری انتخابی با شکوه و حضور حداکثری تلاش کنند و به فرموده رهبر انقلاب نماینده اصلح دارای ویژگیهای چون شجاع، جهادی، جوان و انقلابی و… را برگزینند. نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب بیان داشت: به فضل الهی این سلسله نشست های طلاب و فضلای همدان که به کوشش مجمع نمایندگان این شهر برگزار می شود، در حقیقت در راستای حفظ روحیه انقلابی است. حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر گفت: امروز شاهد این هستیم که زیر نظر حجت الاسلام والمسلمین گرجی، یکی از فضلای حوزه علمیه قم، گروه نخبگانی انقلابی تشکیل شده و ۳ هزار طلبه جهادی در این گرو عضو می باشند و به صورت خودش به روستا های و مناطق مختلف کشور می روند تا اصل جریان شرکت انتخابات را برای مردم اطلاع رسانی و تبیین کنند.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان همدان در ادامه افزود: این روزها شاهد دو رفراندم بزرگ در کشور بودیم، یکی تشیع باشکوه شهید سردار قاسم سلیمانی در دفاع حمایت از انقلاب و ولایت فقیه و دیگری حضور چشم گیر مردم در روز ۲۲ بهمن است. نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: باید از نماینده ولی فقیه در استان همدان و سایر مسئولین تشکر کنیم که با دعوتشان، مردم در هوای سرد برای بیعت با شهید بین الملل حاج قاسم سلیمانی شرکت و آن شهید را مشایعت کردند.
حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر گفت: اما در چنین شرایطی افرادی هم بودند که حرف از مذاکره با امریکا می زنند؛ همه بدانند راه و مسیر ما، راه جهاد، شهادت و خط سرخ اهل بیت(ع) است.
نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب ادامه داد: این رسمی بود که امام راحل در گذشته ایجاد کرد و انقلاب پیروز شد و امروز بعد از ۴۱ سال شاهد شکوفایی انقلاب در گام دوم انقلاب هستیم؛ پس در چنین شرایط حساسی نیازمند به مرکز قدرت و تصمیم گیری در مجلس داریم و با بصیرت و فهم کامل نمایندگانی برای حضور در مجلس انتخاب کنیم که بدانند که صندلیهای آنها روی خون شهدا استوار است و نسبت به امام راحل و ولایت مدیون اند. رئیس مجمع نمایندگان طلاب استان همدان افزود:این خون شهیدان است که با فریاد ولایت مداری خواب پریشانی را در دشمن ایجاد کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان: حضور حداکثری مردم در انتخابات حفظ آبروی نظام و انقلاب است 

به گزارش نماینده طلاب وفضلای همدان، آیت الله موسوی اصفهانی بعد از ظهر امروز در گردهمایی طلاب و فضلای همدانی مقیم حوزه علمیه قم که در دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی در قم برگزار شد بر هجرت روحانیون و مبلغان به روستان و مساجد تأکید کرد و گفت: امروز روستاهای زیادی وجود دارد که فاقد مبلغ است. تجربه نشان داده هر جا مبلغ حضور داشته، آن منطقه ایمن و بیمه از هر نوع آسیبی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: امروز وظیفه اصلی مبلغان، تبلیغ است و اگر تا کنون انقلاب تداوم داشته و اسلام ماندگار شده به دلیل حضور روحانیون و ایثار و از خود گذشتگی آنها است. مدیر حوزه علمیه استان همدان افزود: اهمیت هجرت تا جای است که قرآن بر آن تأکید می کند؛ و اگر امروز به دلیل ضرورت امر تبلیغ، روحانیون به شهرها و روستاها هجرت نکنند، روحانیون مسئول خواهند بود. وی بیان داشت: امروز از بین ۱هزار و ۲۰۰ روستا، تعدادی روستا مبلغ دارد؛ این مسئله نشان از اهمیت بحث تبلیغ و هجرت است.

آیت الله موسوی اصفهانی گفت: امروز روستاها و مردم نیازمند به مبلغ توانمند هستند، نباید در شرایط فعلی که مردم نیاز دارند و مساجدی زیادی خالی از روحانی است، طلبه در قم بماند و هجرت نکند. نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: در گذشته علما و مراجعی که صاحب رساله بودند، در قم نمی ماندند و به روستاها برای تبلیغ می رفتند از جمله آن مرحوم آیت الله سید احمد خوانساری بود. درس می خواندند که به وظیفه شرعی عمل کنند نه این که درس می خواندند تا زندگی خود را اداره کنند. مدیر حوزه علمیه استان همدان افزود: خدا محوری اقتضاء می کند که مبلغین با وجود ضرورت هجرت، در قم نمانند و به روستا برای تبلیغ بروند؛ اگر امروز کسی این کار را انجام ندهد، مسئول است.

وی افزود: امروز مبلغ و مسئولی موفق است که اهل تهذیب نفس، خودسازی و تهجد شبانه باشد. اگر مشکلی در جامعه است به دلیل عدم خودسازی است. چرا باید در جامعه ای که این همه شهید داده، ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس دچار فساد مالی باشند. آیت الله موسوی اصفهانی گفت: امروز نباید از درس اخلاق و تهجد شبانه غفلت کرد. بی توجهی به مباحث اخلاقی و نماز شب مشکلات را دو چندان خواهد کرد و توفقیات را انسان خواهد گرفت. نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: طلبه ای موفق است که خود را جدای از قرآن نداند. خواندن قرآن نورانیت می آورد.

مدیر حوزه علمیه استان همدان افزود: مسئله ای که نباید حوزویان غفلت کنند، حفظ خط و مکتب فکری و مبانی دینی امام راحل و امام خامنه ای است. اگر کسی از این خطوط جدا شود، گرفتار در مسائلی می شود که قابل جبران نیست. وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: امروز حضور حداکثری در انتخابات حفظ آبروی نظام و انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی،امام جمعه همدان: خطر فرق ادیان کاذب جدی است

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی، امام جمعه همدان نیز گفت: قرآن کریم خودش را به عنوان حکیم معرفی می کند و پیامبر(ص) را هم اهل حکمت می داند، در همین رابطه هدف اصلی طلبگی یعلم الکتاب نیست، بلکه هدف رسیدن به مقام حکمت است. وی با بیان این که حکمت نیاز به تهجد و گریه های شبانه دارد، بیان داشت: کسی با عناوین، مقام و پست ها به جایی نمی رسد بلکه این گریه شبانه، نمازشب و معرفت است که انسان را به مقام حکمت می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی بر هجرت روحانیون و مبلغان به منطقه و شهرها برای تبلیغ و ترویج مبانی تأکید کرد و گفت: امروز مبلیغی در فعالیت های تبلیغی موفق است که عبد و مطیع ولی خدا باشد. امام جمعه همدان افزود: گاهی وقتها ماندن در قم برای اجتهاد لازم نیست بلکه باید از قم برای تبلیغ به شهرها و و روستاها هجرت کرد چرا که این مسئله در شرایط فعلی امری ضروری است. وی با بیان این که امروز شهر و روستاهای استان همدان برای رفع آسیب های، نیازمند حضور جدی مبلغین و روحانیون توانمند است، اظهار داشت: در شرایطی قرار داریم که دشمن در مسائل و ابعاد مختلف فرهنگی و ترویج و نشر فرق های کاذب همه تلاشش را بکار گرفته حتی بعضا برای ترویج اندیشه ای مسیحیت تبشیری و… در حال یارگیری است. حجت الاسلام والمسلمین شعبانی گفت: برای مقابله با این فتنه دشمن، شورای عالی تبلیغ به همت نماینده ولی فقیه استان و رئیس سازمان تبلیغات این استان راه اندازی شده است.

وی با بیان این که هم اکنون ۷۰ روستای بالای هزار نفر جمعیت و ۲ هزار مسجد در استان وجود دارد و این در حالی است که بسیاری از مساجد از روحانی و مبلغ خالی است، افزود: همین مسئله باعث شده دشمن در روستا، مساجد و در بین جوانان نفوذ کرده و در حال تبلیغ افکار و عقائد باطل است.