نامه ها، اطلاعیه ها و بیانیه های دوره ششم

بیانیه تشکر و قدردانی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری و حضور حماسی ملت بزرگ ایران در تظاهرات برائت از مستکبرین

انتظار این است که به پاس تجلیل از این حضور حماسی و دشمن شکن، رئیس جمهور محترم و دولت خدمتگزار در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری از این شکوه بی‌بدیل، بیشترین بهره‌برداری را در جهت افزایش ظرفیت‌های درونی نظام اسلامی داشته باشند.

۱۳۹۲/۸/۱۴

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت یوم الله سیزده آبان

شعار مرگ بر آمریکا نماد عزت امتی بزرگ در برابر رویکرد منافقانه حاکمیت مستکبری است که دست چدنی خود را با دستکشی مخملی آراسته و سیاست چماق و هویج خود را با تهدید و تحریم به یک دست و دلار به دست دیگر مصداق می‌بخشد، «هم العدو فاحذرهم قاتلهم الله انّی یوفکون» فراموش نکنیم که نرمش قهرمانانه ساز و کار میز مذاکره و برآمده از «جادلهم بالتی هی احسن» است نه ابزار عقب گرد و مداهنه در راستای «ودّوا لوتدهن فیدهنون»

۱۳۹۲/۸/۱۲

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم همگام با مراجع عظام تقلید، اساتید و بزرگان حوزه ضمن اعلام حمایت از کلام گهربار ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای ادام الله ظله علی رؤس المسلمین، آمادگی کامل خود را در تحقق منویات آن قائد عظیم الشأن در جهت اصلاح الگوی مصرف، جهاد اقتصادی، تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، حماسه اقتصادی و با حاکم نمودن مجریان شایسته، حماسه‌ای سیاسی خلق نماید، تا ان‌شاء الله با وحدت و همدلی مشکلات اقتصادی و سیاسی در عرصه بین المللی از سر راه ملت برداشته شود.

۱۳۹۲/۱/۶

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در دعوت به راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

اطمینان داریم مردم بصیر و همیشه در صحنه، همچنان در صفوف منسجم و متحد در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند و بار دیگر قلب نازنین خورشید عالمتاب، حضرت بقیه الله الاعظم«عجل الله تعالی فرجه الشریف» را خشنود می‌نمایند و با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، تأکید مراجع معظم تقلید و جامعه محترم مدرسین، بار دیگر دشمنان شکست خورده این نظام را مأیوس خواهند کرد.

۱۳۹۱/۱۱/۱۴

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکوم نمودن قطع برنامه های برون مرزی صدا و سیما از سوی استکبار جهانی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به نمایندگی از طلاب و فضلای سراسر کشور ضمن محکوم نمودن این اقدام خصمانه و در عین حال منفعلانه استکبار از مسؤولین و به ویژه دست اندرکاران صدا و سیما می‌خواهد تا ضمن پیگیری حقوق رسانه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران، در برنامه‌های دراز مدت خویش به شکل جدی خودکفایی در فناوری پخش را در دستور کار قرار دهند.

۱۳۹۱/۷/۲۷

اطلاعیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم جهت شرکت در راهپیمایی و تجمع بزرگ فدائیان پیامبر(ص)

«حضور حماسی و شورآفرین طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و ابراز خشم مقدس علیه استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل با فریاد لبیک یا رسول الله در راستای مطالبه مقام معظم رهبری«دام ظله العالی» مبنی بر استمرار محکومیت اقدام جنون آمیز و نفرت انگیز بنگاه‌های وابسته به سرمایه داران صهیونیست؛ رأس ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۱ انجام خواهد شد.

۱۳۹۱/۷/۱۸

اطلاعیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم جهت دعوت از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برای تجمع اعتراض آمیز در مدرسه فیضیه

برماست که این توطئه بزرگ را با حضور حماسی خود خنثی کنیم تا جایی که دولت آمریکا رسماً عذرخواهی کند. بدیهی است توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام توهین به همه انبیاء عظام و برگزیدگان الهی است چرا که پیامبر اکرم متعلق به قاطبه بشریت است. بدون تردید صحنه گردانان این پروژه نفرت انگیز که هدفی جز به راه انداختن جنگ ادیان ندارند باید بدانند جایگاهی در میان مجامع آزاده بشری ندارند.

۱۳۹۱/۶/۲۵

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل«رضوان الله تعالی علیه» همگان را به شرکت در مراسم سالگرد آن سفر کرده فرامی‌خوانیم و نیز بعثت رسول گرامی اسلام و رحمت خداوند متعال برای عالمیان و همچنین میلاد مسعود امام المتقین امیرالمؤمنین، علی بن ابیطالب علیه السلام را به تمامی آزادگان بویژه مسلمانان و بالاخص شیعیان آن حضرت تبریک و تهنیت گفته تعجیل در ظهور فرزند بزرگوارشان حضرت بقیه الله الاعظم«عجل الله تعالی فرجه الشریف» را از خداوند متعال خواستاریم.

۱۳۹۱/۳/۱۰

پیام تشکر مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت حضور باشکوه ملت ایران در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم وظیفه می‌داند که به نوبه خود در درجه اول مراتب سپاس به ساحت قدس ربوبی را ابراز داشته سر سجده به آستان خداوند متعال بر این همه نعمت بساید. ما از رهنمودهای بی‌نظیر حضرت امام خامنه‌ای«مدظله‌العالی»، مراجع عظام، جامعه محترم مدرسین، اعضای محترم شورای نگهبان، وزارت کشور و ستاد برگزاری انتخابات و صدا و سیما و همه عزیزانی که مسؤولیت برگزاری انتخابات را با شایستگی به انجام رساندند و از اقشار ملت بصیر و سرافراز ایران اسلامی به خصوص نسل جوان کمال تشکر را داریم.

۱۳۹۰/۱۲/۱۳

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در دعوت از مردم ایران اسلامی جهت شرکت در نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی

اطمینان داریم مردم بصیر و همیشه در صحنه، همچنان در صفوف منسجم و متحد در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند و بار دیگر قلب نازنین خورشید عالمتاب، حضرت بقیه الله الاعظم«عجل الله تعالی فرجه الشریف» را خشنود می‌نمایند و با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری، تأکید مراجع معظم تقلید و جامعه محترم مدرسین، بار دیگر دشمنان شکست خورده این نظام را مأیوس خواهند کرد.

۱۳۹۰/۱۲/۶

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت دهه فجر و بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از همه اقشار امت اسلامی به ویژه اساتید، طلاب و فضلای گرانقدر حوزه‌های علمیه دعوت می‌کند با همه توان در صفوف به هم فشرده در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت نمایند و همچنین در انتخابات پرشکوه دوره نهم مجلس شورای اسلامی پیش رو ضمن حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی و انتخاب اصلح پاسخ دندان شکنی به دشمنان نظام و انقلاب بدهند و موجب شادی قلب امام عصر«عجل الله تعالی فرجه الشریف» گردند.

۱۳۹۰/۱۱/۲۰

بیانیه مشترک مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و بسیج دانشجویی دانشگاه قم در ارتباط با بزرگداشت یوم الله نه دی

ولایتمداری، بصیرت و معرفت سه عنصر تفکیک ناپذیری بود که هم در شعار و هم در شعور مردم مشاهده شد. باید دانست تا عاشورا هست نهضت نیز ادامه دارد و تا نهضت ادامه دارد آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. اگر دیروز امداد غیبی الهی با تجلی در شن‌های صحرای طبس، هواپیماهای آمریکایی را منکوب کردند امروز همان کمک الهی متجلی در دانش و فن‌آوری سپاه اسلام، پهباد جاسوسی شیطان بزرگ را زمین گیر کرد.

۱۳۹۰/۱۰/۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد حماسه نه دی

البته دشمنان اسلام نیز با بکارگیری عناصر خود فروخته توانسته‌اند هراز چند گاه به خیال باطل خود تحرک‌هایی را در صحنه سیاسی ایجاد نمایند. چنانچه در فتنه سال ۱۳۸۸ شاهد آن بودیم. که برخی افراد به ظاهر موجه اما بی‌بصیرت کاملاً آبروی خود را در اختیار دشمنان قرار داده و نقش مزدوری آنان را به خوبی ایفا نمودند. اما تا عاشورا هست نهضت نیز ادامه دارد و تا نهضت ادامه دارد شیطان بزرگ آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

۱۳۹۰/۱۰/۶

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در آستانه سالروز هفته دفاع مقدس ضمن پاسداشت ارزش‌های متعالی آن که به بهای خون‌های زیادی به دست آمده است یادآور می‌شود که باید این میراث عظیم را در اختیار نسل جوان سراسر خروش امت که با بیداری اسلامی، در حال پیکار با مستکبران می‌باشند داده شود.

۱۳۹۰/۶/۲۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۱-۹۰ حوزه‌های علمیه

بدون تردید حوزه‌های علمیه شاخه‌های پربار شجره طیبه‌ای هستند که اصلها ثابت و فرعها فی السماء تأتی اکلها کل حین باذن ربها و از این شجره لاشرقیه و لاغربیه است که اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله» به سراسر جهان معرفی گردیده و کلمه نورانی توحید و توحید کلمه انتشار می‌یابد.

۱۳۹۰/۶/۲۱

اطلاعیه شماره یک ستاد اجرایی کردن منویات حضرت امام خامنه‌ای«مدظله العالی»

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که طبق اساسنامه مصوب بازوی فکری و اجرایی جامعه محترم مدرسین و برخاسته از آراء طلاب و فضلاء است وظایفی ویژه در پشتیبانی این حرکت عظیم بردوش دارد. به همین منظور مجمع نمایندگان بدون هیچ ادعا و انگیزه‌ای غیر از اجرایی نمودن منویات معظم له اقدام به تشکیل ستادی به منظور پشتیبانی این حرکت تحول آفرین در حوزه‌های علمیه نموده است. بعضی از مطالبات متوجه طلاب و فضلای حوزه علمیه است که با حداکثر توان در اجرایی کردن آنها خواهیم کوشید.

۱۳۸۹/۹/۱۴

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در خصوص اجرایی نمودن رهنمودهای مقام معظم رهبری

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، که به حق مورد تأکید مقام عظمای ولایت می‌باشند، به عنوان منتخبین بدنه حوزه و طلاب عزیز شهرستان‌ها و به دلیل ارتباط وثیق خود با شجره مبارکه جامعه محترم مدرسین که بارها در این سفر مورد تکریم و تأکید معظم له واقع شدند، هر آنچه در توان دارند برای اجرایی نمودن رهنمودهای آن رهبر فرزانه به کار گیرند و به عنوان بازویی توانمند برای شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از هیچ کوششی در این راه نورانی دریغ ننمایند.

۱۳۸۹/۸/۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت ورود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به استان قم

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن خیر مقدم به رهبر معظم انقلاب و سپاسگزاری و اظهار امتنان از این توفیق و شکر سلامتی مقتدای فرزانه، از اقشار مختلف مردم عزیز قم به خصوص طلاب و جوانان پرشور که عاشقانه و پروانه وار شمع وجود رهبر و مقتدای خویش را در آغوش گرفتند، صمیمانه تشکر و قدردانی نموده، اعلام می‌دارد که در ایام اقامت رهبر معظم و پس از آن برای محقق ساختن رهنمودهای حکیمانه و مدبرانه ولی امر مسلمین لحظه‌ای کوتاهی نخواهیم کرد و به فضل الهی و با تمام توان در محقق ساختن منویات معظم له از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

۱۳۸۹/۷/۲۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نسبت به آتش کشیدن قرآن توسط برخی کوردلان

حادثه دردآور به آتش کشیدن قرآن توسط برخی کوردلان افراطی قلب هر انسان دینداری را در جهان آزرده می‌کند چه برسد به مسلمانان و قلب مقدس ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، ولی امر مسلمین، مراجع عظام و حوزه‌های علمیه، البته این دست اقدامات موهن نسبت به مقدسات اسلام از مدت‌ها قبل آغاز شد و در برهه‌ای می‌خواستند به دست سلمان رشدی خط توهین را کلید بزنند که با فتوای تاریخی و قاطع امام راحل رضوان الله تعالی علیه خنثی گردید و تیر خلاص رشدی مرتد هنوز در راه است و سرانجام به عمر ننگین وی خاتمه خواهد داد.

۱۳۸۹/۶/۲۲

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در رابطه با جریانات اخیر

سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۸۹، فرصت دیگری پیش آورد تا ملت ایران با امام راحل(ره) و راه نورانی آن عزیز تجدید پیمان کنند.

حلقه ی باشکوه و میلیونی مردم، که از سراسر کشور گرد مرقد مطهر حضرت امام(ره) آمده بودند، با برپایی نمازجمعه ای افتخارآفرین به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی جلوه روشنی از عظمت انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشتند.

۱۳۸۹/۳/۳۱

اطلاعیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در رابطه با جنایت ددمنشانه رژیم صهیونیستی نسبت به کشتی حامل کمک‌های انسان دوستانه به غزه

بار دیگر دست‌های جنایتکار اسرائیل از آستین ظلم آشکار بیرون آمد و این بار نه تنها ملت مظلوم غزه را از کمک‌های انسان دوستانه منع کرد، ملتی که سه سال است در محاصره غذا و دارو و امکانات قرار دارد، بلکه همه انسان‌های آزادیخواه و حقوق مسلم بشر را آماج حملات ددمنشانه خود در قالب حمله به کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه و انسان‌هایی که حامل پیام صلح و خیرخواهی بودند قرار داد.

۱۳۸۹/۳/۱۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم درباره عفاف و حجاب به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت فاطمه زهراء(س) و روز زن

زنان ایران اسلامی بویژه پس از بر قراری نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمامی سنگرها از الگو و اسوه و مقتدای خویش حضرت فاطمه زهرا(س) پیروی کرده‌اند. چه در تاریکی های حکومت رضاخانی که مدعی می‌خواست چادر عفاف از سر زنان بر دارد و چه در عصر حاضر که دشمن از راه ماهواره ها و سایت های پلید و مستهجن استحاله فکر و اندیشه و انگیزه ی زنان را هدف گرفته است.

۱۳۸۹/۳/۵

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در حمایت از بیانات حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

سخنان خیرخواهانه مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مبنی بر لزوم پیروی از سنت رایج در مراجع بزرگوار شیعه که هنگام فوت با تعطیل نمودن دفاتر و شکستن مهرها از یک سو زمینه را برای تقویت جایگاه مرجعیت حاضر آماده می‌ساختند و از سوی دیگر جلوی سوء استفاده‌های احتمالی را می‌گرفتند یکی از مصادیق این مسأله است.

۱۳۸۹/۲/۷