نامه ها، اطلاعیه ها و بیانیه های دوره هفتم

 

واکنش مجمع نمایندگان طلاب به برخی سخنان درباره برگزاری رفراندوم

جمهوری اسلامی یکبار رفراندوم را انجام داد و مردم با آرای بسیار بالا این نظام را قبول کردند و همان مردم که به این نظام رای دادند روز ۲۲ بهمن حضور یافتند. همین حضور برای تائید نظام کافی است لذا لازم است فردی که صحبت می کند به قانون اساسی مراجعه کند و بداند رفراندوم در چه زمانی انجام می گیرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم پیرامون نظر غیر علمی و مخالف با عقاید مسلم شیعه

آقای رئیس جمهور به خدا سوگند هر چه جنابعالی و دولت محترم در خدمت رسانی و اجرای اقتصاد مقاومتی تلاش و مجاهدت نمایید و مطالبات رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای را تحقق بخشید قطعاً ثواب و اجر بی‌نهایت پاداش شما خواهد شد. لکن توجیه و فرار از مسؤولیت هرگز برای احدی قابل قبول نیست حتی دوستان شما نیز این موضع گیری‌ها را و مغالطه گویی‌ها جنابعالی را بر نمی‌تابند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۶

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اغتشاشات اخیر

جای بسی تأسف است که دشمنان هنوز هم که هنوز است ملت بزرگ فهیم و انقلابی ایران را نمی‌شناسند، حکم ولی امر مسلمین مبنی بر آتش به اختیار؛ امت واحده را مانند سیل خروشان در همان ساعات اولیه به خیابان‌ها گسیل داشت و فیض قدسی حضرت بقیت الله الاعظم برای چندین بار حفاظت خود را از آرمان‌های مقدس به نمایش گذاشت.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اغتشاشات اخیر

جای بسی تأسف است که دشمنان هنوز هم که هنوز است ملت بزرگ فهیم و انقلابی ایران را نمی‌شناسند، حکم ولی امر مسلمین مبنی بر آتش به اختیار؛ امت واحده را مانند سیل خروشان در همان ساعات اولیه به خیابان‌ها گسیل داشت و فیض قدسی حضرت بقیت الله الاعظم برای چندین بار حفاظت خود را از آرمان‌های مقدس به نمایش گذاشت.

۱۳۹۶/۱۰/۱۴

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم پیرامون تصویب لایحه ورود زنان به ورزشگاه‌ها

براستی این افراد در چه فکری هستند که به زعم خود همه مصائب و مشکلات مردم را حل و فصل شده می‌بینند و از نگاه این روشنفکر مآبان مردم هیچ دردی در جامعه ندارند، جز حضور زنان در ورزشگاه‌ها و آغاز و شروع یک موج جدید بی‌بند و باری تحمیلی دیگر بر جامعه اسلامی؛ آیا نباید از صبر انقلابی امت اسلامی و فریادگری خانواده معظم شهیدان حیا کرد.

۱۳۹۶/۹/۱۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم پیرامون سرنگونی داعش و پیروزی مقاومت

خداوند قهار را بر این همه نعمت و پیروزی شکر می‌گذاریم و سجده شکر بر آستان ربوبی‌اش می‌ساییم و این فتح الفتوح با عظمت، و داشتن چنین سردار فاتح را به بزرگ رهبر انقلاب جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای«مدظله العالی» ملت ایران و ملت‌های منطقه تبریک عرض می‌نماییم.

۱۳۹۶/۹/۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم مصیبت جان باختن این عزیزان را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای مصدومان حادثه سلامتی و برای بازماندگان صبر واجر مسئلت می نماید.

۱۳۹۶/۸/۲۲

 

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پاسخ به هتاکی‌ها و یاوه گویی‌های رئیس جمهور آمریکا

ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن یاوه سرایی‌های دلقک قرن سیاست و بازیچه صهیونیزم مکار، ترامپ! که موجب شده است چهره منفور آمریکا را وقیح‌تر از گذشت در جلوی دیدگان جهانیان قرار دهد؛ برخود فرض می‌دانیم چون گذشته با رهبر بزرگ و حکیم یگانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای«مدظله العالی» بیعت دوباره بسته و آمادگی خود را برای اجرای فرمان جهادی حضرت ایشان در سراسر عالم اعلام ‌داریم.

۱۳۹۶/۷/۲۲

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت نسل کشی وحشیانه مسلمانان مظلوم میانمار

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکومیت این جنایت بشری و نسل کشی آشکار از امت اسلام و کشورهای اسلامی درخواست عملی و تأثیرگذار در خاتمه دادن به این آتش خانمان سوز در میانمار می‌نماییم و سازمان‌های بین المللی وظیفه دارند جلوی این آدم کشی را گرفته و از جان بی‌خانمان و زن و کودکان مسلمان میانماری حمایت نمایند.

۱۳۹۶/۶/۲۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت روز جهانی قدس

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از همه مسلمانان و آزادگان جهان بالاخص از ملت شریف ایران دعوت می‌کند با اهتمام به روز قدس یادگار امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای، با حضور در راهپیمایی روز قدس حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام نمایند.

۱۳۹۶/۴/۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در سپاسگذاری از فرماندهی کل قوا و قدردانی از سپاه پاسداران در عملیات مقتدرانه دیرالزور

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن قدردانی و تشکر ویژه از فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای«مدظله‌العالی» و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ بر همسنگران شهید تهرانی مقدم‌ها درود می‌فرستد که تبسم دوباره بر رخسار امت اسلام و آزادی خواهان جهان را رقم زدند.

۱۳۹۶/۳/۳۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکوم نمودن اقدام تروریستی حرم مطهر امام خمینی و مجلس شورای اسلامی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن اقدامات کور اخیر در حرم امام راحل و خانه ملت، از مسوولین امنیتی می‌خواهد با فعالیت‌های مضاعف؛ سرپل دشمن و سرنخ‌های اهداف شومش را با جدیت پیگیری نموده و ضمن شناسایی عوامل اجرایی، ستادی و فکری، گزارشات آن را به پیشگاه ملت بزرگ ایران اعلام دارد.

۱۳۹۶/۳/۱۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب در گرامیداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)

ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل رضوان الله تعالی علیه همگان را به شرکت در مراسم سالگرد آن سفر کرده فرا می‌خوانیم و دفاع از انقلاب را جهاد کبیر و تسلیم‌ناپذیری در برابر القائات و خواسته‌های دشمن و هوشمندی مقابل ترفندها و زیاده‌خواهی‌های طاغوت اعظم را عمل به وصیت امام(ره) و مطالبه خلف صالح ایشان دانسته و برای ارتقای اقتدار ملی و استحکام امنیت و تضمین پیشرفت کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

۱۳۹۶/۳/۱۳

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در دفاع از رهبر شیعیان مظلوم بحرین حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم

ما در روز جمعه روز خروش یک پارچه مردم بزرگ ایران علیه ظلم و تروریسم دولتی به دفاع از مظلوم هم صدا با همه امت اسلام به خیابانها آمده و در آستانه ما مبارک رمضان این حضور را بهترین فرصت برای یاری مظلوم می دانیم لذا روز جمعه بعد از نماز جمعه درسراسر کشورضمن محکومیت آشوب دولت های تروریسم خصوصاً بحرین و اسرائیل و عربستان همه باهم توطئه نکبت بار سران عربهای مرتجع را محکوم می نماییم.

۱۳۹۶/۳/۴

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در رابطه با سند ننگین ۲۰۳۰

آنان که تن به این ننگ تاریخی داده و در پس درب‌های ممهور شده، دست به امضای سندی زده‌اند که اساس ایرانی و اسلامی بودن خود را به نظام سلطه فروخته‌اند مگر یادشان نمی‌آید که امام رحل فرمود «نه شرقی و نه غربی؛ جمهوری اسلامی» این در حالی است که رهبری معظم و بصیر انقلاب همواره آنان را به صدور ارزش‌های انقلابی به جهان بشری فرا خوانده است. سؤال امروز حوزه‌های علمیه از آنان این است که «چه شده است صدور ارزش‌ها را به تبعیت بدون چون‌ و چرا از مبانی غربی وحشی را پذیرفته که ناهنجاری‌های اجتماعی آن را به جامعه در حال انفجار تبدیل کرده است».

۱۳۹۶/۲/۲۸

بیانیه مجمع نمانیدگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم در سپاسگذاری از اقدام انقلابی و جهادی جناب آقای دکتر قالیباف کاندیدای ریاست جمهوری

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم مراتب سپاس و تشکر خود را نسبت به ایثار و فداکاری برادر جهادی و زمان شناس و بصیر جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف در جهت انصراف به نفع حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی اعلام می‌نماییم و آرزوی توفیق و سلامتی و تداوم خدمت در نظام مقدس اسلامی را برای ایشان از خداوند منان خواستاریم.

۱۳۹۶/۲/۲۶

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در حمایت از کاندیداتوری حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی

امید است مردم شهیدپرور و انقلابی ایران اسلامی با عنایت خداوند منان در ظل توجهات حضرت ولیعصر«ارواحنا الفداء» و همچنین پاسخ به ندای رهبر فرزانه انقلاب با حضور پرشور خود در انتخابات ۲۹ اردیبهشت؛ بار دیگر حماسه‌ای بزرگ خلق نموده و نقشه شوم دشمنان و بدخواهان را نقش بر آب نمایند.

۱۳۹۶/۲/۱۴

پیام مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پی توهین ستاد انتخاباتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری به ساحت مقدس ثامن الحجج(علیه السلام)

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن این اقدام وقیحانه خواستار برخورد جدی با مسببان و مباشران این واقعه تأسف آمیز است. بی‌شک برخورد جدی با اینگونه هتاکی‌ها مرهمی خواهد شد بر دل‌هایی که از این اقدام بی‌شرمانه جریحه دار گردیده است.

۱۳۹۶/۲/۱۰

پیام تسلیت مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پی درگذشت حضرت آیت الله محمدی ایلامی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه سابق ایلام

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از خداوند منان علو درجات برای آن عالم بزرگوار و صبر جمیل برای بازماندگان خواهان است.

۱۳۹۶/۲/۱۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم در محکوم نمودن گستاخی و توهین کارشناس اقتصادی دگراندیش در برنامه زنده تلویزیون شبکه اول به حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن چنین افکار غرب گرایانه، حمایت خود را از سخنان مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی علامه جوادی آملی حفظه الله تعالی که هشدار قرآنی و نبوی به دست اندرکاران نظام بانکی و اقتصادی کشور داده است، مبنی بر اینکه از وام‌های ربوی پرهیز نمایند اعلام می‌داریم؛ چرا که اینگونه وام‌ها اعلان جنگ با خدا و پیامبران الهی است.

۱۳۹۶/۱/۱۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اقدام هنجارشکنانه برخی از مسؤولین و حمایت از تحصن علما و ائمه جمعه و جماعات استان خراسان جنوبی

مردم غیرتمند استان به همراه روحانیت با تحصن خود اعتراض و انزجار خود را از این رفتارها اعلام نمودند، مجمع نمایندگان طلاب وفضلای حوزه علمیه قم با حمایت قاطع از این حرکت تکلیف مدارانه و آمیخته به غیرت انقلابی علمای معظم و گرانقدر اعلام می‌دارد ملت با احدی بر سر ارزش‌های اسلامی و اهداف انقلاب عقد اخوت نبسته است. هر کسی در هر لباس و مقامی باشد و با مسیر امام و رهبری انقلاب فاصله بگیرد به همان اندازه از چشم ملت خواهد افتاد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت فرارسیدن سالگرد یوم الله ۲۲ بهمن

امروز کنار زدن طمع کاران از نظام و وطن اسلامی و کندن نقاب از چهره فتنه گران و حفظ رابطه معنوی امت با پیشوای خویش و حراست و حفاظت از دست آوردهای ثمره خون شهیدان در قالب سبک زندگی اسلامی، تقویت جبهه مقاومت، جلوگیری از نفوذ دشمنان، همه و همه از بارقه‌های امید در تداوم و استمرار انقلاب است.

۱۳۹۵/۱۱/۱۲

اطلاعیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در رحلت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

بدین وسیله دعوت به عمل می‌آید جهت بزرگداشت یاد و خاطر آن مرحوم؛ در جلسه بزرگداشتی که از طرف دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی حوزه های علمیه و مرکز مدیریت برگزار می‌شود شرکت فرمایید.

۱۳۹۵/۱۰/۲۲

بیانیه تقدیر و تشکر مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از حضور چشم گیر حوزویان در همایش «حوزه انقلابی، پشتوانه علمی، معنوی و سیاسی نظام اسلامی»

مجمع نمایندگان، با همت نمایندگان محترم و با لبیک گویی به تأکید حضرت امام خامنه‌ای«مدظله العالی» توفیق یافت تا در نهم دی ماه که جریان فتنه توسط امت خداجوی منکوب گردید؛ شاهد برگزاری همایش «حوزه انقلابی» باشد و از همه باشکوه‌تر حضور چشم گیر بزرگان حوزوی، اساتید، فضلاء و طلاب علوم دینیه بود که با استقبال بی‌نظیر مواجه گشت.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در سالگرد یوم الله ۱۹ دی

نوزده دی ثابت کرد عزم و اراده پولادین مرد و زن ایرانی، هرگز مقهور دشمنان نخواهد شد و از این باب تا پیروزی این ملت لحظه ای از آرمان‌ها و اهداف عقب نخواهند نشست. امروز نیز ملت فهیم انقلابی ایران با همان همت و صلابت در مقابل سپر آهنین صهیونیزم و قدرت شیطانی استکبار و افکار منحوس مرتجعان منطقه ایستاده و با پایداری وصف ناپذیر، دشمنان را با روحیه شهادت طلبی و مجاهدت‌های سپاه اسلام تحقیر کرده‌اند.

۱۳۹۵/۱۰/۱۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در سالگرد یوم الله نهم دیماه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن بزرگداشت یوم الله نهم دی از همه صاحب نظران، احزاب، گروه‌ها و جریان‌های انقلاب می‌خواهد تا نه دی را به عنوان داستان راستان و آثاری از دوستان برای نسل‌ها بازخوانی نمایند و باید بدانیم نهم دی جوهره و سنگ محک انقلابی از غیر انقلابی گردید.

۱۳۹۵/۱۰/۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت رحلت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شجونی یار دیرین امام و رهبری

مرحوم شجونی هرگز از خاطره‌های انقلابیون محو نخواهد شد که چون آزادگان در صف اول مبارزات – قبل، بعد و در استمرار نظام قرار داشت و با حضور در سنگرهای مختلف ثابت کرد شاگرد مکتب جهادی خمینی کبیر(ره)‌ «آسودگی آن عدم اوست» و همواره بر دو اصل تأکید فراوان داشت؛ پشتیبانی از ولایت فقیه و عدم مماشات با دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی.

۱۳۹۵/۸/۱۹

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت صدّ عن سبیل الله توسط شجره خبیثه آل سعود

رژیم آل سعود علاوه بر ادامه گستاخی‎های خویش در بی‎حرمتی به حجاج و عدم قبول مسئولیت این فاجعه بزرگ که در پی بی‎تدبیری و سوء مدیریت خائنین حرمین شریفین واقع شد با ادامه کشتار جنون آمیز کودکان و زنان و بیماران در جای جای شهرها و مواطن امت اسلام از یمن تا بحرین و از عراق تا سوریه که به حق لکه ننگی دیگر در دامان آل سعود این بوجود آورندگان تروریست و پرورش دهنده افکار پلید را شاهدیم.

۱۳۹۵/۷/۱۲

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت ضایعه اسفبار برگزاری کنسرت مختلط در شهر مقدس قم

در زمانی که دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی از همه گزینه‌های نظامی و سیاسی برای براندازی آن ناامید شده و تنها نفوذ و شبیخون فرهنگی را وسیله تهاجم خود قرار داده‌اند؛ برگزاری کنسرت مختلط فساد انگیز می‌تواند در راستای خوش رقصی پیاده نظام دشمن بوده باشد.

۱۳۹۵/۷/۱۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت روز جهانی قدس

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن دعوت از مردم همیشه در صحنه ایران بویژه طلاب و فضلای سراسر کشور و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس و سازشکاران مرتجع منطقه همگام با مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند نمود.

۱۳۹۵/۴/۱۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت اقدام بی سابقه رژیم جنایتکار آل خلیفه بحرین در سلب تابعیت از حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم«حفظه الله»

مجمع نمایندگان؛ تصمیم رژیم بحرین مبنی بر سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم را محکوم و همگان را به حمایت خود از این رهبر روحانی و مردم مظلوم بحرین اعلام می‌دارد؛ زیرا نظام ظالم بحرین تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته و راه را بر هر گونه راه حل سیاسی بسته و روشن است که اگر دخالت ها و دستورات آل سعود و حمایت های آمریکا و صهیونیست ها نبود، آل خلیفه نمی توانست چنین تصمیمی را اتخاذ نماید.

۱۳۹۵/۴/۳

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت دیدار مسموم عنصر سیاسی با بهائیت جاسوس صهیونیست

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم وظیفه خود می داند ضمن محکومیت این دیدار مزورانه؛ پشتیبانی خود را از تقبیح کنندگان این ملاقات مشکوک، مسموم، مذموم و از آن سوی مرزها هدایت شده اعلام داشته و از قوه قضائیه، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی می‌خواهد تا این پرونده را با جدیت مورد مداقه و پیگرد قرار دهند و مهره سوخته‌ای مثل فائزه هاشمی باید بداند هرگز در نظام اسلامی و میان امت انقلابی جایگاهی نخواهد داشت.

۱۳۹۵/۲/۲۹

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در قدردانی و حمایت از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان طلاب و فضلاء حوزه علمیه قم

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ به حق نقطه عطف دوباره‌ای در آغاز تحول بنیادین جهت فعالیت‌های مجمع نمایندگان طلاب شد؛ و در پرتو خورشید کلام رهبری بر قاطبه حوزویان حیات دوباره بخشید. چرا که رهبر معظم انقلاب این نکته زرین را برجسته کردند که انقلاب اسلامی ایران نور امیدی بود که پس از چهارده قرن دوری جهان اسلام ازمعارف عمیق دینی، جان دوباره ای به مستضعفان عالم داد. انقلاب اسلامی به رهبری و پیشتازی امام انقلابیان و مجاهدت شاگردان آن روحِ الهی در حوزه‌های علمیه به عنوان «انقلاب اسلامی» شکل گرفت.

۱۳۹۴/۱۲/۲۶

پیام تسلیت مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پی درگذشت حضرت آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان مقدس امام رضا و نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن طلب علو درجات برای این عالم مجاهد رحلت آن عالم ربانی را به پیشگاه امام زمان علیه السلام و رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه جهان اسلام به ویژه آستان قدس رضوی، حوزه علمیه خراسان و امت شهید پرور این استان تسلیت عرض می نماییم.

۱۳۹۴/۱۲/۱۵

بیانیه تشکرآمیز مجمع نمایندگان طلاب از حضور حماسی ملت ایران در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

مجمع نمایندگان طلاب ضمن تبریک به خاطر حلاوت این پیروزی بزرگ، تشکر و سپاسگزاری بی‌حد خود را به پیشگاه خدای بزرگ اعلام داشته و پیروز اصلی این انتخابات را فقط مردم شریف ایران اسلامی دانسته و از این باب لازم می‌دانیم از مراجع بزرگوار تقلید، تدابیر مهم مقام معظم رهبری، سران سه قوه، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، احزاب انقلابی و بالخصوص زحمات شورای محترم نگهبان و تلاش وزارت کشور قدردانی و حق شناسی نماییم؛ الحق نتایج انتخابات را فتح الفتوح در مقابل توطئه استکبار، انگلیس، صهیونیزم و سپری برای نفوذ بیگانگان می‌دانیم.

۱۳۹۴/۱۲/۸

بیانیه مجمع نمایندگان در دعوت از امت حزب الله جهت شرکت در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی

ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از همه اقشار و آحاد جامعه دعوت می‌کنیم تا با حضور حماسی خود به تکلیف الهی عمل کنند و زمینه ساز دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی یعنی مجلسی متعهد، درد آشنا، آرمان گرا، و بصیرت محور را با ماهیت ضد استکباری و در شأن نظام جمهوری اسلامی با آرای خود بوجود آورند.

۱۳۹۴/۱۲/۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب در مورد دهه فجر و یوم الله ۲۲ بهمن

ضمن تأکید بر حضور آحاد ملت بزرگ ایران در روز جشن پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی بزرگ یوم الله ۲۲ بهمن یادآور می شویم: همه مسؤولین، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی باید بدانند رمز پیروزی انقلاب اسلامی در وحدت کلمه است؛ لذا احدی حق ندارد با سخنان خارج از حقیقت نهادی از ارکان نظام را تضعیف و یا با سخنان نسنجیده خود موجب خشنودی بدخواهان نظام اسلامی گردد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۷

طومار نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در حمایت از شورای محترم نگهبان نسبت به انجام وظیفه نظارتی خود در امر انتخابات

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم حمایت خود را از تمام نهادهای ولایتمدار و قانونمدار علی‌الخصوص شورای محترم نگهبان که وظیفه نظارتی خود را بر امور انتخابات به نحو احسن انجام داده است، اعلام می‌دارد. درایت و بصیرت اعضای محترم شورای نگهبان قابل تقدیر و تشکر است و مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از این ولایتمداری، تبعیت از قانون و بصیرت شورای نگهبان در این برهه زمانی مراتب تقدیر و حمایت خود را اعلام می‌دارد.

۱۳۹۸/۱۱/۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت به شهادت رساندن شیخ باقرالنمر

بی شک امروز آتش فتنه از دامن شاهزادگان سعودی شعله ور است و خون بیگناهان در سیاهچال های زندان سعودی چون جوی آب همواره جاری است. باید وجدان های بیدار در الازهر و دانشکده های دین و مذهب در جهان اسلام عملکرد استکباری شاه سعودی را محکوم نمایند و با ابراز تنفر از این جانیان لجام گسیخته مسوولیت حرمین شریفین را از ایشان خلع نموده و این لکه ننگ را از دامن اسلام بشویند.

۱۳۹۴/۱۰/۱۲

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در بزرگداشت حماسه نه دی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت حماسه نهم دی ماه، با دعوت از طلاب و فضلای بصیر و انقلابی برای حضور در تجمع گرامیداشت حماسه ماندگار و الهام‌بخش ۹ دی، اعلام می دارد که همراه و همگام با ملت شهید‌پرور ایران اسلامی و نیروهای مدافع انقلاب و میهن اسلامی و با الهام از حقایق و عبرت‌های تاریخی به ویژه فتنه سال ۸۸ همچنان پرچم بصیرت و ولایتمداری را برافراشته نگاه‌ خواهد داشت.

۱۳۹۴/۱۰/۹

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت جنایت ارتش نیجریه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن کشتار شیعیان و پیروان مکتب اهلبیت، حمایت کامل خود را از جنبش های مذهبی در مناطق مختلف دنیا به ویژه نیجریه و رهبری جنبش، روحانی مبارز جناب آقای شیخ زاکزکی اعلام نموده و از دستگاه دیپلماسی کشور جمهوری اسلامی ایران و مجامع مربوطه مصراّنه خواستار است در دفاع از مظلومان عالم دچار تساهل نشده و با طرح لوایح متقن در مجامع بین المللی از بروز اینگونه جنایات جلوگیری کند.

۱۳۹۴/۹/۲۵

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم پیرامون خطر نفوذ دشمنان

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با تأسی به ندای ملکوتی حضرت سیدالشهداء که فرمودند: «هیهات مناالذله»، مبارزه با جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای ظالم و جنایتکار مخالفت و مقابله با هرگونه نفوذ جریانات دلبسته به استکبار جهانی باید سرلوجه کار همه مسئولان نظام اسلامی، روحانیت معظم و ملت ایران قرار داشته باشد و نباید اجازه دهند که به بهانه های مختلف از جمله برجام، حیاط خلوتی برای بدخواهان نظام اسلامی که قریب به چهل سال با مبارزه خالصانه و نثار هزاران شهید و جانباز بدست آمده است، ایجاد گردد.

۱۳۹۴/۸/۳۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت تصویب برجام

مجمع نمایندگان اذعان می نماید، حال که نشست ۱+۵ با حضور هیأت ایرانی ماهیت گرگ صفتی آمریکا را آشکارتر و دروغ پردازی آنها را از شیپور شیطنت بر همگان برملا ساخت، لازم است دولت مردان نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس قانون اساسی تمامی اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی را همچون گذشته با ایستادگی بر مواضع و حقانیت اصول جمهوری اسلامی ایران حفظ و حراست نمایند و طبق فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هوشمندانه با نظارت و دقت حساب شده از مفاد برجام و تعهدات بین المللی و با رصد کامل همه مواضع را زیر نظر داشته باشند.

۱۳۹۴/۸/۲۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم بمناسبت یوم الله ۱۳ آبان

ما امت انقلابی اگر به وظیفه تعظیم شعائر عمل نماییم و روز ملی استکبار ستیزی را نماد تبری و اعلام بیزاری از مشرکین و مستکبرین و تکمیل کننده تولی قرار دهیم اتفاقی همچون تسخیر لانه جاسوسی و تحقق شعارهای انقلاب را شاهد خواهیم بود و انقلابی دیگر نظیر ۹دی را رقم خواهیم زد که رهبر انقلاب آن را نظیر ۲۲ بهمن بلکه اهم از آن و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب دانسته اند؛ و اگر با غفلت و سهل انگاری و ساده اندیشی از کنار آن عبور کنیم و شاخصهای راه امام و فرامین رهبری را فراموش کنیم همچون شهادت شهدای دانش آموز در سیزده آبان و تبعید امام امروز نیز درس عبرت دیگری را تجربه خواهیم کرد.

۱۳۹۴/۸/۱۳

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم بمناسبت فاجعه ی منا

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، این حادثه‌ی اندوه‌بار رابه روح مطهّر حضرت رسول اعظم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) و به ساحت مقدّس ولیّ‌الله‌الاعظم حضرت صاحب‌الزّمان(ارواحنا فداه) که صاحب‌عزای اصلی است و به همه‌ی بازماندگان وعزاداران درسراسر جهان اسلام بویژه در ایران عزیز تسلیت عرض مینماید و رحمت خاصّه‌ی خداوند غفور، رحیم و شکور را برای این‌ میهمانان گرامی‌اش و شفای‌ عاجل آسیب‌دیدگان و مجروحان را از درگاه عطوفتش مسئلت می نماید.

۱۳۹۴/۷/۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در خصوص توافقنامه برجام

توافق ایران و ۱+۵ در وین نشان از رخدادی بسیار مهم در فرآیند تحولات جهانی می‌دهد. آمریکا و متحدانش بارها بر حیاتی بودن این توافق تأکید و تصریح کردند که اهرمی برای فشار علیه ایران نداشته‌اند و اگر این توافق صورت نمی‌گرفت نظام تحریم‌ها فرو می‌پاشید.

۱۳۹۴/۵/۲۸

هشدار نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم نسبت به عدم تخطی از بیانات رهبری پیرامون مذاکرات هسته ای

ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با تأکید بر مواضع قاطعانه رهبر معظم انقلاب و حمایت از تیم مذاکره کننده اعلام می‌داریم مبادا در نحوه مذاکرات از مواضع رهبری یک قدم عقب نشینی صورت گیرد که در این صورت مورد مؤاخذه مردم سلحشور ایران به ویژه خانواده معظم شهداء خواهید شد.

۱۳۹۴/۴/۲

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم پیرامون مذاکرات هسته ای

نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده و ظرفیتهای علمی،‌ فناوری و هسته‌ای ایران اسلامی به رعایت خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری دام ظله العالی بارها فرموده‌اند تأکید می‌کنیم و شجاعت و سلحشوری در برابر زیاده خواهی مستکبران را مصرانه مطالبه می‌نماییم.

۱۳۹۴/۳/۷

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در محکومیت کشتار وحشیانه مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن اعلام آمادگی برای فرمانبری از سوی فرمانده کل قوا رهبر جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای«مدظله العالی» روز دوشنبه (۹۴/۱/۳۱) با شرکت در تجمع شکوهمند حوزویان در فیضیه ضمن حمایت از مردم مظلوم یمن برخود فرض می‌داند که ساکت ننشسته وضمن اعلام همدردی با این مردم مجاهد، مبارز، مظلوم و پیرو حقیقی حضرت محمد (ص) خاتم انبیاء از ایشان پشتیبانی نماید.

۱۳۹۴/۱/۲۹

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در طلیعه سی و ششمین بهار پیروزی انقلاب ضمن حمایت از مواضع شفاف و راهگشای مقام معظم رهبری پیرامون مذاکرات هسته‌ای، از همه ملت بزرگ ایران، خصوصاً روحانیت معظم و جوانان پرشور و بانشاط دعوت به حضوری گرم در این راهپیمایی نموده تا ضمن تجدید میثاق با امام راحل و شهدای گرانقدر با مقتدای خود پیمانی مجدد بسته و اعلام نمایند که حافظ امنیت، اقتدار و استقلال کشور خود خواهند بود.

۱۳۹۳/۱۱/۲۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم«صلی الله علیه و آله»

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن این عمل ننگین اهانت به ساحت مقدس پیامبر در مجله فکاهی شارلی ابدو، برخورد فرض و لازم می‌داند انزجار خود را از این اقدام پست به بهانه آزادی بیان و مطبوعات به گوش سردمداران صهیونیست برساند و اعلام می‌دارد آنچه در این مجله اتفاق افتاده توهین به مقدسات مسلمانان جهان بوده و از نظام حقوق بین الملل خواهانیم توهین کنندگان به پیامبر را مورد تعقیب قضایی قرار داده تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

۱۳۹۳/۱۰/۳۰

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پنجمین سالگرد حماسه نهم دی

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن پاسداشت حادثه تاریخی و ماندگار ۹ دی از ساکتین و خواص بی‌بصیرت می‌خواهد که هر چه سریعتر موضع خود را نسبت به فتنه مشخص کنند و بیش از این با سکوت خود آب به آسیاب دشمن نریزند و همچنین طلاب و فضلای حوزه را به تأسی از رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب به شرکت گسترده در تجمع بزرگداشت این روز سرنوشت ساز دعوت می‌نماید.

۱۳۹۳/۱۰/۸

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در حمایت از روحانی برجسته انقلابی فرهیخته شیخ نمر باقر النمر

ما نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم همراه با طلاب و فضلاء و اساتید محترم حوزه‌های علمیه ضمن شرکت در اجتماع بزرگ مبلغین مدرسه فیضیه روز دوشنبه ۹۳/۷/۲۸ این حکم نابخردانه و دور از انسانیت را محکوم نموده و علاوه بر آن این حکم را دیکته استکبار و صهیونیزم می‌دانیم؛ لذا به آل سعود هشدار می‌دهیم هر اقدام بی‌شرمانه ایشان از سوی مسلمانان آزاده بی‌پاسخ نخواهد ماند و اگر حیات را از شیخ نمر باز بگیرند آل سعود حیاتی نخواهد داشت.

۱۳۹۳/۷/۲۵

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به مناسبت روز جهانی قدس

نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن دعوت از مردم همیشه در صحنه ایران به ویژه طلاب و فضلای سراسر کشور و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس همگام با مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند نمود و مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم مطمئن است این حرکات ارزشمند در پرتو رهبری رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای«مدظله العالی» منجر به آزادی قدس شریف و نجات مردم مظلوم فلسطین خواهد شد.

۱۳۹۳/۵/۱

بیانیه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در خصوص محکومیت جنایات اخیر گروهک تروریستی داعش در عراق

مجمع نمایندگان طلاب و فضلاء حوزه علمیه قم ضمن همدری با مردم مظلوم و ستمدیده عراق و محکوم کردن حملات وحشیانه گروهک داعش مسئولیت این جنایات را متوجه گروهک های تکفیری می داند و از مردم و دولت عراق می خواهد در پرتو بهره مندی از رهنمودهای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سیستانی با اتحاد و همدلی در مقابل گروهک داعش ایستادگی نموده و از این امتحان الهی سربلند بیرون آیند.

۱۳۹۳/۳/۲۴