امروز سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶

نمايش اخبار

  • رهبر معظم انقلاب تأکید کردند: ملت ایران محکم ایستاده است و هر حرکت غلط نظام سلطه در قضیه برجام، با عکس العمل جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.
  • آیت الله اعرافی تصریح کرد: از مهم ترین چیزهایی که در نظام حوزه بوده و علمای بزرگی را پرورش داده است آزادی های انتخاب طلبه است و ما معتقدیم که حوزه آزاد باید صیانت شود و مؤسسات هم باید آزادی های حوزه را حفظ کنند و ممکن است پِرت هایی را هم داشته باشد ولی در کل به نفع حوزه است.
  • مجمع نمایندگان طلاب وفضلای استان های خراسان رضوی، جنوبی، شمالی مقیم حوزه علمیه قم، در محکومیت جنایات علیه مسلمانان مظلوم میانمار بیانیه ای صادر کرد.
  • حضرت آیت الله نوری همدانی به دعوت علما و حوزه های علمیه لبنان عازم این کشور شد.این مرجع تقلید در این سفر که یک هفته به طول خواهد انجامید, با شخصیت های دینی و فرهنگی لبنان و همچنین مقامات ارشد حزب الله دیدار و گفت و گو خواهند داشت.
  • حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه اسلام برای زن مهریه قرار داده است، گفت: گاهی بعضی از قلم شکسته ها می نویسند که مگر زن کالا است که بخواهد خرید و فروش شده و مهریه داشته باشد و که این نگرش کاملا اشتباه است و باید در پاسخ به این افراد بیان کرد که خداوند به زن لطف و کرامت داشته است که برای او مهریه قرار داده تا پس انداز و جبرانی برای روز مبادای او باشد و قرآن کریم همچنین خطاب به مردان می فرماید که اگر می خواهند زن را طلاق بدهند حق ندارند که از مهریه او بکاهند و مهریه او را کم پرداخت کنند.
  • حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری مسئولیت بسیار ظریف و خطیر مجمع در «تشخیص و اِعمال مصلحت» افزودند: مجمع در مواقعی که مصلحتی مهم وجود دارد و نظر مجلس شورای اسلامی را بر تشخیص شورای نگهبان ترجیح می‌دهد، باید توجه کند مصلحتی که تحت عنوان ثانویه است، طبعاً باید بسیار مهم، مسجل و واضح باشد و با نظر اکثریت قاطع و قابل قبول مجمع، آن‌هم برای مدتی معین و موقت اعمال شود.
  • حضرت آیت الله مکارم شیرازی به تبیین وظایف هیأت های مذهبی پرداخت و زنده نگه داشتن امر ولایت، تربیت افراد، ایجاد جاذبه برای جوانان و حفاظت از آنها در برابر فسادهای موجود را ضروری برشمرد و اظهار داشت: سیره اهل بیت(ع) باید در بازارها، اداره ها، شوراها، مسائل سیاسی، مراسم های ازدواج و غیره نهادینه شود.
  • مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن محکومیت این جنایت بشری و نسل کشی آشکار از امت اسلام و کشورهای اسلامی درخواست عملی و تأثیرگذار در خاتمه دادن به این آتش خانمان سوز در میانمار می‌نماییم و سازمان‌های بین المللی وظیفه دارند جلوی این آدم کشی را گرفته و از جان بی‌خانمان و زن و کودکان مسلمان میانماری حمایت نمایند.
  • حضرت آ‌یت الله مکارم گفت: تأثير فرهنگ جامعه در پرورش فضائل و رذائل جامعه غیر قابل انکار است، زیرا مقولۀ فرهنگ، مجموعه امورى است كه به روح و فكر انسان، شكل مى دهد و انگيزه اصلى او را به سوى مسائل مختلف، فراهم مى سازد.
  • حضرت آيت الله عبدالله جوادي آملي در ديدار اهالي محله احمدآباد شهرستان دماوند گفت: اين جامعه اگر عاقل باشد كشور خودش را بهشت‌گونه درست مي‌كند كشوري كه در آن امنيت هست، امانت هست، صداقت هست، وفا هست، اين نمونه‌اي از آن بهشت است.
نمايش منو
اوقات شرعی

امروز : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
۲۶ ذي الحجة ۱۴۳۸