امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

نمايش اخبار

  • حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که انقلاب باید قدرت خود را به جهانیان نشان دهد، گفت: انقلاب نیز باید قدرت خود را نشان دهد و به شکر خدا امروز ایران اسلامی توانسته است در مضجع همه، انقلاب و عزت خود را حفظ کند چنانچه امروزه دشمنان همیشه از تحریم موشکی ایران سخن می گویند اما ایران از افزایش قدرت موشکی سخن می گوید زیرا انسان باید همیشه با قدرت، عزت، شجاعت و عظمت حرکت کند که انقلاب نیز این گونه حرکت کرده است.
  • آغاز ایام ماه صفر، ظرفیت عظیمی است که می توان در مجالس حسینی، در مساجد و هیئت ها به اهداف مقدس امام حسین(ع) اشاره کرد.
  • حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد در جلسه ای که با حضور نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم برگزار شد، گزارشی از برنامه ها و فعالیت این مجمع ارائه کرد.
  • حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی با تأکید بر رعایت مسائل اسلامی در دانشگاه ها، گفت: غربی ها فرهنگ فاسد خود را در کتاب ها جاسازی می کنند و به دست جوانان می دهند که اگر بیدار نباشیم دچار مشکل خواهیم شد. البته هر کسی علمی داشته باشد می پذیریم و علم محترم است اما نباید فرهنگ فاسدی در آن وارد شده باشد و به نام علم به خورد جوانان بدهند، دانشگاه ها باید به هوش باشند، کتاب ها باید به صورت دقیق بررسی شود تا مسائل انحرافی به نام علم در آن ها وجود نداشته باشد.
  • حضرت آ‌یت الله سبحانی با بیان این که اگر هزینه بخشی از اساتید با پذیرش پروژه ها تأمین شود اثرگذار است، ابراز داشت: با پذیرش پروژه ها می توان هزینه را استخراج کرد تا مشکلات هزینه ها بهبود پیدا کند.گاهی برخی دانشجویان مستعد و نیازمند توان پرداخت هزینه را ندارند که اگر برای آن ها تخفیفی در نظر گرفته شود اثرگذار است و می تواند سبب جذب افراد مستعد شود، همه افراد نمی توانند هزینه را بپردازند که اگر به بخشی از آن ها رسیدگی شود خوب است.
  • حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با اشاره به خطبه شقشقیه امیرمؤمنان، گفت: حضرت می فرمایند خداوند از علما پیمان گرفته در برابر ظلم ظالمان ایستادگی کرده و محرومان و مستضعفان را یاری کنند. بر این اساس عالمان نمی توانند در برابر ظلم سکوت کنند، در هر جای دنیا که مظلومانی باشند باید به فریاد آن ها رسیدگی شود، عالم نباید در برابر ظلم آرام بنشیند بلکه باید با زمان شناسی و جامعه شناسی وظیفه خود را انجام دهد.
  • حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: آمریکا می خواهد که ایران بدون قدرت و ذلیل باشد، از این رو آمریکایی ها به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و امروز هم از پیمان هایی همانند محیط زیست و یونسکو به صورت یک جانبه خارج می شوند، اگر پیمان بسته شده یک جانبه خارج شدن معنا ندارد. مستکبران و صهیونیست ها دوست دارند که کسی به آن ها نگوید که کار خلاف انجام می دهند و انتظار دارند که هر چه انجام می دهند مورد قبول باشد، خود آمریکایی ها سازمان ملل و یونسکو را ایجاد کردند اما از یونسکو یک طرفه خارج شدند.
  • حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که طلاب جوان هر اندازه که می توانند باید مطالعه، مباحثه و نویسندگی کنند، ابراز داشت: چیزی که در دوران جوانی آموخته شود تا دوران پیری همانند چراغ روشن است، وقتی انسان پیر شد از عبادت و آموزش باز می ماند مگر این که از قبل سرمایه داشته باشد.
  • حضرت ‌آیت الله نوری همدانی گفت: تمام کسانی که از اروپا از برجام حمایت کردند درباره موشک ایران حرف داشته و می گویند که به شرطی قبول داریم که ایران موشک نداشته باشد، هیچگاه نباید به حرف ها و پیمان های مستکبران و دشمنان اعتماد کرد، باید با تکیه بر ملت گام برداشته شود تا شاهد نتایج آن باشیم، اقتصاد مقاومتی نیز باید از جلسات خارج شده و به میان مردم آورده شود، باید با اتکای به ملت مشکلات را حل کنیم، امروز باید در برابر بزک کردن ها هوشیار باشیم.
  • رهبر معظم انقلاب گفتند: اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و امریکایی هاست، با سخنان رئیس‌جمهور امریکا درباره پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضعگیری خوب است اما کافی نیست. تا طرف مقابل، برجام را پاره نکند، ما آن را پاره نمی‌کنیم، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریز ریز می کنیم.
نمايش منو
اوقات شرعی

امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
۶ ذي الحجة ۱۴۳۹