امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

نمايش اخبار

  • دبیر شورای نگهبان با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران به تشریح اهداف دشمنان پرداختند و با اشاره به آموزه‌های قرآنی افزودند اگر توکل‌تان به خدا باشد،خدا کفایت می‌کند و شر دشمنان را از سر شما کوتاه می‌کند.
  • نماینده خبرگان با اشاره به مشکلات زیست محیطی کشور گفت: گاهی می خواهیم مشکلات را گردن این و آن بیندازیم، متأسفانه فقط حرف می زنیم در حالی که باید اقدام و عمل کرد.
  • پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در یادداشتی به بیان دیدگاه حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) از نگاه این مرجع تقلید پرداخت.
  • حضرت ‌آیت الله نوری همدانی، فتوای به موقع حضرت آیت الله سیستانی را بسيار راهگشا و کارساز دانست و تأکید کرد که این فتوای مهم و تاریخی دشمنان اسلام را متوجه قدرت و تأثیرگذاری مرجعیت کرده است.
  • حضرت ‌آیت الله مکارم گفت: امامزادگان به عنوان مبلغ فرهنگ ایمانی و رسولان نشر ولایت اهل بیت (ع) در سراسر کشور پناهگاهی برای مردم به شمار می‌روند و مردم در هنگام سختی به منظور واسطه قرار دادن این بزرگان به قبور مطهر آنان مراجعه می‌کنند.
  • عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دموکراسی و آزادی که اندیشمندان غرب آن را غیرممکن می‌دانند، اسلام با نظام ولایت فقیه این آزادی را به بشر هدیه داده است. اگر می گوییم ولایت فقیه، مطلقه است برای پاسخ به نیاز و خواست واقعی خود انسان است زیرا فقه در واقع خواست تکوینی بشر و ولایت آن، ولایت خواست و فطرت بشر بر بشر است. از سوی دیگر فهم فقیه نزد خدا حجت است و او کاری جز هدایت به حکم خدا ندارد.
  • حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تصمیم مسئولان برای اعزام حجاج خاطرنشان کردند: نگرانی‌هایی در این خصوص وجود داشت، اما مسئولان از قوای محترم در شورای عالی امنیت ملی همه جوانب موضوع را سنجیدند و به این تصمیم رسیدند که حج برگزار شود. داغی که در دل ایرانی‌ها بواسطه حوادث تلخ حج ۹۴ پیش آمد، فراموش نشدنی است، بنابراین امنیت و ایمنی حجاج بسیار مهم است و باید محفوظ بماند.
  • جامعه مدرسین در بیانیه ای با بیان اینکه جوانان مبارز در سرزمین‌های اشغالی آینده فلسطین را در دست گیرند، تأکید کرد: قدس شریف و مسجد الاقصی فلسطینی و اسلامی بوده، هست و باقی خواهد ماند و رژیم نامشروع اسرائیل باید بفهمد پایانی جز خذلان و خواری نخواهد داشت.
  • حضرت آیت الله نوری همدانی در پیامی به مناسبت سالگرد رحلت آیت الله مشکینی، گفت: این فقیه وارسته از جهت زهد و اخلاص و صفا ممتاز بود و عمر با برکت خود را در عرصه‌های متعدد اسلامی صرف کرد.
  • عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: از مسؤولان حوزه می خواهیم به حوزه های مناطق محروم بشتر توجه داشته باشند، شهریه ها در این مناطق باید بیشتر بوده و امکانات آن ها باید افزایش پیدا کند، اگر استادی می خواهد به مناطق محروم برای تدریس برود باید امکانات لازم را برای او فراهم شود.
نمايش منو
اوقات شرعی

امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
۷ رمضان ۱۴۳۹