امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

نمايش اخبار

  • خبر رحلت جانگداز حاج محمدباقر محمدزاده پدر شهیدان بزرگوار حسین وعلی محمد زاده سبب تأسف و تألم فراوان گردید.
  • حضرت آیت الله سبحانی در پیامی به یازدهمین مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) بر لزوم توجه هر چه بیشتر به معانی قرآن و عمل به کلام وحی تاکید کردند.
  • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه پایه فضای مجازی براساس فناوری است و این فناوری باعث تغییر فرهنگ خواهد شد و سبک زندگی را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد گفت: این تغییرات چالش‌های زیادی ایجاد می‌کند از جمله چالش در حاکمیت است و غرب برنامه‌ریزی سنگینی در این زمینه انجام داده و همه ما نگران شبکه‌های اجتماعی آینده هستیم بنابراین باید به داشته های خود نگاه کنیم و در این زمینه فکری اساسی باید کرد.
  • جمعی از علما و استادان سوریه در قم با آیت الله محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفت‎وگو کردند.
  • حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به نشست بین المللی هم اندیشی برای مبارزه با افراطیت و تکفیر در کابل نوشت: تفکر تکفیر بر خلاف تمام ضروریات اسلام است، علما باید با روشنگری ریشه این افکار را بسوزانند.
  • آیت الله خرازی با اشاره به تلاش دشمنان اسلام برای دور کردن انسان ها از حقیقت، عنوان کرد: آمریکا با به وجود آوردن گروه های تکفیری و تروریستی مانند داعش تمام همت خود را بر تضعیف اسلام قرار داده است و سعی دارد به وسیله جنایات این گروه ها از اسلام هراسی در جهان ایجاد کند.
  • حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با شاره به آیه شش سوره مبارکه هود که می فرماید «وَمَا مِنْ دَابَّةٍ فِي الْأَرْضِ إِلَّا عَلَى اللَّهِ رِزْقُهَا» بیان داشت: پیام آیه شش سوره مبارکه هود این است که همه مخلوقات حتی مار و عقرب عائله خدا هستند و روزی آنها به دست خداست، اما باید تلاش و کوشش کنیم و از تنبلی و بیکاری فاصله بگیریم تا بتوانیم روزی خود را از زمین بدست بیاوریم. پشت میزنشین تربیت کردن با تربیت اسلامی سازگار نیست و مشکل بیکاری را حل نخواهد کرد.
  • نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز استان کرمان حوزه علمیه قم از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمان پیش از ظهر امروز در سالن همایش های دارالشفاء با حضور آیت الله مقتدایی،عضو شورای عالی حوزه های علمیه حجت الاسلام و المسلمین علیدادی، نماینده ولی فقیه در استان کرمان و حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نائب رئیس مجمع نمایندگان برگزار شد.
  • حجت الاسلام والمسلمین علیدادی اظهار داشت: استان در بخش معیشتی، اقتصادی و فرهنگی تبلیغی نیازمند حضور پررنگ طلاب است؛ بنابراین امیدواریم که ارتباط طلاب کرمانی مقیم قم با استان نزدیکتر شود و شرایط آن فراهم شود تا شاهد حضور طلاب و فضلای کرمانی در استان باشیم.
  • آیت الله مقتدایی گفت: حوزه های علمیه شهرستان ها باید تقویت شود و خود فضلای بومی هر استان باید به فکر استان خود باشند، مساجد را از امام جماعت پرکنید و این را برای خود وظیفه بدانید.
نمايش منو
اوقات شرعی

امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
۷ جمادى الثاني ۱۴۳۹