امروز شنبه ۲ تير ۱۳۹۷

فتنه ادامه دارد/ قصد دارند 22 بهمن تیر خلاص را بزنند پنجشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴:۴۰


فتنه ادامه دارد/ قصد دارند 22 بهمن تیر خلاص را بزنند تعداد بازدید: ۱۲۴

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه با اشاره به اینکه این فتنه آتش زیر خاکستر است، گفت: این فتنه ادامه خواهد داشت و قصد دارند 22 بهمن تیر خلاص را بزنند، بنابراین وظیفه روحانیت تبیین مسائل برای مردم است، مسئولان هم بایستی به مسائل اقتصادی مردم رسیدگی کنند تا بهانه دست دشمنان ندهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پنجاه و ششمین جلسه عمومی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که شامگاه چهارشنبه(20 دی ماه) در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: دونوع جنگ داریم، نخست جنگ مستقیم که رودر رو با دشمنان می جنگیم و هویت ها از همدیگر پنهان نیست و چهره ها مشخص است.

 

وی با اشاره به نوع دوم جنگ، تصریح کرد: یک نوع جنگ دیگر هم داریم که اگر می خواستیم  به عقبه دشمن ضربه بزنیم بایستی مثل آنها می شدیم یعنی مثل آنها لباس می پوشیدیم حرف می زدیم و اطلاعاتمان در رابطه با آنها کامل می بود که لو نرویم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه امروزه برای شکست دادن یک نظام سیاسی از عملیات نفوذ استفاده می کنند، گفت: در اینگونه پروژه ها از یکسری افراد استفاده می کنند که مردم دچار شک و تردید شوند و حق و باطل را تشخیص ندهند.

 

 حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری تصریح کرد: امروزه در حوزه های علمیه این تفکر را می خواهند ترویج دهند که دین از سیاست جدا است، در واقع می خواهد حوزه ها از سیاست به دور باشند و برای این مساله هم به صورت جدی کار می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه برخی از فرقه ها را به وجود آوردند که مراجع تقلید را مهدورالدم می دانند، افزود: متاسفانه طلابی که شهریه امام زمان(عج) را استفاده می کنند وارد این فرقه ها می شوند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: دشمنان برای زمین زدن نظام هرکاری که از خارج کشور کردند فایده ای نداشت و امروز تصمیم گرفتند که از داخل این کشور به نظام آسیب برسانند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان برای روی کشور ما زوم کردند و افرادی که یک مقدار با نظام فاصله می گیرند را  حمایت می کنند و این را بدانید اگر این کشور تا به امروز به قوت خود باقی مانده است، به دلیل نعمت بزرگ ولایت فقیه است وگرنه تا به حال دولت ها هزار بار گمراه می شدند و این ولی فقیه است که به دشمنان اجازه نمی دهد اهداف پلیدشان را پیش ببرند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری با بیان اینکه بقاء و دوام این نظام بستگی به سرمایه ملی دارد، تصریح کرد: اعتماد عمومی و اعتبار عمومی سرمایه ملی است، در این فتنه نتوانستند جمعیت فتنه سال 88 را به میدان بیاورند و جمعیت خیلی اندکی را تحریک کردند، در واقع آنها می خواهند بگویند اعتبار و اعتمادی نیست.

 

وی ادامه داد: برخی می گویند که چرا رهبری دخالت نمی کند و در ذهن مردم شبهه درست می کنند، در واقع روحانیان بایستی به این شبهه ها پاسخ دهند که اگر رهبری دخالت کند تازه فرافکنی ها شروع می شود، نفی مسئولیت از خودشان و هزاران قصه دیگر درست می کنند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر تماما دین مورد هجمه قرار گرفت و این یک جنگ ساسی نبود، زمانی که حسینیه ها، مساجد و حوزه های علمیه را آتش می زنند مشخص است که دنبال چه مسائل فرهنگی هستند.

 

وی بیان کرد: دشمنان از 4 سال قبل برنامه ریزی کردند و خواستند از طریق وضعیت معیشتی مردم ورود پیدا کنند و به نظام ضربه بزنند، رهبر معظم انقلاب هم طی این سال ها بر روی مسائل اقتصادی بسیار تاکید داشتند و حتی در نامگذاری سال ها از واژه اقتصادی استفاده کردند، در واقع ایشان می دانند دشمن از کجا می خواهد ورود کند ولی متاسفانه کسی گوشش بدهکار نیست.

 

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه برجام نه تنها سایه تهدیدات را کم نکرد بلکه دشمن را بیشتر جری کرده است، گفت: امروزه تنها چسبیدند به برجامی که آینده آن مشخص است و مسائل اقتصادی داخلی را رها کردند، در واقع اقتصاد ما امروز اقتصادی واردات محوراست که کاملا متضاد با اقتصاد مقاومتی است، همه کارخانه ها در حال ورشکسته شدن هستند و کارگران آنها بیکار شدند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری در پایان با اشاره به اینکه این فتنه آتش زیر خاکستر است، گفت: این فتنه ادامه خواهد داشت و قصد دارند 22 بهمن تیر خلاص را بزنند، بنابراین وظیفه روحانیت تبیین مسائل برای مردم است، مسئولان هم بایستی به مسائل اقتصادی مردم رسیدگی کنند تا بهانه دست دشمنان ندهند.

 

 

    نمايش منو
    اوقات شرعی