امروز یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷

مردم در 22 بهمن جواب دشمنان نظام را خواهند داد جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹:۰۹


مردم در 22 بهمن جواب دشمنان نظام را خواهند داد تعداد بازدید: ۲۶۵

عضو مجمع نمایندگان طلاب عنوان کرد: این حکومت هیمنه استکبار را در هم شکست، لذا برای براندازی آن تلاش های زیادی انجام می دهند، قطعا مردم شریف ایران در روز 22 بهمن جواب دشمنان نظام جمهوری اسلامی را خواهند داد.
به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان، حجت الاسلام والمسلمین سوری لکی ،نماینده طلاب و فضلای کوهدشت در نطق پیش از دستور پنجاه و هشتمین جلسه مجمع نمایندگان طلاب با تبریک دهه فجر، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ولی امر مسلمین و ملت شریف ایران تبریک گفت و یاد و خاطره شهدای انقلاب بخصوص شهدای روحانیت را گرامی داشت.
 
حجت الاسلام و المسلمین سوری لکی با اشاره به اینکه  انقلاب به دست مردم رقم خورده است، گفت: انقلاب جمهوری اسلامی ایران نشأط گرفته از اسلام ناب محمدی است و برگرفته از قیام حسینی است.
 
نماینده طلاب و فضلای کوهدشت ادامه داد: امام خمینی(ره) حکومتی با محوریت ولی فقیه ایجاد کرده است که امروز پرچم داری آن به دست شخص کم نظیری مانند امام خامنه ای (مدظله العالی) افتاده است.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب عنوان کرد: این حکومت هیمنه استکبار را در هم شکست، لذا برای براندازی آن تلاش های زیادی انجام می دهند، قطعا مردم شریف ایران در روز 22 بهمن جواب دشمنان نظام جمهوری اسلامی را خواهند داد.
 
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اظهار داشت: همه مسئولان بایستی با عزمی جدی برای حل مشکلات اقتصادی همت گمارند و دشمنان را مأیوس و مردم را نسبت به آینده امیدوارتر کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین سوری لکی در بخش دیگر از سخنان خود به برخی از آفت های حوزه اشاره کرد و گفت: یکی از آفت های امروز حوزه این است که جایگاه خود را گم کرده است به گونه ای که برخی از فضلا به سمت درس خواندن در دانشگاهها می روند و به مدارک آن افتخار می کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد طلاب در حوزه ها وجود ندارد، گفت: مسأله آمار طلاب مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، امروز آمار دقیقی از ورودیهای و افرادی که از حوزه بنا به دلایلی خارج شده اند وجود ندارد، بنابراین در رابطه با این مساله بایستی گام جدیی برداشته شود.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب یکی از وظایف مهم حوزه را کادر سازی برای نظام دانست و ابراز کرد: کادر سازی جزء دغدغه های حضرت آقا است و این مساله جزء لاینفک حوزه است، بنابراین حوزه نسبت به این مساله هم بایستی توجه ویژه داشته باشد.
 
نماینده طلاب و فضلای کوهدشت با مساله اشتغال طلاب هم اشاره ای داشت و ابراز کرد: اکثر طلاب در شرایط معیشتی بسیار سختی هستند، مرکز مدیریت، شورای عالی و جامعه محترم مدرسین بایستی برای مشکلات معیشتی طلاب فکری کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین سوری لکی با بیان اینکه برخی دارای چند شغل هستند، گفت: این مساله باعث می شود که جایی برای شاغل شدن افراد دیگر وجود نداشته باشد، بنابراین جای دارد که این مساله در مجمع نمایندگان پیگیری شود.
 
وی با بیان اینکه طلاب امروز دنبال شغل مناسبی در شان طلبگیشان هستند، بیان کرد: حوزه علمیه بایستی سیستم مرکزی ایجاد کنند که طلاب جویای کار به آنجا معرفی شوند و آن سیستم با توجه به نیاز مناطق آن ها را برای شاغل شدن به مراکز مختلف معرفی کند.
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب در پایان با بیان اینکه صندوق دفتر تبلیغات برای دادن وام به طلاب بیش از حد سخت گیری می کند، گفت: شرایط را به گونه ای است که طلبه از گرفتن وام منصرف می شود، به عنوان مثال یک طلبه 15 ضامن را معرفی کرد، ولی به او وامی داده نشد.
 
    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷
    ۱ ذي القعدة ۱۴۳۹