امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

مردم به دنبال رفراندوم معیشتی هستند/ متأسفانه در 22 بهمن سخنان دشمن شادکن زده شد چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲:۲۰

آیت الله نوری همدانی:
مردم به دنبال رفراندوم معیشتی هستند/ متأسفانه در 22 بهمن سخنان دشمن شادکن زده شد تعداد بازدید: ۱۰۹

حضرت آیت‌الله نوری همدانی نسبت به سخنان یکی از مسؤولان درباره برگزاری رفراندوم انتقاد کرد و اظهار داشت: به جای ایجاد حاشیه، وضعیت بانک ها، ارز و معیشت جامعه را درست کنید، اگر از حل مشکلات، بیکاری و گرانی عاجز هستید، صادقانه به مردم بگویید، اگر برخی هوس برگزاری رفراندوم را دارید برای معیشت مردم رفراندوم برگزار کنید که بدانید مردم در چه سختی هایی قرار دارند.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از حماسه ملت ایران در 22 بهمن تجلیل کرد و از سخنان برخی مسؤولان درباره برگزاری رفراندوم واکنش نشان داد و گفت: معتقدیم که 22 بهمن روز همبستگی ملت است و مردم برای ایجاد و بقای یک نظام ولایی به میدان آمدند.

 

وی افزود: متأسفانه امسال در 22 بهمن سخنان دشمن شادکن زده شد و نمی توانیم نسبت به آن بی تفاوت باشیم، این سخنان به اندازه ای سبب خوشحالی دشمن شد که شبکه بی بی سی بلافاصله آن را پخش کرد، جمهوری اسلامی یک بار رفراندوم انجام داد و مردم این نظام را با آرای قاطع قبول کردند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: همان مردمی که به نظام اسلامی رأی دادند در انتخابات ها هم شرکت کرده و نظام را مجددا تأیید کردند و در تمامی صحنه ها حضور دارند؛ مردم هرسال در 22 بهمن و صحنه های دیگر رأی آری خود به نظام جمهوری اسلامی را تأیید می کنند؛ کسی که این سخنان را مطرح می کند باید به قانون اساسی مراجعه کند تا بداند که قانون اساسی چه می گوید، حضور و حرکت پرشور مردمی رفراندومی برای تأیید نظام است.

 

وی ادامه داد: به مسؤولان نصیحت می کنیم که از مباحث حاشیه ای جدا پرهیز کنند، در 22 بهمن حرکت می کنیم که عظمت، قدرت، عزت و وحدت انقلاب را نشان دهیم حال طرح مسائل حاشیه ای در این روز چه تناسبی دارد و چه هدفی را دنبال می کند؟

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: مسؤولان به جای ایجاد حاشیه، مشکلات اقتصادی مردم را درست کنند، برخی به گونه ای سخن می گویند که انگار در جامعه حضور ندارند و از وضعیت اقتصادی مردم بی خبر هستند و آن ها را نمی بینند.

 

وی خطاب به مسؤولان عنوان کرد: به جای ایجاد حاشیه، وضعیت بانک ها، ارز و معیشت جامعه را درست کنید، اگر از حل مشکلات، بیکاری و گرانی عاجز هستید، صادقانه به مردم بگویید، چرا با حرف های حاشیه ای مردم را مشغول می کنید.

 

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اگر برخی هوس برگزاری رفراندوم را دارند برای معیشت مردم رفراندوم برگزار کنند که بدانند مردم در چه سختی هایی قرار دارند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح برخی مسائل درباره حجاب اشاره کرد و گفت: برخی در دانشگاه سخنانی را بیان می کنند که حجاب در اسلام الزامی نیست و زن می تواند هرگونه برخورد کند و وجوبی برای حجاب نیست.

 

وی افزود: این فرد استشهاد به فرمایش امام کرده که فرمودند تمسک به فروع تضییع اصول است، این رفتار بسیار عجیب است؛ چرا که حجاب از مسلمات اسلامی است و آیات و روایات درباره آن وجود دارد، این مسأله برای ما که در حوزه فقه می خوانیم و فقه می گوییم بسیار عجیب است که درباره مسلمات اسلامی اینگونه سخن می گویند.

 

این مرجع تقلید اظهار داشت: مسأله حجاب بسیار مهم است و نباید به گونه ای باشد که افرادی حکم روشن اسلامی را زیر سؤال ببرند، وظیفه ما این است که امر به معروف ونهی از منکر کنیم؛ آیات، روایات و فتاوای فقها اهمیت حجاب از دیدگاه اسلام را تبیین کرده است.

 

وی ادامه داد: همه مراجع پوشش برای زن و حجاب را واجب می دانند، نباید برخی با سخنان نادرست احکام اسلامی را سست کنند، سستی در حجاب خواسته دشمنان بوده و از غرب آمده است؛ متأسفانه برخی در حوزه قم هم به نام حوزه کتابی نوشته و مطالب عجیبی بیان کرده اند.

 

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که گاهی کسانی که تفقه در دین ندارند، ابراز داشت: حوزه باید بسیار مراقب باشد؛ اگر حوزه در برابر منکرات سکوت کند اثرات بدی خواهد داشت، نمی توانیم سرمان را پایین انداخته و تنها درس بخوانیم، باید با جامعه ارتباط داشته و هوشیار باشیم.

    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
    ۶ ذي الحجة ۱۴۳۹