امروز یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷

آغاز درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در دفتر رهبری قم پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۸:۴۰


آغاز درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در دفتر رهبری قم تعداد بازدید: ۴۹

نخستین جلسه درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در سال 1397 با حضور طلاب و فضلای حوزه علمیه در حسینه امام خمینی(ره) و دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در قم آغاز شد.
 
 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) چهارشنبه شب در جلسه درس اخلاق که در دفتر رهبر معظم انقلاب در قم برگزار شد، با اشاره به جایگاه  ارزش های اخلاقی در اسلام گفت: ارزش اخلاقی از دیدگاه اسلام چیزی است که سبب سعادت انسان می شود.

وی افزود: ارزش های اخلاقی به چند دسته تقسیم می شوند، برخی مستقیما در رسیدن به مقام عالی تأثیر دارد و برخی دیگر عامل اصلی محسوب نمی شوند اما عامل کمکی هستند، سعادت حقیقی انسان در سایه قرب به خداوند متعال حاصل می شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که محور اصلی ارزش های اخلاقی خداوند متعال است، اظهار داشت: محور ارزش های اخلاقی از دیدگاه اسلام که سبب سعادت انسان می شود ایمان به خداوند متعال است.

وی با تأکید بر تفکر و تأمل بر مسائل اخلاقی و آموزه های دینی ادامه داد: ایمان مراتبی دارد که برخی از آن حداقل ایمان بوده و برخی مراتب نیز مربوط به پیامبران و اولیای الهی است، موضوع تعدادی روایات نیز حقیقت و کمال ایمان است که باید درباره آن تفکر شود.

آیت الله مصباح یزدی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) درباره ایمان ابراز داشت: حضرت می فرماید ایمان دارای دو بخش صبر و شکر است، اگر لحظاتی از زندگی به خوشی می گذرد باید شاکر بود و در زمان بلا نیز مؤمن باید صبور باشد.

وی عنوان کرد:  اعتماد انسان باید به اراده الهی باشد نه این که به خود و دیگران تکیه کند، اگر انسان به آنچه که خداوند مقدر و اراده کرده راضی باشد ایمان واقعی دارد؛ روایت می فرماید نمی شود که انسانی دارای حقیقت ایمان باشد اما مشکل و درد مؤمنان را مشکل خود نداند.

 

    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷
    ۱ ذي القعدة ۱۴۳۹