امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

دغدغه اصلی مسؤولان باید حل مشکلات مردم باشد سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶:۲۶


دغدغه اصلی مسؤولان باید حل مشکلات مردم باشد تعداد بازدید: ۱۲۵

نماینده طلاب و فضلای تهران با اشاره به آثار و برکات نشست‌وبرخاست با فقرا، گفت: با تحقق این امر سطح زندگی مدیران مملکت از سطح زندگی فقرا فراتر نمی‌‌رود، زیرا وقتی سختی‌های مردم را ببینند به خودشان اجازه نمی‌دهند سطح زندگی خودشان را از یک سطح مشخص بالاتر ببرند.

حجت‌الاسلام حسن مرادی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان، با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) گفت: مسؤولان حکومت اسلامی باید بیش از آنکه با سرمایه داران نشست‌وبرخاست داشته باشند با فقرا و محرومین باشند که این امر در سیره معصومین(ع) مشاهده می‌شود.

نماینده طلاب و فضلای تهران با اشاره به  آثار و برکات نشست‌وبرخاست با فقرا، گفت: با تحقق این امر سطح زندگی مدیران مملکت از سطح زندگی فقرا فراتر نمی‌‌رود، زیرا وقتی سختی‌های مردم را ببینند به خودشان اجازه نمی‌دهند سطح زندگی خودشان را از یک سطح مشخص بالاتر ببرند و بیش از آنکه به فکر خودشان باشند به فکر حل مشکلات مردم می شود.

حجت‌الاسلام مرادی اضافه کرد: اگر مدیری در این فضا نباشد و از سختی‌های زندگی مردم خبر نداشته باشد، تلاشش بر این است که امکانات بیشتری را برای خود جمع کند و به سمت تجمل‌گرایی می‌رود که به‌تبع آن آسیب‌های اجتماعی در جامعه فراگیر می‌شود.

نماینده طلاب و فضلای تهران با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: متولیان اصلی دین‌داری در جامعه، حوزه علمیه است یعنی مراکز باید برای مردم و اقشار خاص برنامه داشته باشد و علاوه بر آن سیستم آموزشی کشور مثل آموزش‌وپرورش که در کنار آموزش وظیفه پرورش و تربیت افراد را بر عهده دارد باید بر این مهم سرمایه‌گذاری کند.

حجت‌الاسلام مرادی با اشاره به نقص‌های موجود در نظام آموزشی کشور، گفت: در برخی موارد که شخص ویژگی اخلاقی مثبتی قبل از رفتن به مدرسه دارد بعدازآن‌ این حسن‌های اخلاقی را از دست می‌دهد و رذائل اخلاقی جای آن را می‌گیرد.

وی با اشاره به فرمایشات امیرمومنان(ع) گفت: از آدمی که به دنبال مال دنیا است بر حذر باشید چون آن‌کسی است که بیش از آن‌که به فکر مردم باشد در اندیشه این است که مال خود را افزایش دهد، بنابراین جامعه اسلامی نباید از ریزش این‌گونه مدیران بترسد و جای تأسفی وجود ندارد.

مسؤول مؤسسه دارالتبلیغی بلاغ‌العلوم با اشاره به زندگی ساده ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: سیره اهل بیت(ع) این‌گونه بود که وقتی مسؤولیتی را بر عهده داشتند، زندگی ‌ایشان مثل ضعیف‌ترین افراد جامعه بوده است.

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه اضافه کرد: این رفتار از جانب ائمه اطهار(ع) باعث ایجاد تسلی برای فقرا و محرومان می‌شود، درواقع محرومان با دیدن زندگی مسؤولان خود که در ساده زیستی تمام زندگی می‌کنند راحت‌تر می‌توانند با شرایط خود کنار بیایند.

حجت‌الاسلام مرادی در پایان گفت: اگر مدیری زندگی ساده نداشته باشد و از افراد متوسط جامعه بالاتر باشد و چند برابر یک آدم معمولی از بیت‌المال حقوق بردارد، این مصداق دست‌درازی به بیت‌المال ویژه خواری و تجمل‌گرایی است و چنین افرادی خائن به بیت‌المال محسوب می‌شوند.

    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
    ۶ ذي الحجة ۱۴۳۹