امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

قوانین دست و پاگیری در مسیر تولید وجود دارد چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷:۰۶


قوانین دست و پاگیری در مسیر تولید وجود دارد تعداد بازدید: ۱۲۴

نماینده سابق طلاب استان سمنان گفت: قوانین دست‌وپا گیری در مسیر تولید وجود دارد و قرار ندادن تسهیلات بانکی موردنیاز در اختیار تولیدکنندگان از عواملی است که جلوی رشد تولید را در جامعه گرفته است.
 
حجت‌الاسلام محمدمهدی منتظری شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع بابیان اینکه بخش تولید دارای هزینه‌های است که سود بلندمدت آن خیلی بیشتر از سود کوتاه‌مدت آن است، ابراز کرد: قوانین دست‌وپا گیری در مسیر تولید وجود دارد و قرار ندادن تسهیلات بانکی موردنیاز در اختیار تولیدکنندگان از عواملی است که جلوی رشد تولید را در جامعه گرفته است.
 
 
نماینده سابق طلاب و فضلای استان سمنان ادامه داد: از واردات سود خوبی نصیب واردکننده‌ها می‌شود ولی زمینه اشتغال را در کشورهای خارج فراهم می‌کند، بنابراین اگر دولت یارانه تولید را به تولیدکننده بدهد و بازار را برای تولید کننده و عرضه کالای خود فراهم کند تولیدکننده دلگرم کار می‌شود. 
 
 
حجت‌الاسلام منتظری گفت: متأسفانه دولت‌ها و رانت‌های قدرتی که در این زمینه فعالیت می‌کنند برای این‌که به منافع آنی برسند همیشه با تولید مخالف بودند.
 
 
نماینده سابق طلاب و فضلای شاهرود عنوان کرد: برای برون‌رفت از این مساله باید از تولید داخلی حمایت صورت بگیرد و موانع تولید مانند برخی از مالیات‌ها و قوانین دست‌وپا گیر از جلوی راه تولیدکنندگان برداشته شود تا تولید و کسب‌وکار رونق بگیرد.
 
 
وی افزود: با وضعیت فعلی که خود دولت به واردات کمک می‌کند و برخی از مسؤولان با رانتی که در اختیارشان هست واردکننده هستند، برای تولید و تولیدکنندگان موانع بزرگی هستند، درواقع کسانی که بخواهند در کشور به امر تولید بپردازند چون‌که کالاهای وارداتی قیمت کمتری نسبت به کالاهای تولیدی در کشور دارند تولیدکننده با شکست مواجه می‌شود.
 
 
حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به اینکه بایستی از ورود کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری شود، گفت: باید عزم جدی برای مقابله با کالای قاچاق بشود و جز از ورودی‌های رسمی کشور از جاهای دیگر هیچ کالایی وارد نشود.
 
 
عضو سابق مجمع نمایندگان در پایان گفت: متأسفانه امروز شاهد هستیم که با عناوین گوناگون کالاهای غیرضروری وارد کشور می‌کنند که از این راه بتوانند سود بیشتری به جیب بزنند درحالی‌که این عمل آن‌ها برای اقتصاد کشور بسیار مضر است، بنابراین برای اینکه اقتصاد خوبی داشته باشیم بایستی از ورود کالاهای غیرضروری و قاچاق به کشور جلوگیری شود تا اقتصاد مسیر واقعی خودش را بتواند پیدا کند./1311/T
    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
    ۶ ذي الحجة ۱۴۳۹