امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

بازار کسب و کار باید در جامعه رونق پیدا کند چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷:۲۵


بازار کسب و کار باید در جامعه رونق پیدا کند تعداد بازدید: ۱۳۵

نماینده سابق طلاب و فضلای استان مازندران گفت: نخستین نیاز مردم که بایستی از سوی دولت تأمین شود رونق کسب‌وکار، تولید و اشتغال است، تا مردم از این طریق درآمد مناسب داشته باشند، وابستگی‌هایشان کم شود و روی پای خودشان بایستند.
 
حجت‌الاسلام حسین غفاری ساروی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع بابیان اینکه هر دولتی برای اداره کشور بایستی امورات عمومی مردم را تأمین کند، ابراز کرد: نخستین نیاز مردم که بایستی از سوی دولت تأمین شود رونق کسب‌وکار، تولید و اشتغال است، تا مردم از این طریق درآمد مناسب داشته باشند، وابستگی‌هایشان کم شود و روی پای خودشان بایستند. 
 
نماینده سابق طلاب و فضلای استان مازندران ادامه داد: این مساله بعد از انقلاب مورد تأکید بسیار فراوان امام خمینی(ره) قرار داشت، با توجه به این‌که ما در دوران ستم‌شاهی وابستگی بسیار زیادی به خارج از ایران و مخصوصاً جهان غرب داشتیم، به خاطر این‌که متأسفانه در ایران به مساله تولید و اشتغال اهمیت ویژه‌ای داده نمی‌شد.
 
حجت‌الاسلام غفاری اظهار داشت: بعضی از افراد با واردکردن کالا سود زیادی به جیب می‌زنند به همین خاطر با تولید داخلی مخالف هستند و اجازه نمی‌دهند کارخانه‌های داخلی به تولید کالاهای موردنیاز جامعه بپردازند.
 
نماینده سابق طلاب و فضلای استان مازندران بابیان اینکه  تولید و اشتغال، لازم ملزوم هم هستند، گفت: ما اگر تولید داشته باشیم اشتغال هم داریم، درواقع اشتغال صحیح همان تولید است.
 
وی ادامه داد:  بعضی از افرادی که می‌خواهند به‌راحتی به منافعی برسند دنبال تولید نمی‌روند به‌جای این‌که مال، سرمایه و نیروی اداری خودشان را در مساله ی تولید بکار ببندند در مساله واردات بکار می‌بندند، چون در آنجا کسب درآمد بسیار راحت است و این باعث ضربه خوردن به تولید و اشتغال خواهد شد و موجب بیکاری و وابستگی شدید به خارج خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام غفاری ساروی با اشاره به اینکه کشوری که  وابسته به سایر کشورها باشد، آسیب‌پذیرتر است، عنوان کرد: وظیفه دولت‌مردان در درجه نخست این است که به این مساله اهمیت بدهند و راهکارها و یک سری امکانات را برایش فراهم کنند و موانع را از راه تولید بردارند و امکانات را برای رونق آن قرار دهند.
 
نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای استان مازندران عنوان کرد: سرمایه‌داران دوست دارد به سود هر چه بیشتر دست یابند، بنابراین اگر در بحث سرمایه‌گذاری احساس امنیت کنند، قطعاً دنبال واردات نخواهند رفت.
 
حجت‌الاسلام غفاری ساروی افزود: نخستین وظیفه دولت جمهوری اسلامی که برآمده از آرای مردم است و هم مارک و تاج زیبای اسلامی بودن را بر خودش دارد، این است که به مساله تولید اهمیت بدهد و زمینه اشتغال جوان را فراهم آورد. 
 
وی بابیان اینکه بسیاری از مفاسد اخلاقی، اجتماعی و مفاسد مختلف برگرفته و زاییده بیکاری است، اظهار داشت: خیلی از مسائل اجتماعی و خانوادگی مانند طلاق نتیجه بیکاری است، بنابراین اگر مساله اشتغال حل شود بسیاری از مشکلات جوان‌ها و اقشار مختلف برطرف خواهد شد و جمهوری اسلامی به آن اهداف عالی و ولایش خواهد رسید و در دنیا ثابت خواهد شد که حکومت مردم‌سالاری دینی به‌عنوان جمهوری اسلامی توانست هم دنیای مردم و هم آخرت مردم را آباد  و تأمین کند./1311/T
    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
    ۶ ذي الحجة ۱۴۳۹