امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

اقتصاد مقاومتی بهترین و تنها راه نجات کشور است چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۳۹


اقتصاد مقاومتی بهترین و تنها راه نجات کشور است تعداد بازدید: ۷۹

نماینده طلاب و فضلای قزوین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین و تنها راه نجات کشور از این وضعیت رکود است.
 
 
حجت الاسلام مسلم درگاهی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، پرداختن به مسائل اعتقاد فکری و اندیشه ای، مسائل مالی مردم را یکی از مهمترین مسائل مورد سفارش اسلام دانست و اظهار داشت: دولتی موفق است که بتواند مسائل مالی مردم را جواب دهد.
 
نماینده طلاب و فضلای قزوین با بیان اینکه کسب و کار یکی از حساس ترین منابع اقتصادی است، گفت: برای کسب و کار باید برنامه ریزی شود ولی متاسفانه بعضی دولتمردان زمینه این کار را ندارند.
 
حجت الاسلام درگاهی اظهار داشت: در واقع  کسی که در بستر سرمایه داری زندگی کرده است، درد فقر را نمی داند و آنها را درک نخواهد کرد یعنی وضعیت خانواده ای که چند جوان تحصل کرده بیکار دارد برایشان قابل فهم نیست به همین دلیل نمی تواند در این زمینه کاری انجام دهد.
 
وی با بیان اینکه اگر اندیشه ای دچار مشکل باشد نمی تواند به صورت جدی تصمیم بگیرد، تصریح کرد: متاسفانه برخی دولت مردان به همین درد گرفتار هستند، بیشتر آنها یک حالت سن بالایی دارند یا سرمایه دارند و طبقه مستضعف را لمس نکرده اند؛ بنابراین با این تفکر و وضعیت نمی توان امید داشت که کاری برای مردم و جوانان انجام دهند.
 
نماینده طلاب و فضلای قزوین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین و تنها راه نجات کشور از این وضعیت است.
 
حجت الاسلام درگاهی عنوان کرد: خیلی از کارخانه ها امروز به سبب واردات بی رویه تعطیل شده است، چون توان مبارزه با جنس های فراوان وارداتی را ندارد بخاطر ارزانی قیمتی که دارند بنابراین مجبور به اخراج کارگر و در نهایت تعطیلی کل کارخانه است.
 
وی یکی از مشکلات جدی اقتصاد را واردات بی رویه و قاچاق کالا دانست و افزود: راه نجات اجرایی اقتصاد مقاومتی در کشور است یعنی دولت با حمایت از کارخانه ها و کارگاههای ریز و درشت در همه زمینه ها آنها را تشویق به تولید کالاهای مورد نیاز کشور کند و بر روی کار و کیفیت آنها نظارت داشته باشد.
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اظهار تاسف گفت: متاسفانه تنها به شعار دادن اقتصاد مقاومتی پرداخته می شود و عملا آن اجرا نشده است عملکرد دولت در این زمینه ضعیف است، مثلا مرزهای ما آزاد است و همه نوع کالایی حتی خمیر داندان وارد کشور می شود همین باعث می شود که کارخانه های داخلی مثل داروگر تعطیل شوند.
 
 وی عنوان کرد:  تنها راه نجات کشور نگاه به درون است، یعنی ما بایستی به مردم و امکانات داخلی اعتماد کنیم و آنها را در چرخه تولید اقتصادی قرار دهیم و موانع را از جلوی آنها بردایم و اقتصاد مقاومتی را را در جامعه اجرایی کنیم ولی متاسفانه این کارها در کشور انجام نمی شود.
 
استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: با یک نسل جوان روبه رو هستیم که زجر می کشند و ناامیدانه درس می خوانند چون می گویند آینده شغلی مناسبی برای خودشان نمی بینند یعنی با فوق لیسانس و دکتری بیکار هستند.
 
وی ناامیدی را بدترین بلا برای یک جامعه دانست و اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که ناکارآمدی نظام اسلامی را ثابت کند و عملا به مردم بفهماند که نظام اسلامی ناکار آمد است و توان اداره جامعه را ندارد.
 
حجت الاسلام درگاهی در پایان گفت: دشمن در واقع با این کار خود می خواهد کشورهایی هم که به دنبال انقلاب هستند را ناامید کند که دست از انقلاب و بیدار اسلامی بردارند، بنابراین تنها راه امید و نجات برگشت به اقتصاد مقاومتی است و این است که می تواند نجات کشور در پیش داشته باشد و مردم جامعه را امیدوار کند./1311/T
    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
    ۶ ذي الحجة ۱۴۳۹