امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

حجت الاسلام سلطانی رئیس کمیسیون «تحقیق و بررسی» شد چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴:۵۳


حجت الاسلام سلطانی رئیس کمیسیون «تحقیق و بررسی» شد تعداد بازدید: ۷۲

حجت الاسلام سلطانی به عنوان رئیس کمیسیون «تحقیق و بررسی» مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم انتخاب شد.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با بررسی های متعدد روسای کمیسون های 13گانه در نهایت ترکیب کمیسیون تخصصی «تحقیق و بررسی» را در هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم مشخص کرد.
 
 
براساس این گزارش، در جلسه ای که با حضور تمامی اعضای این کمیسون برگزار شد با رای گیری صورت گرفته حجج اسلام والمسلمین محمدصادق سلطانی رنانی رییس کمیسون،  محمد سیف اللهی نایب رییس، علی اصغر گرجی  منشی و علی سپهری  به عنوان سخنگوی این کمیسون انتخاب شدند.
 
 
این گزارش حاکی است، اعضای  هیات رییسه کمیسیون تخصصی «تحقیق و بررسی»  این دوره از مجمع طلاب بدین شرح است:
 
 
اعضای  کمیسیون تخصصی«تحقیق و بررسی»
 
1 مجید اکبری پلکی
2 حسینعلی اکرامی نژاد
3 منصور جمالی فردکورایم
4 حمید حاجی زاده
5 یحیی دوست محمدی
6 علی سپهری
7 محمدصادق سلطانی رنانی
8 محمد   سیف اللهی
9 حسین طهماسبی
10 خلیل عالمی
11 قدیرالله قبادی ارفعی
12 علی اصغر گرجی
13 احمد علی محمودی
14 حسن مرادی
15 سیدحسن نجاتی زاده
16 مرتضی وطن پرست
 
گفتنی است، تهیه و تدوین و ارائه طرحها و پیشنهادات به منظور دست‌يابي به اهداف تعيين شده در فصل دوم اساسنامه مجمع، بررسی، اصلاح، تکمیل طرح‌ها و پیشنهادات واصله،  بررسی و تصویب پیشنهادات و طرحهایی که از سوی هیأت رئیسه به کمیسیون ارجاع شده است از جمله وظایف کمیسون های تخصصی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم است.
 
 
 
این گزارش حاکی است، کمیسیون‌ها می‌توانند طرح های پیشنهادی و موضوعات و ایده هایی را برای در دستور قرار گرفتن کمیسیون به هیأت رئیسه مجمع پیشنهاد دهند.
 
 
همچنین براساس ماده 36 آئين نامه مجمع طرح‌ها و پیشنهادات تصویب شده در کمیسیون به هیأت رئیسه مجمع ارسال و پيگيري آن بر عهده هیأت رئیسه کميسيون است.
 
 
کمیسیون ها موظفند هر بخش از طرح یا پیشنهادی که دارای جهات مختلف است و از هیأت رئیسه مجمع با رعایت تناسب موضوع ارجاع شده، بررسی کنند.
 
 
حضور هیأت رئیسه کمیسیون در جلسه مشترک با هیأت رئیسه مجمع برای توافق نهایی نسبت به نقطه نظرات هیأت رئیسه الزامی است در صورتی که توافق حاصل نشود مصوبه کمیسیون در دستور مجمع عمومی قرار می‌گیرد.
 
 
سخنگو يا نماينده کميسيونی که طرحی را بررسی و تصویب کرده و در دستور کار مجمع عمومی قرار گرفته است می‌تواند در آغاز بررسی آن  به مدت 15 دقیقه طرح مربوطه را توضیح و در پایان بیانات موافقین و مخالفین نیز، به مدت 5 دقیقه از طرح یاد شده دفاع کنند.
 
 
ارائه گزارش از فعالیت‌ها و عملکردهای هر کمیسیون در مجمع عمومی به عهده رئیس آن کمیسیون است.
 
 
کمیسیون‌ها می‌توانند برای استفاده از نظر کارشناسی، از کارشناسان خارج از مجمع با اطلاع رییس مجمع دعوت به عمل آورند.
 
 
هیأت رئیسه کمیسیون می‌تواند از نمایندگانی که عضو کمیسیون نیستند به منظور استفاده از نظرات یا شرکت در مذاکرات بدون داشتن حق رأی دعوت به عمل آورد./1311/T
 
 
    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
    ۶ ذي الحجة ۱۴۳۹