امروز یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷

امر تبلیغ باید در حوزه علمیه بیشتر نمود پیدا کند یکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰:۲۶

حجت الاسلام شفیعی:
امر تبلیغ باید در حوزه علمیه بیشتر نمود پیدا کند تعداد بازدید: ۸۱

نماینده طلاب شهرهای فریدن، داران، فریدن شهرو چادگان از استان اصفهان، توجه به فعالیت های تبلیغی را در تابستان بسیار مهم دانست و گفت: امروز باید امر تبلیغ در میان حوزویان و طلاب بیشتر نمود پیدا کند و از این موضوع غفلت نکنند.
 
حجت الاسلام  حسین شفیعی، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، توجه به فعالیت های تبلیغی را در تابستان بسیار مهم دانست و گفت: امروز باید امر تبلیغ در میان حوزویان و طلاب بیشتر نمود پیدا کند و از این موضوع غفلت نکنند.
 
 
نماینده طلاب شهرهای فریدن، داران، فریدن شهرو چادگان از استان اصفهان، تصریح کرد: ضروری است تا علمای قم برای نهادینه شدن امر تبلیغ به شهرهای مختلف هجرت کنند و تنها به تبلیغ برخی از طلاب و مبلغان حوزه علمیه اکتفا نشود؛ زیرا حضور علما در میان مردم تاثیر بسزایی دارد و می تواند در نهادینه شدن فرهنگ اسلامی موثر واقع شود.
 
 
وی افزود: متاسفانه دشمن با راه انداختن جنگ اقتصادی به دنبال ناامید کردن مردم از نظام اسلامی است و جنگ روانی علیه نظام آغاز شده است؛ بنابراین حضور علما اعلام و بزرگان حوزه در میان مردم بسیار اهمیت دارد؛ امید دادن به مردم، می تواند آینده نظام و انقلاب را تضمین کند.
 
 
حجت الاسلام شفیعی خاطر نشان کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، انقلاب اسلامی با توان تمام در حال حرکت است و دشمنان تاب توان این حرکت را ندارند؛ به همین دلیل دائم شبهه افکنی می کنند و تلاش دارند مانع حرکت این انقلاب شوند.
 
 
وی افزود: گرچه امروز برخی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را بسیار نگران کرده است؛ اما نباید مایوس شوند؛ چون انقلاب حاصل دسترنج خون هزاران شهید و جانباز است که برای پیروزی آن تلاش کردند و امروز ما وظیفه داریم این نظام و انقلاب را با تمام توان حفظ کنیم.
 
 
این نماینده طلاب در بخش دیگری از سخنان خود پرداخت برخی موضوعات فرهنگی و آموزشی را در دوره هشتم مجمع نمایندگان ضروری دانست و گفت: همچنان که در اهداف تشکیل مجمع نمایندگان، ارتباط گیری با جامعه مدرسین و بدنه طلاب از طریق این نهاد حوزوی تعریف شده است باید این رویکرد به صورت اساسی و جدی پیگیری شود.
 
 
وی افزود: امروز نمایندگان طلاب باید ارتباطشان را با جامعه مدرسین و مراجع تقلید تقویت کنند و مشکلات و نگرانی های طلاب را از این طریق انتقال دهند، چون نمایندگان حلقه وصل میان طلاب و نهادهای انقلابی و حوزوی هستند.
 
 
نماینده طلاب شهرهای فریدن، داران، فریدن شهرو چادگان از استان اصفهان، تصریح کرد: دفاتر مراجع تقلید نیز توجه خاصی به مجمع نمایندگان دارند؛ اما انتظار می رود نگاه ها باید نسبت به مجمع نمایندگان تغییر پیدا کند و از این مجمع به عنوان نهاد انقلابی حمایت های لازم صورت گیرد تا در آینده شاهد شکوفایی و رشد دوچندان آن باشیم.
 
 
وی گفت: مجمع نمایندگان طلاب نیز باید نیازهای علمی و پژوهشی طلاب را شناسایی و متناسب با آن برناه ریزی کند؛ امروز تربیت طلاب قلم بدست و مقاله نویس یکی از ضروریات حوزه است که مجمع می تواند در این زمینه گام های اساسی را بردارد. 
 
    نمايش منو
    اوقات شرعی

    امروز : یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷
    ۱ ذي القعدة ۱۴۳۹